Stran 18 od 30 PrvaPrva ... 814151617181920212228 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 171 do 180 od 296

Tema: Čigav odtis, sled ?

  1. #171
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat mrki je objavil: Pokaži objave
    Če malo bolj podrobno pregledaš deblo boš sigurno najdu še kako lepo dolgo rjavo dlako
    Pa zraven na najbližji stečini ali poti "protitankovsko mino"...
    Pazi, da ne stopiš nanjo, ker boš čistil...

    Drugače pa če pogledaš spodnjo polovico debla, se je ta debelinko pošteno drgnil obenj.
    Last edited by PROF.racoon; 6. March 2012 at 22:21.

  2. #172
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Pa zraven na najbližji stečini ali poti "protitankovsko mino"...
    Pazi, da ne stopiš nanjo, ker boš čistil...

    Drugače pa če pogledaš spodnjo polovico debla, se je ta debelinko pošteno drgnil obenj.
    Pa ne me basat! A je to mogoče, da se je doselil, oz. vsaj za nekaj minut (ur) "seronja" obiskal tudi naše kraje? Sem dobil info., da je "mečka", pa sem bil še malo skeptičen... Če pa vsi tako pravite, potem pa že mora bit to to .

    Po deblu se čohajo tudi prašiči, tako da mi samo blato po deblu ne bi vzbudilo pozornosti...

    Naslednja stvar: grem iskat dlako (upam, da ne v jajcu) in "protitankovsko", razen, če oni prej ne najdejo mene.
    Pa upam, da medved ne bo posilil kakšne bukve, ker se bo polegel kakšen čuden, hmm !
    Hvala in l.p.
    Slow justice is no justice

  3. #173

    Privzeto

    Citat jež je objavil: Pokaži objave
    ...
    Pa upam, da medved ne bo posilil kakšne bukve, ker se bo polegel kakšen čuden,
    jagr.
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #174
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Ježek koliko je pa debekla smrekica ki si jo nalimal. Marsikaj bi bilo bolj jasno če bi bil ta podatek zraven. Nisem čisto prepričan da gre za medota saj se mi zdi smrekica spraskana tudi precej nizko kar pa ni značilno za "medvedje drevo" Spodaj jo je čisto lahko zarezal merjasec s svojimi čekani. Zgoraj že izgleda tako kot bi bil medo pa vendar medo prilima največkrat 4 sledi prednje šape in še kakšma razlaga bi se našla z recimo napadom jelena na nebogljeno drevo.No če pa boš resnično našel tudi dlako potem pa pridem na palačinke da mi ne bo potrebno pojesti lovsega klobukaPovezava 10599
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  5. #175
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Ježek koliko je pa debekla smrekica ki si jo nalimal. Marsikaj bi bilo bolj jasno če bi bil ta podatek zraven. Nisem čisto prepričan da gre za medota saj se mi zdi smrekica spraskana tudi precej nizko kar pa ni značilno za "medvedje drevo" Spodaj jo je čisto lahko zarezal merjasec s svojimi čekani. Zgoraj že izgleda tako kot bi bil medo pa vendar medo prilima največkrat 4 sledi prednje šape in še kakšma razlaga bi se našla z recimo napadom jelena na nebogljeno drevo.No če pa boš resnično našel tudi dlako potem pa pridem na palačinke da mi ne bo potrebno pojesti lovsega klobuka
    Smrekica je debekla okrog 20 cm (mogoče malo manj), kjer se začnejo (kao) praske. Ni prav debela, spodaj ne vem, če jih ima 25 cm. Je zrezana tudi od svinjskih čekanov, prav tako so se prasci tudi čohali po njej. Sosednji dve sta ravno tako očohani in olupljeni od prascev, ni pa zarez. Ampak tisto gor (zareze) me zanima!? Jelen bi malo bolj razcefral, oz. olupil, to mi je že velikokrat padlo v oči, te praske pa hmm...
    Slow justice is no justice

  6. #176
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Jež če je debela samo 20 cm ne verjamem da bi bil medo vsaj po fotki sodeč in če praviš da so zgornje zareze na 180 cm se vse bolj nagibam na merjasca saj ga nisem samo enkrat videl ko se dvigne na zadnje noge podpre z prvimi in brusi čekane ob drevo. Skratka jaz se bolj nagibam k močnemu merjascu pa če vodoravno povlečene praske govorijo njemu v prid. Ne bom pa čisto izločil medveda pa vendar je možnosti manj. Moje skromno mnenje
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  7. #177
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    No majsti, čigavo je tole?
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  8. #178

    Privzeto Šnef

    Kup je pa od krave.

  9. #179
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Ja nekako tako....
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  10. #180
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Kako sem bil vesel ko sem zadnjč po dveh letih spet našel tole
    Last edited by mugo; 4. June 2012 at 22:47.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

Stran 18 od 30 PrvaPrva ... 814151617181920212228 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •