Stran 6 od 14 PrvaPrva ... 2345678910 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 139

Tema: Hranjenje psov

  1. #51
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Tudi jaz hranim psa 2x dnevno.

  2. #52
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Lunca popolnoma se strinjam s teboj, kar se tiče basetov. Odraslemu psu je sicer dovolj en obrok dnevno, zlasti v toplejših mesecih se za drugega sploh ne bo zmenil.

  3. #53

    Privzeto

    Detel,tukaj se ne gre za to,da je psu dovolj en obrok dnevno.Gre se za to,da je pri enkratnemu obroku naenkrat v želodcu velika količina hrane,kar lahko hitro privede do tega,da se želodec obrne okoli svoje osi.Poleg tega sčasoma in z leti pride do tega,da postanejo vezi bolj ohlapne,želodec ima tako v trebušni votlini nekoliko več prostora,pa se zopet lahko obrne.Pri hranjenju večkrat dnevno je v želodcu vedno manjša količina hrane,hitreje se prebavi,pes še vedno dobi svojo dnevno količino potrebne hrane,želodec pa ni nikoli toliko obtežen,da bi se zasukal.Jaz glede na preživeto goreče upam,da tega ne bom nikoli več rabila dati skozi,ker gre pri zasuku želodca resnično za minute.
    LP Tjaša

  4. #54
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Odraslim psom sem vedno dajal po en obrok dnevno, in to nekako ob treh, da je potem v miru prebavljal. Zjutraj sva šla navadno ven, zvečer pa je večkrat moral kaj iskat, tako da ni tekal s polnim želodcem naokrog.

    Sicer pa imaš Lunca glede večkratnega hranjenja v bistvu prav, a je vseeno dovolj enkrat dnevno, pa še bolj komot je.

    Ta mali je zdaj star 4 mesece in ga hranim 3× dnevno. Včasih kakšen obrok kar ignorira in če že, potem brikete. Goveji župci se pa še nikoli ni odrekel.

  5. #55

    Privzeto

    Ja, komot je že hraniti 1x dnevno,ampak pri pasmah z predispozicijo za zasuk želodca je boljše večkrat.Tudi moji občasno spustijo kakšen obrok,goveje župce jim pa nikoli ne dam,ker potem blato kar šprica iz njih.Mogoče jaz premočno skuham.
    LP Tjaša

  6. #56
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Lunca razumem tvoj strah pred obratom želodca vendar če pogledaš statistiko je tega malo glede na število psov. Verjetno pa so tvoji psi za to pač občutljivi vendar dvomim ,da je zadeva pri drugih psih tako zelo pogosta in grozeča kot jo opisuješ.Vem pa da se človek ki ga je pičila kača boji tudi zvitega štrika.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  7. #57
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Lunca, imaš prav. Pri tvoji pasmi bodi previdna.

  8. #58

    Privzeto

    Veper,v resnici zasukov želodcev sploh ni tako malo.Se kar zelo pogosto dogajajo.Veliko psov se ne izvleče,bolj redki so tisti,ki ga preživijo.Veliko pa jih doživi samo delni zasuk želodca,vendar je po mojem mnenju potrebno tudi take operirati in poskrbeti,da se želodec na eni strani prišije na trebušno steno,ker se drugače vse skupaj v skoraj 90% ponovi.Vem,kaj govorim,je ni literature,ki je ne bi o tej temi prebrala.Od kolegice samec je preživel zasuk želodca in čez dve leti še zasuk vranice.Je pa res,da so pasme,ki so podvržene zasuku predvsem molosi,nemški ovčarji,srednji pudllji,....Med goniči jih je malo.Znanka iz Finske je v enem letu zaradi zasuka želodca izgubila tri pse.Moja prvenstvena naloga je poskrbeti,da naši psi ne bodo doživeli nobenega zasuka želodca več,poleg tega sem od Lojzovega zasuka dalje ratala prav "tečna" pri raziskovanju, v katerih linijah se je zasuk že kdaj pojavil,od česa so poginili predniki določenega samca itd.Prej sem težila samo zaradi glavkoma,sedaj težim tudi glede torzije.Situacija pri Bassetih v Evropi za ti dve bolezni mi je dobro znana.Zdravstveno stanje mojih psov in tudi naših mladičev mi je preveč pomembno.Želim vzrejati kvalitetne,zdrave pse,ki ne bodo obremenjeni z tema boleznima.Zato pri izbiri plemenjakov izbiram samo tiste,ki niso obremenjeni z tema boleznima,pri svojih pa preglede delam samoiniciativno ne glede na našo vzrejno komisijo.Mogoče mi je ravno zaradi tega uspelo prodati mladiča v Ameriko,kjer je že z 10 meseci starosti izpolnil pogoje za ameriškega šampiona v lepoti.
    LP Tjaša

  9. #59
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Vidra nisem čisto prepričan da imaš prav ,je pa dejstvo,da ljudje ki vzrejajo pse za lepotna tekmovanja hranijo svoje pse popolnoma drugače in z veliko večjo pozornostjo na učinke hrane na dlako,prekomerno debeljenje in še marsi kaj. Govorijo celo o boleznih (zasuk želodca je poškodba) ki to niso vendar so pri določenih pasmah take poškodbe pogostejše. Hrana seveda močno upliva na vse to in razumljivo je da če imaš boljše rezultate pri vzreji lepotcev to pomeni tudi večji zaslužek. Vsi vzreditelji računajo tudi na zaslužek in dejstvo je,da se ne postane virtuoz na slabem inštrumentu. No obstajajo pa tudi taki ,ki vzrejajo izljučno za delo torej delovne pse in tukaj se prehrana razlikuje in je po večini močnejša ali pa če želiš je povdarek na moči in vzdržljivosti ,ki naj bi jo hrana zagotavljala. Lunco popolnoma razumem saj je s svojimi psi dosegla marsikaj in se je za to morala potruditi na vseh področjih in seveda tudi kar se hrane tiče. sam zaradi hrane še nikokli nisem imel večjih problemov z nobenim od svojih psov in zato mogoče niti ne polagam toliko pozornosti na to . Imel pa sem kar nekaj izgube pri psih recimo ko senm v 14 tih dneh izgubil dva psa in to enega po letu in pol obiskov priu veterinarjih zaradi kožnega raka in drugega zaradi močne epilepsije. Pa ni bila ugotovljena nobena prehranska nepravilnost. Se pač zgodi in neglede na vse se moramo zavedati ,da so psi umrljivi in predvsem si moramo priznati,da z neuporabnim psom ne moremo loviti ,lov pa je prvi namen za nabavo lovskega psa . Če pes ne odgovarja našim zahtevam ,ga preprosto zamenjamo za drugega ,boljšega. Vse svoje pse sem imel zelo rad in jih imam seveda še vedno vendar dejstvo je,da jih bom in sem jih že zamenjal če niso kos svojemu namenu in verjemite mi ,da se za vsakega posebej zelo trudim ,da bi dosegel svoj maksiomum tudi z prehrano .
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  10. #60

    Privzeto

    Vidra,Veper ima prav.Vsak si želi,da bi imel psa v "fit"formi in ne zamaščeno,kotaleče se ofucano štirinožno bevskajoče bitje,ki si komaj še zasluži ime pes.To tudi kaže odnos lastnika do psa.In pravilna prehrana psov je del tega odnosa.
    LP Tjaša

Stran 6 od 14 PrvaPrva ... 2345678910 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •