Stran 5 od 14 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 139

Tema: Hranjenje psov

  1. #41
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Seveda je prav ,da smo skrbni do naših psov in verjetno je to o starosti in izgledu tudi res vendar po moje je zadovoljnih ketnarjev v zavetiščih malo ,tisti ki pa so sigurno niso od doma zbrisali zaradi prehrane ampak zaradi batin ali pa goneče se kuzle ,potem so se pa izgubili in si nadeli žalosten izraz:icon_: No če pogledam bilanco hrane za moje tri pse je tam nekje 100e na mesec saj so pasji makaroni po 5e in eno vrečo imam za največ trikrat ker jim dodajam brikete. Testenine so sigurno dobra stvar ker če nebi bile jih vrhunski športniki nebi imeli dnevno na jedilniku. Druga stvar je kvaliteta briketov in neprebavljivih "dodatkov " v teh briketih. Pred kratkim sem zamenjal brikete in opazil da Ajk ki je bil na Hillsu junior sploh ne opazi razlike in tudi barva in količina iztrebkov je popolnoma enaka kot prej. Odrasla dva pa tako in tako najraje mlatita vse kar dobitapo navadi mi po gozdu pobereta vse kar najdeta.Zaenkrat je tudi z prebavo pri vseh treh vse okej in tudi živahni so in sploh. Sedaj pa planite po meni ker bom povedal,da sem opustil Chapija in začel z Maximusom oboje pa sodi v nižje kakovostno in nižje cenovno hrano. Psi so bili v dobri kondiciji prej in so tudi sedaj pa to lahko potrdijo tudi drugi in ni samo na mojem zeljniku zraslo. Verjamem namreč da je visoko kvalitetna hrana veliko predraga. Vsekakor so zaslužki ogromni in dokler bo šlo bo pač šlo tako razmišljajo proizvajalci.Nisem pa dejal da drage hrane niso dobre so dobere in sigurno tudi bolj specifično narejene vendar mnogo predrage.
    Last edited by Veper; 5. February 2009 at 12:45.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  2. #42

    Privzeto

    Veper,makaroni so še "kar v redu" dodatek k prehrani psov,vendar pa so za njih še veliko boljša dodatka riž in pa polenta.Predvsem za to,ker sta nekoliko težje prebavljiva in bolj ustrezna za pasji prebavni trakt.
    Je pa res,da je ogromno psov na njih navajenih,nekateri tudi silom prilike.
    Enkrat sem naredila preiskus na naših mladičih.V svoj reden obrok so med drugim dobili tudi zamešane makarone.Rezultat-sklede so bile prazne,makaroni pa razmetani po celi kuhinji.Pri rižu in polenti se mi to ni nikoli zgodilo.Pa jih tudi "zabeliti" ne rabim.
    Normalno je,da je industrijsko proizvedena hrana draga in tudi ves biznis okoli nje.Razmisli samo kako veliko je tržišče.Je pa tudi res,da ceno delno določajo surovine.Zame je razlika ali jem zrezek iz govejega fileja ali pa iz puranjega(o.p.tega že tako ne maram,ker me spominja okus na žagovino).Isto je pri briketih.Ali je v njih kvalitetna surovina ali pa en kup klavničnih odpadkov z veliko vsebnostjo maščob.Veterinarske storitve pa ravno niso poceni še posebno če imaš več psov.Tako da pri nas naši štirje ostajajo rajši na kvalitetnih briketih,brez veterinarskih intervencij.
    LP Tjaša

  3. #43
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Vsak pes je drugačen in tako je drugačna tudi hrana ki jo posamezen pes potrebuje - hrane "one size fits all" ni - napačna hrana se pokaže pri stanju psa. V kolikor je pes zdrav, v dobri kondiciji, primerne dlake...je primerno hranjen (s čimerkoli že). Izbirajte hrano psu primerno in ne sebi. Nekaterim psom zadostuje nizkocenovna hrana, drugim ne...imel sem psico ki ji je normalna hrana zadostovala izven sezone - že po 14 dneh sezone iskanja so se ji videla rebra - po tednu visoko enrgijske hrane je bila zadeva rešena - če sem s to visoko energijsko hrano nadaljeval izven sezone je v 10 dneh dobila prhljaj...en ni jedel graha (iz rižote je izpljunil vsak grahec posebej :icon_:) - drugi rib - nobenih - tudi kalamarov ne ...enim je odgovarjal RC, drugim Purina tretjemu Hills itd...psica ki jo imam trenutno je popolnoma nezahtevna kar se tiče hrane in (7 let ) v odlični kondiciji s Pedigreejevimi briketi in konzervami (s pumpe ).

  4. #44
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Moj starejši pes je glede hrane približno tako izbirčen, kot kanta za smeti, v slast mu gre prav vse; celo kislo zelje, fižol ipd, tudi čebula, če je le ni preveč. Količinsko tudi, še nikoli ni ničesar pustil. V pol minute poje vse, potem pa 5 minut polira posodo, da je vedno takšna, kot bi jo vzel iz pomivalnega stroja.
    Nekoč mu je žena iz službe prinesla celo vrečo ostankov kremenatelcev in zrezkov, skoraj za tri dni. Pa mu je kar vse stresla, ker je mislila da bo pač nekaj pojedel, ostalo pa pustil, kot drugi pred njim. Pa se je potrudil in pospravil vse, zgledal je pa tak kot breja psica. Potem mu pa res tri dni nisem ničesar dal, da je prišel k sebi.

  5. #45
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    He, he..... Ja, tudi sam hranim pse zelo raznoliko. Nikoli nisem imel kakih težav v zvezi s hrano. Jedo meso (tudi surovo), kosti, brikete, konzerve, jajca, mleko, testenine, riž. Če dolgo ne dobijo kosti se vržejo nad njih kot levi. Seveda so naučeni na to hrano od malega. Mnogi psi so celo življenje na briketih. Pri njih pogosto opažam iztrebke mehke konsistence. Menim, da briket ne more nadomestiti porcije mesa, je pa priročen, saj mnogi nimajo časa za kuharijo.

  6. #46

    Privzeto

    Mi jo hranimo z N.G. in ima lepo dlako in tudi videz ima zdrav. Včasih ji dam kak povoz in polento, drugače pa poje vse tudi grozdje in lubenico. Želodec ima tako velik kot vodnjak, suha pa tako, da vidim skozi njo. :)

  7. #47

    Privzeto

    Čeprav sem trenutno brez psa (imel oz. imeli pa smo 3), bom podal še svoje izkušnje. Psi so jedli vsega po malo, enkrat tedensko pa so bili le ob vodi in treh surovih jajcih. Briketi so bili občasni, 1x tedensko in so se izmenjavali s konzervami. Vse ostalo je bila kuhana hrana (makaroni, riž) meso od mesarja (obreznine za pse, cela gajba 15kg za takratnega jurja) in pa ob vsaki priliki surovi vampi od divjadi.
    Vsi v dobri kondiciji do zadnjega (najmanj 10 let, možganski tumor, uspavana)

  8. #48

    Privzeto

    Glede na vse odgovore,ki so bili do sedaj na to temo bom rekla samo nekaj.Veseli me,da,da posvečate svojim psom in njihovi prehrani določeno skrb,poleg tega vidim,da je njihova prehrana dovolj pestra.Na žalost se pri svojem delu velikokrat srečujem z lastniki,ki tega ne delajo,in uporabljajo svoje pse kot kante za vse odpadke,ki jim ostanejo.Nekateri se še vedno ne zavedajo,da pes ne potrbuje kvantiteto pri hrani temveč pestro kvaliteto.
    Kar se pa tiče briketov,glede na ponudbo na današnjem tržišču smo še vedno prepuščeni sami sebi.Pomembno je samo to,da najdemo za naše pse tisto,ki njim najbolj ustreza in jim na ta način omogočimo kvalitetno,dolgo življenje.Nenazadnje si želimo,da bodo z nami ostali še dolgo časa.
    LP Tjaša

  9. #49
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Lunca. za psa je zelo pomembna tudi kvantiteta. Kanidi se hranijo na "depo". To pomeni, da si napravijo zalogo v želodcu za en ali več dni. Zato hranimo odraslega psa enkrat dnevno. Peščica koncentrata mu vsekakor ne da občutka sitosti. Potrebuje tudi balast.

  10. #50

    Privzeto

    detel,tukaj pa se ne strinjam s tabo.Imam namreč slabe izkušnje s hranjenjem psa 1 x dnevno.Moj pokojni samec je zaradi hranjenja 1 x dnevno doživel zasuk želodca.Na srečo sem to ugotovila dovolj hitro,da smo lahko takoj posredovali in še ni prišlo do nekroze želodčne sluznice.Ta šola nas je takrat dobro stala,skoraj 500.000,00 sit.Vse se je na koncu dokaj dobro izšlo in Lojze je bil z nami še nadaljna štiri leta.Vendar pa sem od takrat prešla na hranjenje 2 x dnevno in bom pri tem ostala za vedno.Poleg tega je pri nas po obroku predpisana 1,5 ure obveznega mirovanja.Basset Houndi so namreč zaradi globokega prsnega koša pasma,ki je nagnjena k zasuku žalodca.
    LP Tjaša

Stran 5 od 14 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •