Stran 4 od 14 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 139

Tema: Hranjenje psov

  1. #31
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Kaj je bolj naravno za psa kot surovo ???
    Z vsemi zajedalci in klicami.
    Pomisli tudi na to, da je pes že doooolgoooo s človekom in da je to vplivalo ne samo na zunanjost, temveč verjetno tudi na notranjost njegovega ustroja.
    Če nič drugega, bi mu moral zagotoviti tisto, kar običajno jedo njegovi naravni sorodniki. Vsebino vampov rastlinojedov.

  2. #32

    Privzeto

    Saj surovo je čisto naravno...ampak kaj pol ko se navadi na surovo in si postreže sam?

  3. #33
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Če je pes zajedalce in klice, jih jem tudi sam....tatarski....mljack, mljack....Janez, kaj pa ti praviš ?

  4. #34
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    Surovo meso imajo najraje, je pa treba malo popazit na izvor.

  5. #35

    Privzeto

    Poanta krompirja je v tem,da ga psi ne prebavijo,ker nimajo encimov,ki bi razgradili krompir.Tako,da je dajanje krompirja precej podobno "futranju stiroporja".Glavnina obroka ne sme biti iz krompirja,ne škodi pa če je občasno v obroku.Tudi sama občasno dam našim psom kaj krompirja,prvenstveno zato,da počisti vse tiste zavihke v črevesju,kjer lahko zastane hrana in počasi gnije.Govorim seveda o kuhanem krompirju.Če ste pozorni lahko opazite,da iztrebek vašega psa po obroku krompirja neznansko smrdi.Isto se pri naših psih zgodi,kadar dobijo obrok ječmenovih ali ovsenih kosmičev in jogurta.V glavnem "očiščevalna terapija".Jo je pa dobro narediti vsake toliko.
    Dandanes je hranjenje psov že prava mala umetnost,če želiš imeti njihovo prebavo poštimano,tako,da nimajo z njo problemov.
    LP Tjaša

  6. #36
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Po vsem napisanem me zanima zakaj pa kmečki "ketnarji" ki celo življenej jedo pomije nimajo problemov ne z dlako in ne z prebavo,živijo ravno tako dolgo ali pa še dlje ,veterinarja pa poznajo samo vsake kvarte ko lastnikom jagri zagrozimo z prijavo če jih ne bodo cepili. To je sigurno fenomen??

    No da me ne bo kdo narobe razumel sigurno je kvalitetna prehrana bistvena za razstavnega ali pa delovnega psa pa vendar ali ne pretiravamo z vsem skupaj??
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  7. #37

    Privzeto

    Tukaj se moram kar strinjat z Veprom, zdi se mi da nekateri pretiravajo z prehrano, dodatki, veterinarji...Pač nekateri so videli da se da fino zaslužit na naših štirinožnih prijateljih in to našo skrb s pridom izkoriščajo.
    Tudi cena "vrhunske" hrane je za moje pojme občutno prevelika. Kaj pa je tako superiornega notri, da opraviči to ceno.

  8. #38

    Privzeto

    Veper,kmečkega ketnarja nobeden ne pogleda in ne spremlja njegovih prebavnih problemov.Njegovemu gospodarju se običajno fučka,ali je s psom vse v redu ali ni.Sicer pa če pogledaš bližnjo okolico takšnega psa,boš opazil,da so iztrebki običajno zelo trdi,drobljivi in izprano bele barve,saj večino življenja preživi ob raznoraznih ostankih kosti.
    LP Tjaša

  9. #39
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Po vsem napisanem me zanima zakaj pa kmečki "ketnarji" ki celo življenej jedo pomije nimajo problemov ne z dlako in ne z prebavo,živijo ravno tako dolgo ali pa še dlje ,veterinarja pa poznajo samo vsake kvarte ko lastnikom jagri zagrozimo z prijavo če jih ne bodo cepili. To je sigurno fenomen??

    No da me ne bo kdo narobe razumel sigurno je kvalitetna prehrana bistvena za razstavnega ali pa delovnega psa pa vendar ali ne pretiravamo z vsem skupaj??
    Ko bi psi lahko govorili...
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  10. #40

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Po vsem napisanem me zanima zakaj pa kmečki "ketnarji" ki celo življenej jedo pomije nimajo problemov ne z dlako in ne z prebavo,živijo ravno tako dolgo ali pa še dlje ,veterinarja pa poznajo samo vsake kvarte ko lastnikom jagri zagrozimo z prijavo če jih ne bodo cepili. To je sigurno fenomen??

    No da me ne bo kdo narobe razumel sigurno je kvalitetna prehrana bistvena za razstavnega ali pa delovnega psa pa vendar ali ne pretiravamo z vsem skupaj??
    Čeprav Veprovo mnenje zelo cenim pa se tu ne bi čisto strinjala. Kar sem "zdravih kmečkih ketnarjev" uspela videt po zavetiščih, bi zelo težko govorili o tem, da res pokajo od zdravja. Tisti, ki zgledajo stari kot zemlja, imajo v bistvu pol let manj kot jih kažejo. Bolezni in težav pa toliko, da se greš lahko zraven za veterinarja učit.

    Zdravja teh revežev nihče ne spremlja, zato tudi ni o tem jasnih evidenc in se pač širi ljudsko mišljenje, da so to oh in sploh nadvse zdravi psi. Nihče se ne obremenjuje s tem, da ko omagajo, si pač gazda na omisli drugega ketnarja. In nihče se ne vpraša, koliko je bil zamenjani pravzaprav star. To, da je zgledal ubogo še ni znak za starost. So sicer tudi izjeme, vendar so še vedno zgolj to - izjeme namreč.

    V glavnem...prav je, da se potrudimo okrog pravilne oskrbe naših psov. To si zaslužijo.

Stran 4 od 14 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •