Stran 2 od 14 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 139

Tema: Hranjenje psov

  1. #11

    Privzeto

    ZR7 mislim,da Happy Dog ni v rangu visoko kvalitetnih hran.Sem večinoma spadajo Eukanuba,Hill's,Bosh,Royal Canin,Canidae,Technical,Orien,Proplan,NutraGold,.. .
    Sicer je pa cena visoko kvalitetnih hran za 15 kg žakelj cca od 60-80 Eur.Vse ostalo je ceni primerna kvaliteta.
    Razen če uporabljaš posebne hrane za vzreditelje.Tam so pakiranja in cene nekoliko drugačne.
    LP Tjaša

  2. #12

    Privzeto

    Jaz sem prej futral ProPlan zdaj sm pa pred pol leta prešaltal na Chudleys Performance, angleška hrana prirejena posebej za lovske pasme. Kvaliteta je super premium kar spada v rang Eukanube, ProPlana,Royala, cena je pa od 35-44 eur za 15 kg vreče, v enih briketih so celo musliji, se mi zdijo zlo v redu briketi, psički imata v redu prebavo, dlaka je krasna.Drgač jih pa prodaja ena punca z gorenjske k ma pasji salon pa še na dom mi jih prpele. Za ns k mamo več psov je 60 eur za 15 kg vrečo kr mal huda reč...sploh zato k je hrana primerljiva s kako drugo, ki ne daje tok povdarka na reklamo. Ok druga reč so pa Happy Dogy pa Pedigre Pali k so res drek, sej so notr sami želeji pa odpadki, pa špricani briketi, futraš jih dve let pol ti ma pa pes do konca življenja take težave da moreš dietne konzerve futrat za 5,00 eur. neki srednjega je po moje lih prou.

  3. #13
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Imam občutek, da je tole o Happy dog povedano malo na pamet. Ali kdo uporablja to hrano?
    Govorim pa o hrani, ki jo predstavljajo na tem linku: http://www.happydog.de/



    In seveda še celo morje drugih tipov.
    Last edited by ZR7; 3. February 2009 at 09:01.

  4. #14

    Privzeto

    O.K.,to je povsem druga linija hrane,katero sem jaz mislila.Po sestavinah sodeč(predvsem % proteinov in % maščob)deluje v redu.Sicer boš pa sam po svojih psih ugotovil,če jim ustreza.Pri poplavi raznovrstnih hran,ki se dobijo na tržišču je na koncu še vedno treba malo probavat,kaj je najboljše za tvojega psa.Tudi pri nas smo že imeli z visoko kakovostnimi hranami probleme.Če bi vprašala svoje pse je pa še vedno "?ank food" najboljše za njih.
    Pred leti sem probala hraniti Eukanubo,pa smo kmalu prenehali,saj se mi je smilil pes,ki je na blato hodil 5x na dan in to v takih količinah,kot medved.Kasneje smo probali z Proplanom,pa je začel na belih mestih postajat rdeč.Isti problem smo imeli z NutraGoldom,okus piščanec.Tako smo prešaltali nazaj na RC.Količina izrebka je primerna,ne smrdi,je dovolj kompaktna,da lahko iztrebek pobereš,ne obarva dlake, pa še dovolj se sveti in nima prhljaja.
    LP Tjaša

  5. #15
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat lunca je objavil: Pokaži objave
    O.K.,to je povsem druga linija hrane,katero sem jaz mislila.Po sestavinah sodeč(predvsem % proteinov in % maščob)deluje v redu.Sicer boš pa sam po svojih psih ugotovil,če jim ustreza....
    ...Tako smo prešaltali nazaj na RC.Količina izrebka je primerna,ne smrdi,je dovolj kompaktna,da lahko iztrebek pobereš,ne obarva dlake, pa še dovolj se sveti in nima prhljaja.
    LP Tjaša
    Psica je zadovoljna in rada je, je v kondiciji, živahna, dlaka ok. Le iztrebkov je pa kar nekaj in za razliko od Boscha, ki sem ga futral prej so temne barve, medtem ko so bili Bosch svetli. A to je le odvisno od vrst mesa, ki so notri ipd., kajne?

    Kaj pa je to za ena hrana RC?

  6. #16

    Privzeto

    To ni tisti Happy Dog, katerega smo imeli v mislih. Obstaja še en , ki ga v mercatorjuh pa u tukanotu prodajajo, sam niti približno ni toliko kvaliteten.

    RC je Royal Canin, zelo kvalitetna hrana, in zelo ješča, večina psov jo zlo radi jedo, je pa samo piščanec, za breederje pa govedina.

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Dolina vipavska, dolina preljuba
    Prispevki
    167

    Privzeto

    No če lahko dodam svoje izkušnje. Sam hranim psa z briketi RC vendar ne vedno, to je recimo dva- trikrat tedensko, drugače pa pasja pašta in konzerva oz omaka ki ostane od kosila ... večinoma jedo kuhano(mama v pokoju). Sem pa imel slabe izkušnje z pedigre pal, ker je eno običajno sra... čeprav sem mislil da je to kvalitetna hrana, pa sem se prepričal v nasprotno. Pes je imel grozne težave z prebavo, večkrat je bil tudi pri veterinarju. Nikakor nismo mogli ugotoviti kaj je narobe, dokler ni bilo tako hudo da ga je veterinar odprl, v notranjosti pa je našel dobesedno žagovino(bili so tudi drugi razlogi za poseg) tako da tudi "srati" ni mogel in nam odsvetoval tovrstne brikete, ko smo hrano zamenjali je bilo takoj boljše. Zato iz mojih skromnih izkušenj povem da "nizkocenovnih briketov" ne dajajte svojim štirinožnim prijateljem, raje malce dražje pa kvalitetno kot pa poceni in zanič.

    Saj veste kako gre: "saj za prijatelje je dobro le najbolše". To pa jim lahko privoščimo, mar ne?

    LP
    Last edited by Bunny; 3. February 2009 at 12:26.
    I nikome ništa!

  8. #18

    Privzeto

    Ja,RC je Royal Canin.Barva iztrebka je do neke mere odvisna od proteinov,pa tudi drugih dodatkov.Pri tej hrani(Happy Dog)sem videla,da vsebuje ovčje meso,pa tudi določen procent govedine.
    Redne linije RC briketov,ki so v prodaji so narejene na osnovi piščančjega mesa,ki naj bi bilo najmanj alergeno.Samo dietni programi pri kožnih problemih imajo za osnovo meso polenovke.
    Program za breederje pa ima brikete na osnovi govedine ali pa piščanca.Vendar pa se tudi tej briketi razlikujejo glede na % proteinov.
    Bunny,Pedigree Pal vsebuje preveč maščob in pa soli.Dolgoročno to privede do problemov s kožo in kasneje tudi do težav z ledvicami.Če pa vprašaš pse,bi ga vsi z užitkom jedli.Razlog je en kup aditivov,ki hrano naredijo za njih okusno.
    Moje mnenje je je približno podobno tvojemu.Obiski pri veterinarju stanejo kar veliko denarja.
    Meni zaenkrat z mojimi štirimi kar lepo uspeva,s tem,da je dlaka in koža v fantastičnem stanju.Kar naj ostane tako.
    LP Tjaša

  9. #19

    Privzeto

    Tudi sama sem na svojih psih marsikaj poskusila. Enkrat samkrat, ko je zmanjkalo briketov, sem jim dala Chappy brikete z najbližje petrolove črpalke. Katastrofa! Veterinarji so najprej mislili, da so psice fasale garje, tako so bile krastave. Potem pa se je izkazalo, da je to samo reakcija na "junk-food". Od takrat naprej nikoli več! Je pa res kot pravi lunca, da je treba tudi pri kvalitetni hrani malo poštudirat, kaj psom paše. Niso vsi za vse.

    Mi smo zdaj RC - tamali dve imam na HE (high energy), ki vsebuje tudi ribje beljakovine za boljšo dlako, staro psico pa imam na posebni hrani RC za sterilizirane odrasle psice, po kateri se izjemno dobro počuti.

    Hrana Happy Dog, o kateri govori ZR7 zgleda prav v redu (kar se vsebin in njihovih odstotkov tiče)...in če jo psica dobro prenaša, potem ni kaj za dvomit. Se je pa pred časom dobil nek Happy Dog tudi v raznih samopostrežnih trgovinah in na črpalkah - tisti pa je spadal v rang PedigreePal, Chappy, Bunny...in ostale svinjarije.

  10. #20
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    Prinas za hranjenje psov skrbi moja boljša polovica. Preizkusila je že skoraj vse v rangu nad 60 evri. Trenutno hrani s Hilsom in Evkanubo (odvisno od psa). Pri menjavi hrane je pomembna tudi postopnost , predvsem če po dolgem času zamenjamo hrano. Najprej 1/3 nove ostalo stara hrana, potem 1/2 ter 3/1.

Stran 2 od 14 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •