Stran 12 od 14 PrvaPrva ... 2891011121314 ZadnjiZadnji
Rezultati 111 do 120 od 139

Tema: Hranjenje psov

  1. #111

    Privzeto

    Pozdravljeni!

    Ko sem pred dobrimi tremi meseci kupil špringer španjelko, mi je veterinar pripročil hrano Hills Puppy. Psička jo poje brez nekih težav, le pred kakšnim mesecem je imela obdobje, ko nekako ni bila ješča in je včasih kakšen obrok kar izpustila. Zdaj pa je zopet po starem. Hranim jo dvakrat na dan, enkrat do dvakrat na teden dobi še kakšno kuhano govejo kost.
    Pred kratkim pa me je trgovka v trgovini za male živali opozorila, da Hills ni ravno najboljša hrana, ker da vsebuje zelo velik delež koruze, ki je psi naj ne bi preveč dobro prenašali. Moram poudariti, da so trgovke v tej trgovini vedno prijazne in dajejo vtis, da se na stvari spoznajo. Ena izmed njih ima svojo zelo lepo vzgojeno in naučeno psičko celo kar na delovnem mestu pri sebi.
    Moram priznati, da sem sedaj rahlo zmeden, saj je polenta z mesom veljala kot kar sprejemljiv obrok za psa, pri vseh vodnikih s katerimi sem se pogovarjal. Trgovka mi je priporočila hrano ProPlan, ki naj bi imela najmanjši delež koruze in drugih žitaric ter več beljakovinskega deleža. V trgovini prodajajo tudi Hills, tako da ne bi mogel reči, da gre za trgovsko finto, pa še ProPlan je malenkost cenejši. Tudi reklamne vrečke ProPlana, katere mi je trgovka dala, je psička dobesedno posesala iz sklede.
    Sprašujem torej, ali ima delež koruze in ostalih žitaric v pasji hrani res negativen vpliv in ali ima kdo izkušnje s ProPlanom?

    Hvala in Lep pozdrav

    Matej

  2. #112
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Hills je ena najboljših pripravljenih hran za pse in moji psi do sedaj so vsi zrasli na tej hrani. Tudi pro plan je izvrstna hrana tako da izberi tisto ki psički odgovarja bolj.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  3. #113

    Privzeto

    Kdor noče koruze v hrani je veliko hran ,ki so brez korze. Nekatere imajo neoluščen riž, rjavo riž druge krompir ali topinambur.
    So pa na tržiču tudi hrane brez žitaric in koruze. Npr Orijen. Zelo kvalitetna je tudi Acana- skoraj brez žitaric.
    Sicer pa so Pro plan , Bosch, Bosch bio in cel pekter drugih hran iz razreda premium, da ne naštevam vseh na tržišču, za večino psov popolnoma dovolj kvalitetna. Katero izbereš je odvisno do posameznega psa.
    Tudi Hils ni slab, se mi pa zdi, da ima predvem veliko "imagea", ker ga prodajajo pri veterinarjih. Je pa to samo zato, ker ima zelo veliko dietnih formul za pse s posebnimi potrebami, ne pa ker bi bila osnovna formula kaj boljša od ostaliz iz tega kakovostnega razreda.
    Obenem ni vedno tisto,kar psi radi pojejo, tudi znak kvalitete. (Enako kot priljudeh )

  4. #114
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    407

    Privzeto

    Sicer nebi rad nobenemu solil pamet, bi pa rad opozoril vse tiste ki hranite pse z suhimi briketi, da preverite če voda slučajno ni zamrznjena.

  5. #115

    Privzeto

    Citat jagerboss je objavil: Pokaži objave
    Sicer nebi rad nobenemu solil pamet, bi pa rad opozoril vse tiste ki hranite pse z suhimi briketi, da preverite če voda slučajno ni zamrznjena.
    Ne samo v primeru hranjenja psa s suhimi briketi. V vsakem primeru je koristno preverit, če voda ni slučajno zmrznjena. Zmrznjena voda lahko povzroči "prehlad" in vnetje prabavil. Potem pa je cel cirkus z drisko in bruhanjem...

  6. #116

    Privzeto

    Tale članek je Nina za ptičarsko stran napisala pred dobrim letom, kljub temu pa je tudi zdaj še kako zanimivo in koristno branje (čeprav se ne nanaša zgolj na prehranjevanje psov) http://www.pticarji.si/articles.php?lng=sl&pg=60

  7. #117

    Privzeto

    malo oživljam temo, ker me zanima mnenje predvsem lastnikov lovskih psov.
    ( ajde pa ene par "nutricionistk" me je sprovociralo par dni nazaj... na pasjem forumu)

    Znima me ali kdo izmed vas lastnikov hrani lovskega psa izključno z surovo hrano ? In kako se to potem odraža na lovu- do divjadi-ustrela ?

    Ali pa recimo da tisti ki dajete tudi - poleg druge hrane -surovo meso ( pustimo zelenjavo in sadje)

    resno me zanima?

    zakaj sprašujem, ne samo ,da imam v glavi, da lahko pes kakšnega vraga z mesom stakne( poleg že tistega kar lahko v naravi) in da mu jaz osebno ne bi še potencialno dozirala s surovim mesom kakšne pi.hkmhkm.
    ampak mi je nekako ostalo v spominu, ko sem šolala setra v mali šoli( lovski) smo imeli enkrat debato, kaj kdo da psu, kot priboljšek.
    In takrat mi je en sterejši gospod( jagr) dejal... da pes aporter( tak na malo divjad) ni dobro da dobiva surovo.
    Ker že tako ali tako se pri velikih zgodi da fazana namesto prinesejo požrejo, ali rastrgajo podobno pri racah ali zajcu.

    A je to res ali ne ? koliko to velja?

  8. #118

    Privzeto

    Citat damayanti je objavil: Pokaži objave
    A je to res ali ne ? koliko to velja?
    Jaz imam prepeličarja. Vedno dobi ob uplenitvi srce in del vampa. Lahko ostane z plenom v avtu poljubno dolgo, pa se sam ne dotakne.
    Bolj je treba biti pozoren na določene pasme (terier, jazbečar).
    Tudi pri mladem psu moramo biti prisotni in ga odložiti poleg plena. Če poskuša trgati mu to preprečimo. Pri bavarki, ki tudi je surovo sem opazil, da je poskusila. Sedaj je težava odpravljena. Pes mora vedeti, da je hrana le tisto, kar mu damo.

  9. #119

    Privzeto

    hvala za odgovor:icon_:
    No to sem mislila, ja, predvsem pri mladem psu, v času šolanja.
    Na to je bilo takrat opozorilo.
    da pač mlad pes med svojim odraščanjem proba marsikaj dokler ni naučen v tej meri da ve, da ne sme.


    Sem pa opazila pojav potem kasneje, pri znancu na hrvaškem - žimavka je imela probleme. S fazanom parkrat ga je raztrgala, enkrat dobesedno glavo odgriznila nikoli ni tisti ptič cel prišel do vodnika.
    ( ostalim to ravno ni bilo prav, in so godrnjali, jaz sicer tiho... mi je bilo pa to tudi tako- čudno glede na to da psica je ubogala u nulo- razen to ji ni bila ravno vrlina)
    In je takrat je rekel ta lastnik ,da predno jo je posvojil , jo je prejšnji lastnik hranil z vsem živim in mrtvim tudi surovim mesom( pretežno).
    In da žretja crkovine sta se komaj odvadila, divjad ji pa še šepa.

    Jaz pri svoji nisem imela nobenih problemov, pa sem več ali manj tudi pripisovala "peglanju" ne prehrani.
    Midve sva res imele učne vaje... pa še sedaj jih imava občasno, ker naša je imela navado da če je nisi posebej opomnil je znala malo požvekat- ne toliko da bi se poznalo na ptiču.. ampak je( očasno-kadar je mislila, da jo noben ne vidi)
    In po tisti provokaciji tam, sem danes na sprehodu govorila z enim lastnikom ki ima prinašalca. In mi je tudi rekel ,da od sodelavca pes je imel te probleme, da je race načenjal. In baje je tudi občasno dobival surovo meso in kosti ( prav surovo meso- ne posladke) kot prehrano.

  10. #120

    Privzeto

    Ne vem, no...sama sem imela dolgo časa pomisleke zaradi hranjenja s surovim mesom. Sploh, ker je povezava med hranjenjem s surovim mesom in kasnejšim raztrganjem in jedenjem divjadi zakoreninjena med starejšimi kinologi/lovci. Tudi sama sem bila "vzgajana" v tem duhu.

    Sem pa pred nekaj leti za poskušino svojim psom dala surovo meso. Niti sledu o kakšnem razstragnju divjadi, teknilo pa jim je še pa še. Tudi surovi (in le na grobo očiščeni) vampi so odlično dopolnilo k prehrani. Prav tako so prebavne težave ob surovih kosteh za primerjavo s kuhanimi skoraj zanemarljive. Sicer pa...če pomisliš na kako z užitkom pojedeno poljsko/gozdno miš, se skorajda vsak pes kdaj pa kdaj hrani s čistim surovim mesom.

    Je pa res, da je treba pazit na bolezni, ki jih psi lahko fašejo. Zato je preverejno poreklo mesa skoraj nujno. V Evropi je iz leta v leto bolj prisoten Aujeszkyjev virus, ki ga psi dobijo od mesa divjih/domačih prašičev. Zdravila za bolezen ni, konča pa se vedno s smrtjo. Mislim, da je bil kakih 5 - 6 let nazaj tudi v Sloveniji zabeležen prvi primer, ker je bila psica hranjena z odpadnim mesom domačih pujsov. Panike pa nihče ne dela, ker zadeva ne ogroža ljudi.

    Skratka...po mojem mnenju je raztrganje divjadi bolj stvar kake psihične "motnje" in nima dosti veze s prehranjevalnimi navadami. Dostikrat se zgodi na kakih tekmah ali skupnih lovih, kjer je prisotnih več ljudi in psov in je zato nervoza oz psihični pritisk na psa ob plenu pač večji.

Stran 12 od 14 PrvaPrva ... 2891011121314 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •