Stran 11 od 14 PrvaPrva ... 7891011121314 ZadnjiZadnji
Rezultati 101 do 110 od 139

Tema: Hranjenje psov

  1. #101
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Če pogledamo zgodovino psa in njegove prehrane, v obdobje ko so ljudje živeli v nekakšnih improviziranih zavetjih. kolibah in so se psi prosto sprehajali okoli njih. Ljudje takrat še niso imeli latrin, a vendar njihovi iztrebki niso ležali naokoli. Sproti so jih pospravili ravno psi. Pa še kakšnega človeškega mladiča mimogrede.

    Psi so spremljali človeka na lovu in zelo dvomim, da jim je človek odstopil najboljše kose mesa. Po mojem jim je pustil bolj ostanke, drobovino...

  2. #102

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Če pogledamo zgodovino psa in njegove prehrane, v obdobje ko so ljudje živeli v nekakšnih improviziranih zavetjih. kolibah in so se psi prosto sprehajali okoli njih. Ljudje takrat še niso imeli latrin, a vendar njihovi iztrebki niso ležali naokoli...
    Prav res....in to lastnost (ki je danes za nas vodnike skrajno nesprejemljiva ) mnogi od naših psov še vedno ohranjajo. Šele ko nabaviš mladega psa, vidiš, kako je vse naokoli posrano. Dobesedno.

  3. #103
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Če ga ne zaužije se pa po njem povalja, bi rekli naparfumira .

  4. #104
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Še nekaj. Želodec kanidov je prilagojen na "sistem depo" hranjenja, kar pomeni, da sprejme na enkrat večjo maso hrane in se naslednjič kanid nahrani po daljši pavzi, dan ali več. Zato menim, da psa bolj zadovolji, poteši kvantiteta (tudi balastna hrana), kot pa peščica koncentrata, ki ga snede v par minutah
    Lunca, divji prašič ni mrhovinar. Preverjeno, paše pa mu sveže .
    Last edited by detel; 12. March 2010 at 11:50.

  5. #105
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    ...
    Lunca, divji prašič ni mrhovinar. Preverjeno, paše pa mu sveže .
    Kakšna fino uležana segnita poginula srna mu prav paše. Mi gre še sedaj na ko se spomnim. Je bilo že muh toliko, da se je komaj skozi videlo. Sva s pripravnikom po ekspresnem posegu odtrganja spodnje čeljusti za dokazilo prav tekla po grabnu navzdol.
    Ne verjamem, da bi se običajen pes ognil take "poslastice".

  6. #106

    Privzeto

    No,no, o tisti fino uležani segniti poginuli divjadi sem govorila.Lahko je pa tudi bolj "frišna"roba.
    Kolikor vem je prašič vsejed in mu paše tudi mesno-kostni prigrizek.
    Sem nekaj let delala s prašiči( domačimi,občasno pa kakšen dan srečam še kakšnega na dveh nogah),pa vem da sem dostikrat našla v boksu kakšnega "napol" prežvečenega pujsa.
    LP Tjaša

  7. #107
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Na pol prežvečen pujs v boksu je bil frišen. Nisem še videl, da bi prašiči jedli mrhovino. To počne medo , volk, psi. Prašiči se lotijo le frišnega in to pozimi, ko ni druge hrane in jim primanjkuje proteinov .

  8. #108
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Detel pred leti (ko so bila mrhovišča še dovoljena)sem sedel na preži in opazoval spomladansko gostijo mame pujse in njene družine na kadavru krave in konja ki sta bila na mrhovišče privlečena jeseni. Mama je veselo trgala mišično maso kije bila seveda preko zime zmrznjena ,ampak spomladi že popolnoma mehka in razpadajoča, mladiči pa so pobirali prve čeve ki so se izlegli na mrhovini spomladi. Pojedina je trajala do prihoda medveda,ki si je seveda špajzo prilastil brez borbe.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  9. #109
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    No, zanimivo. Pri nas niso nikoli "prijeli". Lakota mogoče res naredi svoje ...

  10. #110
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    No, zanimivo. Pri nas niso nikoli "prijeli". Lakota mogoče res naredi svoje ...
    Ma kaki lakota, nobene lakote, poslastica!
    Pod krmiščem polnim koruze so lepo pomlatili smrdečega psa.
    Tisto srno okoli katere sem pisal prej, so zmalicali dobrih 100m pod Herkulesom. Prejšnji dan jo je opazil pripravnik, je bila še v enem kosu in cela. Drugi dan, ko sva prišla, je bilo 3/4 požrte. Bila je pa že dodobra gnila. Prejšnji dan se je pripravnik ni lotil, ker je že na daleč smrdela in je pa fina dušica.

Stran 11 od 14 PrvaPrva ... 7891011121314 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •