Stran 10 od 14 PrvaPrva ... 67891011121314 ZadnjiZadnji
Rezultati 91 do 100 od 139

Tema: Hranjenje psov

  1. #91
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Asta, a bi ti jedla samo zrezke ali samo torto ? Jaz ne, imam rad tudi krompir .
    .

  2. #92

    Privzeto

    A-a...Asta Ivy pa že ne bi zrezkov! Sploh ne konzumira tovrstne oblike živil!

    Če je briketirana hrana kvalitetna, ti ni treba prav ničesar dodajati k prehrani. Tudi okusi teh hran so tako različni, da komot menjaš (če se ti uboga žival smili in njeno željo po okusih enačiš s človeškimi potrebami ).

    Belcando npr. je narejen iz 70 - 80 % vsebnosti raznega mesa (perutnina, ribe), za mlade pse je dodano tudi mleko v prahu in jajce, zelenjava, žitarice in riževi kosmiči, nekatere hrane imajo zraven testenine in celo omako (ki se sprosti ob predhodnem namakanju), nekatere vsebujejo tudi piščančja jetrca ali jagnjetino. Navadno imajo tudi kakšne omega-3 dodatke itd.

    Arden Grange ima sploh celo paleto okusov - piščanec z rižem, piščanec z jagnjetino in rižem, sveži losos z rižem, potem posebno kombinacijo za velike, za male za izbirčne za občutljive, za tiste na dieti...

    BioMill vsebuje v svojih okusih piščančka, riž, koruzo, ribe in ribje olje, oligosaharide, izvlečke juke, kvas, moko iz pesine pulpe...imaš tudi hrano z jagnječjim mesom, govedino in sojo..


    Skratka...ni, da ni!

    Če te skrbi, da bo ubogi, trpeči pes imel z briketi enolično prehrano, lahko pač menjavaš okuse. Tu je dobro biti malce previden, če je pes občutljiv (ob prehodih na drugo vrsto hrane se lahko pojavi driska). Bi pa rada videla heroja, ki v kuhane obroke svojih psov dodaja tako izbrane in raznolike sestavine. Makaroni z malčik mesa so že zdavnaj passe.

    Detel sicer pravi:

    Ne glede na kvaliteto daj psu še drugo hrano in bo OK.
    Bi pa bilo bolj primerno stavek obrniti...ne glede na to, kako kvalitetno se ti zdi, da psu kuhaš (če mu kuhaš), dodaj psu zraven še kvalitetne brikete, pa bo ok.
    Last edited by Breza; 11. March 2010 at 17:46.

  3. #93

    Privzeto

    ...PS:

    Sama kombiniram kuhano in briketirano. Brikete dodajam zato, ker se zavedam, da sama nisem sposobna sestaviti dovolj kvalitetnih obrokov, ki bi res vsebovali vse kar pes potrebuje za zdravo življenje. Bi pa moje dame komot živele samo od briketov. Ampak, ker sem ženska in ker imam zato že po zakonu pravico do kompliciranja ... jim pač še malce kuham zraven.
    Last edited by Breza; 11. March 2010 at 18:06.

  4. #94

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Asta, a bi ti jedla samo zrezke ali samo torto ? Jaz ne, imam rad tudi krompir .
    .
    Hehe, Breza ima prav ;)

    Je bil pa moj komentar na to, da če so briketi kvalitetni, dodatki niso potrebni.
    Pa da se ne bodo sedaj komu zasmilili moji punci - če se le da dobijo en obrok kuhan na dan - je priprava uravnoteženih obrokov za pse postala že skoraj moj hobi


    lp, Nina

  5. #95

    Privzeto

    Pa kaj je res treba toliko komplicirat pri hrani?Psi niso ljudje in kot takšni potrebujejo hrano za vzdrževanje organizma in ne zaradi okusa.Moji so že 5 let na briketih ene znamke in okusa,pa nimajo nobenih problemov.Še vedno jih jedo z istim užitkom.Edini problem mi trenutno dela visoko breja psica,ki nikakor noče jesti briketov za mladiče,ampak bi svoje standardne brikete.Tisti za mladiče ji namreč padajo iz gobca ven.Zato sedaj dobiva poleg briketov dodatek kuhane hrane ali pa konzerv.Pa najbrž ji tudi dodatek Imunologica ne diši glih najbolj.SAmo sem jaz bolj trmasta od nje pa ga bo pojedla do konca.
    LP Tjaša

  6. #96
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    En starejši vzreditelj mi je dejal, da so najboljši briketi surovo meso prežvekovalcev. To je namreč naravna prehrana mesojedov. Mislim , da ima prav a bi bil ta način prehranjevanja predrag. V surovem mesu in kosteh dobi pes vse kar potrebuje, tako kot volk ali šakal, lisica...... No, sedaj pa bo nekdo rekel, da so psi že tako scivilizirali, da jim moramo tudi hrano prilagoditi. Grizenje kosti ugodno vpliva na zdravje in higieno zob, briketi in konzerve pa jih onesnažujejo.
    Tudi moji psi dobivajo surovo meso. Pa zaradi tega ne trgajo divjadi, niti niso agresivni, še manj bolni zaradi tega. So mi le hvaležni, zdravi in na terenu vzdržljivi.

  7. #97
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    En starejši vzreditelj mi je dejal, da so najboljši briketi surovo meso prežvekovalcev. To je namreč naravna prehrana mesojedov. ...
    Ta starejši vzreditelj je bolj malo vedel o prehrani mesojedov.
    Samo meso je primerno za mačke, psi pa poleg mesa potrebujejo še kaj več.
    V naravi to poiščejo sami, v domači oskrbi pa potrebujejo še kaj. Tudi ti jim verjetno dodaš še kaj in ne samo golo meso?!

  8. #98
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Marsikaj jim dodam. Kaj pa uživa volk, kot tesen sorodnik psa ? A dobi tudi brikete ?!

  9. #99
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Marsikaj jim dodam. Kaj pa uživa volk, kot tesen sorodnik psa ? A dobi tudi brikete ?!
    No, ravno to je tisto, kar se moramo vprašati. Kaj uživa volk?! Seveda ne brikete. A poleg samega mesa, kateri mora biti tudi v briketih v pravilnem razmerju, dobi še marsikaj in to vsebujejo tudi dobri briketi. Nekakovostni seveda ne, ker gre v glavnem za žitni šrot in odpadke mesne industrije.
    Kaj je tisto "marsikaj", pa mora vedeti vsak, ki je kdaj kaj prebral o psih ali pa njihovih sorodnikih. Zato nekateri tudi svojim psom ponudijo vampe svojega plena.

    Kvalitetni briketi so zakon. Se še kako pozna na psu. Tako telesno kot umsko.

  10. #100

    Privzeto

    detel,pes je že zelo daljni potomec volka in šakala.Evolucija je šla naprej in ni ostala na mestu.Poleg tega tudi volk v naravi ne je samo mesa ampak tudi vsebino želodcev(to prvenstveno).Če se ne motim,prosim popravite me tisti,ki to bolj veste,kosti od kadavra običajno pohrustajo divji prašiči.Ti so ta pravi mrhovinarji.
    Nimam nič proti surovemu mesu in kostem,tudi moji jih dobivajo,vendar samo občasno in ne v velikih količinah.
    LP Tjaša

Stran 10 od 14 PrvaPrva ... 67891011121314 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •