Stran 14 od 14 PrvaPrva ... 41011121314
Rezultati 131 do 139 od 139

Tema: Hranjenje psov

  1. #131

    Privzeto

    ja no, resno vprašam glede zadaha
    Naš je ko en prešič, pol ima v dlaki...in potem ga morem umivat pa česat in mi tišči in diha v obraz . Že po kakšnih bikovkah, ali pa sušenih goltancih mu švasa kot bi greznico odpru. Nisem ravno navdušena nad vonjem.
    Ja zbirčnost ... pri mojemu samo do tistega kar ima v skledi. Kar pa ukrade pa ni nič zbirčen. Tud surovo kumaro požre

  2. #132
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Breza, kar se tiče trganja, uživanja in zakopavanja uplenjene divjadi (npr. fazana) pa mislim, da gre tudi za podedovano lastnost. Te razvade sem večkrat zasledil pri nem. žimavcih, ki so tudi "specilisti" za odlov dom. kur . No, sej domača juha paše :icon_:.

  3. #133
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Ima kdo izkusnje s hrano Purina Tonus za breeder-je?
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


  4. #134
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Jest futram tole http://www.biomill.si/junior-medium.html, pa zaenkat b.p. Zaenkat še2x na dan (starost psa 4mesece), pol pa verjetn enkat. Seveda tud kakšna kost, pa zjutraj kaka kuhana narezana hrenovka. Kaj pravte a bo to ok. Pesek je pa fenomenalen

  5. #135

    Privzeto

    Pred kratkim sem oddal mladiče (Bb). Večina novih lastnikov je vprašala kakšne brikete krmim. So kar čudno gledali ko sem povedal, da najprej surovo meso, pa kuhano hrano (z mesom) in v skrajni sili brikete.
    Ko pa povem, da naj dajo psu tudi surov vamp sem pa slišal, da je to najboljša pot za trgača.
    Znanec je za svojega hišnega kuža kupoval brikete iz tujine. Naša izbira je bila preskopa. Pa je že pri enem letu čistil zobni kamen. Malo kasneje so se začele težave z ledvicami, jetri... Skratka pes je mlad poginil. Sin ga je prepričeval, da mora menjati hrano.
    Sedaj ima že par let drugega psa. Hrani ga z surovim mesom, gloda kokošje noge in kosti. Pes nima kamenih oblog in je zdrav. In glej čudo: dobi se tudi posušen vamp z vsebino. Mi jagri pa svežega za prvi grm odvržemo.
    To o trganju je večna tematika. Zato vsem, ki imajo mladiče in so hranjeni z mesom svetujem, da psičku meso tudi odvzamejo in ponovno vrnejo. Ko pa uplenijo prvi kos pa naj pustijo psu veselje ob plenu. Ne ga poditi stran. Le sprva naj gledajo, da nebi načel.
    Trgači so večina po zaslugi vodnikov. Če prej brez vednosti požre par kosov v gozdu potem pa vodnik to opazi je pa res pozno za vzgojo.

  6. #136

    Privzeto

    Mislim, da se zadnje čase kar veliko vodnikov zateka k hranjenju z briketi, ker je najenostavneje in najhitrejše. Pri naši hiši smo psom vedno kuhali in kombinirali s surovim + priboljški v obliki jajc in rib. Briketi so pri hiši, vendar bolj kot priboljšek in ne kot glavna hrana. Zaenkrat s psi ni bilo nobenih zdravstvenih težav.

    Sem pa zasledil , da tudi veliko veterinarjev promovira brikete kot idealno hrano, s katero psi dobijo vse kar rabijo.

    Izkušnje pa so tudi verjetno različne, tako kot psi , ki jih vodimo.

  7. #137

    Privzeto

    Citat POLH je objavil: Pokaži objave
    Sem pa zasledil , da tudi veliko veterinarjev promovira brikete kot idealno hrano, s katero psi dobijo vse kar rabijo.
    Dobijo več kot rabijo. Tudi kamen na zobeh in bolezni organov. Ampak to je za njih dobro saj bodo zdravili. Poleg tega tudi vsi prodajajo suho hrano. Kaj pričakuješ, da jo bodo odsvetovali?

  8. #138

    Privzeto

    Tudi to je zanimivo. Ko zakoljem domačo perutnino so vedno mački pod nogami in psi čakajo na odpadke (maščoba, krila, jetra, noge). Ko pa so kokoši iz farme pa vsi bežijo. Tudi povohajo ne. Moram skuhati in dodati peteršilj in čebulo da pojedo.
    Pred leti so se dobili zmrznjeni odpadki perutnine kot hrana za pse pod imenom Runo. Ko sem objavil, da mladim psom ne priporočam ker bodo preveliki te hrane naenkrat ni bilo več v prodaji. Kaj mislite, zakaj?

  9. #139
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Briketi da, a le občasno in v majhni količini. Moji bodo tudi danes dobili goveje vampe (kapice), malo surovih malo kuhanih. Pogosto pokajo kosti pa goveji sapniki tudi.

Stran 14 od 14 PrvaPrva ... 41011121314

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •