Stran 1 od 8 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 77

Tema: Blaser ali Sauer

  1. #1

    Privzeto Blaser ali Sauer

    Pozdravljeni

    Odločil sem se za nakup nove puške in se ne morem odločiti med R93 s standardno cevjo dolžine 52 cm kal. .308W ali 30-06 in med Sauer 202 Forest kal. .308W ali 30-06. Obe puški sta mi zelo všeč, vendar pa nimam nobenih paktičnih izkušenj z omenjenima puškama, zato vas prosim za mnenje, predloge, nasvete........ . Puške ne kopujem samo za kratek čas, ampak jo bom imel verjetno do konca svoje lovske poti, katera upam da bo še dolga.
    V lovišču pa imamo srnjad, divjega prašiča, gamsa in prehodnega jelena.

    LP

    PS: Želel bi mnenja oziroma nasvete samo o zgoraj omenjenih puškah in o katerih drugih
    Last edited by Kaliber; 22. January 2009 at 20:44.

  2. #2
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Živjo!

    Po principu "vsak berač svojo malho hvali" se bom opredelil za Sauerja. Imam model classic v kalibru .30-06. Puška je super narejena, natačno dodelani detajli, zaklep laufa najlepše od vseh pušk kar sem jih dosedaj videl.
    Od Blaserja nisem dosti slišal, edino da so tudi zelo precizne puške....je pa res, da je Blaser znan po svojih aluminijastih primesih v materjalu, tako da bi ti tudi zaradi tega svetoval da kupiš puško ki tega nima. Če se karkoli poškoduje, si ga najebal.
    Kar se preciznosti tiče nimam kaj reč pri Sauerju, imam montiranega Kahlessa 2.5-10x s križem 4. Pred enim tednom mi je kolega naredil na njemu 3-strelno grupico 10mm (izmerjeno na mestu) z municijo RWS Evolution.
    Moj glas gre Sauerju, čeprav tudi Blaser je boljši kot Zastava

  3. #3

    Privzeto

    Živjo
    Tudi jaz dam glas sauerju, bi ti pa priporočal stahl izvedbo,ker dural ima tudi aluminij umes,forest model pa najbrž obstaja samo dural izvedba tako da bolje da uzameš kaki drug model,če misliš imet puško do konca lovske poti. problem pri puškah z aluminijevimi primesmi je v tem da se če se opraska ali kako drugače poškoduje tako tudi ostane,ker e ne da zbrunirat na novo in tudi pobarvat ne. Moje skromno mnenje,na koncu je pa najbolje da se odločiš sam in ne poslušaš dosti drugih.
    lp
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Blaser imam že - ajoo - 10 let se mi zdi? - sem ga vlačil po vseh mogočih krajih od -25 do + 46 C pa še ni klecnil - s Sauerjem sva se družila 10 dni (sposoja).

    Obe puški sta natančni, pri Blaserju najbolj cenim sistem varovanja in pa hitrost repertiranja.

    Sauer je težji in ima daljši zaklep - pri kratki cevi je približno enako dolg kot Blaser z normalno cevjo ki je 57,6 cm in ne 52cm kot si napisal - ima pa Sauer snemljiv nabojnik in je bolj "klasičen karabinar".

    Navet - ne glej slikic in podatkov - pojdi k trgovcu (ponavadi zastopa oba) in vzami obe puški v roke .

  5. #5

    Privzeto

    Obe sta zelo kvalitetni puški.
    Razlikujeta se precej.
    R93 ima radiajalen zaklep, kjer za repetiranje le vlečeš naprej-nazaj, Sauerju pa ima vrtljivi zaklep.
    Sauer ima izvlečni nabojnik, Blaser ima zaprt nabojnik - naboje moraš pusamično izvleči iz nabojnika pri praznenju puške, po drugi strani pa nabojnika tudi ne moreš izgubiti. Kapaciteta nabojnika pri Blaserju je 3, pri 202 pa obstajajo tudi večji.
    R93 je za ca 6 cm krajša puška od Sauerja pri enaki dolžini cevi.
    Blaserjeva montaža gre neposredno na cev , kar pomeni da pri menjavi cevi, lega zadetkov ostaja enaka. Pri 202 je montaža montirana na glavo zaklepa, kar pomeni da pri menjanju cevi lega zadetkov ni 100 %.
    Blaser ima v osnovi direkten sprožilec. Sauer ima možnost tudi francoskega naprožila.
    Blaser R93 v kalibru 308 Win z dolžino cevi 56 cm standardne debeline tehta od 2,9 kg (offroad), 3,0 profesional, 3,1 kg les, dolga je ca 102 cm
    Sauer tehta 3,0 kg (alu-sistem) -3,5 kg(jeklen sistem) dolžine 108 cm.


    Jaz bi na tvojem mestu vsekakor sprobal oboje.

    Primerjal pa bi R93 z 56 cm cevjo in 202 z 52 cm cevjo. Pa tudi puške različnih tež (npr. R93 standard cev/ semi weight), Sauer 202 jeklen/aluminijast sistem.

    Jaz bi se po več kot 10 letih uporabe R93 v kal 30-06, ponovno odločil za to puško, verjetno v kalibru .308 Win, pa če ne bi imel dobrega zalaza v lovišču s semi weight cevjo. Praske v lesu tudi nebi doplačal in bi vzel sintetično kopito.

    Verjetno bolj pomembno vprašanje od ali R93 ali 202, kakšen daljnogled ?

  6. #6
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Rezultat je trenutno 2:2
    Pojdi v trgovino, vzemio obe puški v roko, poglej kako ti ležita na rami, itd...Ne poslušaj tukaj preveč, ker ti bo mogoče en dal žal zarad tega. Veliko lovcev (sploh mladih) je podleglo "dobronamernim" nasvetom mentorjev, starejših kolegov...Ko na koncu človek malo pomisli, mu postane žal. Oglej si obe puški v živo, če hočeš ti na ZS pošljem spisek trgovin kjer imajo obe?

  7. #7

    Privzeto Blaser vs Sauer

    Jst pa glasujem za Blaserja, ker mi je bolj všeč način repetiranja in še krajša je. Kakorkoli se boš odločil, boš dobro izbral, predvsem je pa važno kaj boš dal na puško

  8. #8
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Ja, da ne bo pol puška za 2000€ in daljnogled za 200 . Mogoče kak "prehvaljen" Bushnell, na kratko Buši.

  9. #9

    Privzeto

    Živjo!
    Tudi sam imam že vrsto let R 93 Off road v kal. .308 Win. Kasneje sem nabavil še menjalno cev v kal. .243 Win. Gor je optika 3-12x56 z osvetljenim križem.Obe cevi sta standardni(teža/premer in dolžina). S celotnim sistemom sem kar se tiče kvalitete, natančnosti, zanesljivosti in uporabnosti prezadovoljen in ga toplo priporočam. Mogoče je na prvi pogled drago, vendar, verjemi, prej ali slej se pojavi potreba po še drugi puški(kalibru). če imaš Blaserja, to pomeni samo nabavo cevi. Vse ostalo že imaš- in kar je zelo pomembno, vse ti je že zelo domače(rokovanje, t. j. varovanje proženje i.p.d). Če te zanimajo podrobnosti pošlji ZS.
    Pa karkoli že boš nabavil, dober pogled!

  10. #10

    Privzeto

    ...verjemi, prej ali slej se pojavi potreba po še drugi puški(kalibru). če imaš Blaserja, to pomeni samo nabavo cevi. Vse ostalo že imaš- in kar je zelo pomembno, vse ti je že zelo domače(rokovanje, t. j. varovanje proženje i.p.d).


    .. v vednost pri Sauerju tudi samo zamenjaš cev.. no vsak kos puške se da dokupit ali zamenjat.... Za razliko od Blazerja ima nabojnik ki je bolj praktičen... naprožilo... pa tud cena je pomoje nižja... Mene Sauer bolj prepriča... pa cal 308 naj bo..

Stran 1 od 8 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •