Rezultati 1 do 3 od 3

Tema: Je to zelena žolna, rumenoprsi muhar ali kaj drugega?

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Je to zelena žolna, rumenoprsi muhar ali kaj drugega?

    v v v v v

    http://shrani.si/f/2U/Op/EZLtDbD/2.j.../EZLtDbD/2.jpg

    Citat vest je objavil:
    Danes mi je v dimnik pri sobnem kaminu v dnevni sobi nepovabljeno vstopil (padel) tale( glej fotke) obiskovalec. Ker je bil precej glasen, sem zunaj na dimniku odprl dimniška vratica in ga osvobodil zapora ter seveda gotove smrti.

    V zahvalo mi je še malo poziral, potem sem ga še enkrat prijel, ga dvignil in spustil v svobodo. Na ptiče se prav preveč ne spoznam pa prosim forumaše z tem znanjem, da mi pomagajo pri identifikaciji nepovabljenega gosta.







    ...
    Lp
    Last edited by ZR7; 21. December 2007 at 20:23.

  2. #2
    ZR7 Guest

    Privzeto

    nadaljevanje
    Citat vest je objavil:




    Lp
    Citat dolgin je objavil:
    Tole je zelena žolna,po moje,čeprav ima zelena žolna "rdečo kapico",edino če je kaka razlika med samcem in samico! Vsaj tko jo jaz imenujem,nevem kak ji je po latinsko ime! Pri nas je teh ptic kar dosti.....
    Rumenoprsi muhar je tale,in vsaj po moje tvoj ptič ni to,ker ma prekratek kljun!

    lp
    Citat gardelin je objavil:
    SIVA ŽOLNA - samička (Picus canus). V SLO ni številna. Je stalnež.
    Citat ax je objavil:
    Dolginu in gardelinu lepa hvala ker sta se potrudilain mi dala informacije. Nekaj splošnega sem izbrskal z neta pa prilagam k tej temi.

    PIVKA (Picus canus). Ta žolna je dobila slovensko ime po značilnem petju samca, ki spomladi poje s padajočo melodijo »piv, piv, piv…«. Svoje tekmece na zasedenem ozemlju pa opozarja tudi s trkanjem na debla in druge akustične priprave. Samec ima v primeri s samico rdeče obarvano čepico, oba pa imata ozko črno progo od vrha kljuna do očesa in sta obarvana sivo in zeleno. Pivkino staro ime je siva žolna. V debelejše trohneče deblo hrasta, bukve ali lipe si izdolbe duplo, kjer gnezdi eno ali več let zapored. Duplo lahko uporablja tudi zunaj gnezdilne sezone. Pivka je sicer stalnica, ki gnezdi v starih sadovnjakih in na gozdnem robu.
    Lp
    Citat dolgin je objavil:
    V SLO ni številna. Je stalnež.
    Res da ni številna,ampak jaz vidim 4 te ptice vsak dan,ko mi letajo po vrtu!
    Mam srečo.......
    Citat gosjak je objavil:
    Res gre za samico Pivke. Samec ima na glavi rdečo barvo vendar samo na sprednjem delu temena. Zelena žolna ima rdečo barvo po celem temenu, samec pa še po licih. Razlika med obema žolnama je tudi pri očeh. Odrasla Pivka ima temne oči, Zelena žolna pa bele oči. Za lažjo primerjavo prilagam sliko samca Zelene žolne. Črnina na Pivkinem obrazu je manj razširjena kot pri Zeleni žolni. Zelena žolna se po literaturi sodeč prehranjuje izljučno z mravljami.

    Citat gardelin je objavil:
    Točno tako, to je Picus viridis. Je tudi večja od Pivke.
    Last edited by ZR7; 9. December 2007 at 17:26.

  3. #3
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Zakaj ni videti slik v oknu?

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •