Stran 16 od 22 PrvaPrva ... 6121314151617181920 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 151 do 160 od 213

Tema: Snemanje video posnetkov lova

  1. #151
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Tuhinjska dolina
    Prispevki
    231

    Privzeto

    Citat hunterxxxl je objavil: Pokaži objave
    Jaz bi ga "ke po čelastru useku".... Presodite pa sami zakaj!
    Sva že dva!
    7×64; 8×57JS; 308WIN; 22TOZ

  2. #152
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Se je za vprašat, koga bi "useku", vodnika al strelca!?
    Če že nista mogla počakat(..dosti koga ob daljšem čakanju na primeren trenutek zabaše tak "fiber" da ni več šanse za natančen strel), da sam od sebe vstane, bi pa vsaj zažvižgal in bi se gams sigurno še nekaj časa "nastavljal". Seveda pa dostikrat gre to po načelu "bolje drži ga, nego lovi ga"

  3. #153

    Privzeto

    Kakšna je razlika za žival ali jo ustrelimo mirujočo na ležišču, ali vznemirjeno stoječo?
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #154

    Privzeto

    Kolikor poznam Lojza, to ni pričakoval. Njegova mimika vse pove...

  5. #155
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Kakšna je razlika za žival ali jo ustrelimo mirujočo na ležišču, ali vznemirjeno stoječo?
    Če leži ni "športno". No pa smo spet pri razliki kaj je etično in kaj je manj rizično.
    Za žival je nedvomno manj stresno, če se preseli v večna lovišča brez stresa in za njo nepričakovano.
    Bom bolj konkreten. Na prašiča streljamo v polnem teku; kam pade pade in se pri tem nihče ne vznemirja ob slabih zadetkih, čeprav je prašič vsega spoštovanja vredna divjad in še bi lahko našteval.
    In, da se vrnem k filmčku, meni je bilo ob gledanju toplo pri srcu. ko sem videl pristno in globoko čustvo ob veselju po uplenitvi, saj gre očitno za izkušenega lovca, ki pa ni mogel ubežati čaru lova v Slovenskih planinah.l

  6. #156

    Privzeto

    Citat žandar je objavil: Pokaži objave
    Če leži ni "športno". No pa smo spet pri razliki kaj je etično in kaj je manj rizično.
    Za žival je nedvomno manj stresno, če se preseli v večna lovišča brez stresa in za njo nepričakovano.
    Je tako! Zato se pa požvižgam na to slovensko lovsko tradicijo, ki jo malomarno še z etiko mešajo, namenjena je pa le brihtovanju jagrov in ne divjadi.
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #157

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Je tako! Zato se pa požvižgam na to slovensko lovsko tradicijo, ki jo malomarno še z etiko mešajo, namenjena je pa le brihtovanju jagrov in ne divjadi.

  8. #158

    Privzeto

    Citat KAILER je objavil: Pokaži objave
    Kolikor poznam Lojza, to ni pričakoval. Njegova mimika vse pove...
    Jaz ga ne poznam, mi je pa ob ogledu njegove reakcije ob strelu bilo jasno, da je daleč od profesionalca.
    Da pojasnim. Lahko da je dober jager. Za vodnika pa sigurno iz vidika odnosa do turista ni profesionalen. Še kurba se smehlja, ker ve, da dela za denar in da stranka to pričakuje.
    Ni primerna primerjava? O pa še kako je. Če prodajajo odstrel za krvavi denar, naj se primerno vedejo do turista! Turist pa pričakuje tudi odobravanje ob storjenem dejanju za katerega je plačal in bil nanj pripeljan.

    Teli novodobni prodajalci življenj si bi morali še obnašanje vodnikov na tujih filmih ogledat, ne se pa držati ko kisle limone!
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #159
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Glede na to da imata skupaj 12 mesecev lovskega staža nista glih merodajna za neke razlage.


    Citat hunterxxxl je objavil: Pokaži objave
    Jaz bi ga "ke po čelastru useku".... Presodite pa sami zakaj!
    Če toliko daš na šege in navade, najprej pri sebi naredi red, poglej kako imate divjad nametano pri pozdravu lovini.

    Citat Zazek je objavil: Pokaži objave
    Sva že dva!
    Ti pa kar sebe usekaj mogoče prideš k sebi.

  10. #160

    Privzeto

    Zanimiva debata. Po letih bi moral biti ZA tradicijo. Pa vem, da jo ne upošteva 90% jagrov. Sploh če nihče ne gleda. Namesto, da opravljamo tujca malo okrog sebe poglejmo. Bomo imeli ogromno za čvekat (strel na bežečo divjad v "rit", plan srn izpolnjen mladičev je pa še dovolj za uplenit itd...) In potem ponosni strelec veselo prejema čestitke. Za kozlat kakšna dvojna morala.

Stran 16 od 22 PrvaPrva ... 6121314151617181920 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •