Stran 14 od 22 PrvaPrva ... 4101112131415161718 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 131 do 140 od 213

Tema: Snemanje video posnetkov lova

  1. #131
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Na Youtube je ogromno odličnih posnetkov. Torej vem tudi pohvalit pa še kako kadar je upravičeno

  2. #132
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat Žamot je objavil: Pokaži objave
    Dobro za lov s preže ali čakanja, za lov v gibanju pa je potrebno nekaj manjšega...

  3. #133

    Privzeto

    Citat hardcoreHunter je objavil: Pokaži objave
    .. v nasi razviti ugledni drzavi z najbolj pametnimi ljudmi za racunalniki k nimajo pojma kaj je jaga pa se jim zdi da ce se vidi cev v videu da je to videoigrica .. iq sobne temperature ... pametni razumejo
    Hvala za kompliment. Mislim tistega o sobni temperaturi!
    Kritike so bile dobronamerne in namenjene da se vsi skupaj naučimo kako kaj bolje početi.
    Jaz se na osnovi tvojega posnetka v primerjavi s posnetkom, ki ga je posredoval Žamot, odločam za nakup prave kamere namesto action cam-a. Torej sem se iz tega nekaj naučil oz. odločil po svojem okusu. Iz tega vidika sem ti hvaležen tako za tvoj posnetek, ki me je opomnil na nekaj o čemer sem sicer že razmišljal, kot za komentar, ki je bil na začetku zgleden, potem pa si se na osnovi nekaj neutemeljenih užaljencev priključil njim.
    Če gledam eno in drugo stran in osebne žalitve, ki jih naslavlja predvsem ena stran, mi je jasno tako o pameti kot o sobni temperaturi.
    Torej še enkrat hvala in LP.
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #134

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Dobro za lov s preže ali čakanja, za lov v gibanju pa je potrebno nekaj manjšega...
    Se strinjam. A kaj me pri tem moti:

    Pod prvo imajo action-camere slabše posnetke. Ti so vzrokovani iz premajhne procesorske moči, ki ne zmore ostro izrisati veliko količino prehodov v primeru listja na drevju in tleh ali trave ipd.. Za povrhu gre za gibajočo sliko, ki povzroča še več težav. Vse te kamere posnetke kompresirajo, ker sicer bi v malih napravah z omejeno napajalno močjo zavzeli preveč prostora. A procesorska moč in skladiščni prostor na spominskih karticah ter kapacitete baterij se izboljšuje z napredkom, zato bo ta problem počasi obstranski, če bodo standardi (trenutno FullHD) malo počakali.
    Trenutno je za dokaj dober denar možno dobiti relativno dobre Action-camere, a še vedno v omenjenih razmerah ne najdem objavljenega posnetka, za katerega bi trdil, da je odličen. Posnetki padalcev na veliki površini modrega neba ali snežnih planjavah so procesorsko manj zahtevni, zato so posnetki boljši.
    Pod drugo imajo vse te kamere zelo široki kot zajema slike (120 do 170 stopinj) kar poda nerealno sliko.

    Moje mnenje o teh kamerah je, da so dobre za dokumentacijo, ne dosegajo pa nivoja dobre filmske produkcije, kar je verjetno cilj vsakega, ki želi narediti dobre posnetke.
    Dobre so za to, da se pohvalimo z dosežkom v smislu plena, ne pa kvalitetnega posnetka. Na ta način so bile tudi podane kritike in pohvala na hardcoreHunterjev posnetek.

    Svoje mnenje sem ustvaril na osnovi ogromno posnetkov s temi kamerami, ki jih objavljajo uporabniki. Posnetki narejeni v promocijske namene s strani proizvajalcev so druga zavajajoča pesem.

    Kaj bi bilo primerno za snemanje lova v gibanju, torej na piršu in v pogonu?

    Jaz bi iskal varianto ločljivega kvalitetnega objektiva, ki bi ga namestil na primerno mesto na puško brez vidne cevi (zakriva tudi dobršen del slike) ali telo, medtem, ko bi vsa ostala oprema, torej procesor in shranjevalna ter napajalna enota bili na drugem mestu, recimo v nahrbtniku ali žepu jakne. Prepričan sem, da to obstaja, mogoče res ni masovno in cenovno dostopno.

    Razmišljanja v tem smislu bi pričakoval pod naslovom, ki tiči na vrhu te teme, ne pa preklanje in užaljenost ob debatah kaj bi bilo bolje in kaj je slabše.

    No, jaz sem se odločil. Le še firmo in model kamere poiščem tak, da bo ustrezalo mojim potrebam in finančnim zmožnosti. In seveda potem pišem Dedku Mrazu.
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #135
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Hvala za kompliment. Mislim tistega o sobni temperaturi!
    Kritike so bile dobronamerne in namenjene da se vsi skupaj naučimo kako kaj bolje početi.
    Jaz se na osnovi tvojega posnetka v primerjavi s posnetkom, ki ga je posredoval Žamot, odločam za nakup prave kamere namesto action cam-a. Torej sem se iz tega nekaj naučil oz. odločil po svojem okusu. Iz tega vidika sem ti hvaležen tako za tvoj posnetek, ki me je opomnil na nekaj o čemer sem sicer že razmišljal, kot za komentar, ki je bil na začetku zgleden, potem pa si se na osnovi nekaj neutemeljenih užaljencev priključil njim.
    Če gledam eno in drugo stran in osebne žalitve, ki jih naslavlja predvsem ena stran, mi je jasno tako o pameti kot o sobni temperaturi.
    Torej še enkrat hvala in LP.
    Ne sekiraj se. Tudi užaljenci bodo nekega dne odrasli in gledali na te reči, predvsem na kritike, bolj zrelo... Bi bilo pa lepo, da se avtor IQ lepo opraviči.
    Last edited by detel; 6. November 2013 at 12:12.

  6. #136

    Privzeto

    Za obrazložitev zgoraj opisane težave prilagam 2 snapshot primera posneta z GoPro Hero3 v gozdu in enega na cesti z najnovejšo GoPro Hero 3+ Black edition, ki je trenutno špica v action kamerah.
    Evidentna je lepa slika, ko je bila kamera postavljena na tla in zmazana, ko se je gibala z vozilom oz. osebo.

    Ima pa nova Black edition nekaj super lastnosti, ki znajo pretehtati v prid njene resnejše uporabe tudi v gozdu. Če jo kdo ima, se priporočam za kakšen gibajoči posnetek v gozdu in na travniku.
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #137
    Član od
    Aug 2011
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    212

    Privzeto

    Ljudje, samo snemajte, da se ve, kje ste bili.

  8. #138

    Privzeto

    Citat hardcoreHunter je objavil: Pokaži objave
    . tle je prikazano realno kot je bilo in drgače ne more bit pa naj bo kamera na glavi na pasu ali pa na čevlju .. če ma kdo od vas kak boljsi posnetek pa naj ga deli z nami da se naucimo kam vse lahko kamero prilepmo oz namestimo da bo to zgledalo kot ste si vi zamislili ... m
    naslednjic jo dam se 10 cm bolj nazaj da bo zgledal kot v igrici deer hunter 2014 .. mislim da bojo 3 samomor nardil hh :)
    Lovski blagor!
    Men se tudi zdi fajn posnetek. Sam jo na jagi še nisem uporabljal, sem jo pa precej včasih na paintballu. Izkušnje so take, da jo v pogonu drugam kot na puško oz. cev ne moreš dati. Edino v tem primeru bo kaj plena v vidnem polju. Te original montaže za kamere so bolj tako - tako; jaz sem vedno povrh par slojev močnega selotejpa nalepil. (nekateri so primerni tudi za izpušne cevi, da ne bo takoj kakšna panika) Grdo zgleda puška s kamero v vsakem primeru ;).

    Kamere s širokim vidim kotom so za mnogo športov precej zaželjene, a prav za jago bi bolj prav prišla kakšna normalno oz. ozkootna - čim je razdalja mal več kot 10 metrov se hitro izgubi fokus.

    Kvaliteta posnetkov žal ne bo kaj večja; čim daš resolucijo na full pa fps na max začne vse skupaj malo štekati. Velikost videa ni tolk problem zaradi shrambe kot zaradi prešibkih procesorjev teh kamer.

    Mikrofoni na teh kamerah imajo tudi svoje "muhe"; slišal se bo zelo usmerjeno zvok od blizu vse ostalo pa skoraj nič. Tako da na pasji lajež kar pozabi :)

    Vse to velja za kamere v rangu 100 evrov, z dražjimi in boljšimi pa izkušenj nimam. Ampak tudi v okviru teh zmogljivosti je posnetek, kot si ga objavil, maksmalno razburljiv in vedno znova lahko obudi adrenalisnke občutke pred strelom.

  9. #139

    Privzeto Hx-a100d

    Kako neki bi se to obneslo? Američani tržijo za 299$.
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #140
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    225$ na Amazonu
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

Stran 14 od 22 PrvaPrva ... 4101112131415161718 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •