Stran 4 od 22 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 213

Tema: Snemanje video posnetkov lova

  1. #31
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Tuki se pac nestrinjam stabo TaSi,vrjamem da ima vsaka nacija svojo kolturo in nacin lova.....za neki narod je to cisto normalno,tako kot lov z lokom,streljanje z dusilci zvoka,streljanje long range itd itd....
    Tukaj mogoce ni taksen problem v samem strelcu pac pa v vodnikih,saj sta najbrz onadva rekla kaj lahko in kaj ne.....Jah dnar je sveta vladar.
    Pac moje razmisljanje.

  2. #32

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    Tuki se pac nestrinjam stabo TaSi,vrjamem da ima vsaka nacija svojo kolturo in nacin lova.....za neki narod je to cisto normalno,tako kot lov z lokom,streljanje z dusilci zvoka,streljanje long range itd itd....
    Tukaj mogoce ni taksen problem v samem strelcu pac pa v vodnikih,saj sta najbrz onadva rekla kaj lahko in kaj ne.....Jah dnar je sveta vladar.
    Pac moje razmisljanje.
    Glede vodnikov in denarja se čisto strinjam, se mi pa vseeno zdi, da če nekdo pride nekam v goste naj se tako obnaša kot tisti, ki je gostitelj. Tudi vozniki se v Sloveniji ne vozijo 200 km/h po cestah, čeprav imajo pri njih take zakone, pri nas je pa omejitev 130 km/h. Ker v lovski tradiciji oziroma etiki ni nekih zakonov, ki te prisilijo v njihovo spoštovanje, se lahko dogajajo stvari kot na posnetku. Verjetno je res tu krivda predvsem v vodnikih, ki bi mogla tu jasno dati vedeti kdo je na "slovenskem" gospodar, v tem primeru je zmagal kapital. Verjetno je ta lovec, ki je zame osebno zelo dober strelec, vendar pa se mi zdi, (tudi iz ostalih posnetkov lova) le dober strelec na žive tarče, in nima kakšnega velikega spoštovanja do uplenjene divjadi in je daleč od dojemanja lovstva pravih slovenskih lovcev.
    Pri nas lovski gostje poznajo naše običaje, je pa res prihajajo iz nemško govorečih dežel, po katerih se je naše lovstvo (pre)pogosto zgledovalo.

  3. #33
    Član od
    Feb 2012
    Lokacija
    Gornji Grad
    Prispevki
    98

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    hornday naboje
    Ima hornady interlock ki se v tem kalibru obnese odlično tudi sam si ga bom verjetno nabavil za ta kaliber

  4. #34

    Privzeto

    Citat TaSl je objavil: Pokaži objave
    ki se verjetno ne bi ravno sekiral tudi če bi zastrelil na takšne razdalje.
    Poglej najprej na kakšne razdalje streljajo. Do 400m je zelo malo možnosti zastrelitve s takšno opremo in strelcem. Krogle so pa A-max.

  5. #35
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Če si dobro poslušal in razumeš angleško ti pove, da mu je vodič dovolil strel!

    Spet "odkrivate toplo vodo", glede etike....
    A prašiča, lisico gledaš če ti stoji za grmovjem?
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  6. #36
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Seveda, če imaš šanso oddat dober strel...
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  7. #37
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Citat cak je objavil: Pokaži objave
    Poglej najprej na kakšne razdalje streljajo. Do 400m je zelo malo možnosti zastrelitve s takšno opremo in strelcem. Krogle so pa A-max.
    Joj joj pa lepo pove in se napise interlock.

    Sej ni bil namen odkrivat tople vode,samo treba je imeti enaka pravila za vse ce se ze nekaj gremo.Nemoremo "pepeta" iz prekmurja je..t da je ustrelil srno na 200+metrov "poldeta" ki je pa v gorah streljal gamsa na 300metrov pa pohvalit.Mi je jasno da je v gorah drugacen lov samo to tako negre......
    Nekoc sem celo sam ustrelil srninega mladica na krepko cez 200m in sem imel opremo za to.Ker je tekla debata v tej smeri tukaj na forumu sem se razpisal......Nauk te zgodbe je bil da sem bil najbol neeticen,streljac,ce bi lahko bi me se v arest spravili.....No eni so se vedno aktivni in so krepko spremenil svoje mnenje.Pred kaksnim letom ali dvema tako velik tabu sedaj ze nekaj normalnega jutri mogoce ze praksa.......Pocasi nebo vec to to.
    Ok dost sem zabluzo,baje da navadni (jagri) niso zato da prevec razmisljajo take stvari.

  8. #38

    Privzeto

    Po mojem mlenju sam strel ni toliko sporen, sploh ker mu je vodnik dovolil. Imel je pravo puško, optiko, dober naslon, in če je še strelec dober....
    Zame je pa zlo sporen odnos do uplenjene divjadi, predvsem to, da gamsa kar vleče... Če je to posneto v naših loviščih, bi moralo biti prikazane naše navade in običaji. Uplenjeni gams vsekakor sodi v nahrbtnik....

  9. #39

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    Joj joj pa lepo pove in se napise interlock.
    Imaš enkrat za spremembo prav. Sem gledal njegov drugi video, ko strelja z A-max in to kroglo zelo hvali.

  10. #40
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    V drugem nitju pa je že reklama za v tem videu omenjeno puško...

Stran 4 od 22 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •