Stran 1 od 22 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 213

Tema: Snemanje video posnetkov lova

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Snemanje video posnetkov lova

    Med forumaši nas je že kar nekaj, ki redno ali občasno snemamo živo slika z lovišč ali celo same uplenitve. Najsi bo s kamero ali s fotoaparatom z video zmogljivostmi. Za objavo na internetu oboje zadošča.

    Podebatirajmo malo, na kaj je pri tej dejavnosti potrebno paziti, da bodo naši video posnetki zanimivi in gledani.

  2. #2
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Austrija-Srbija
    Prispevki
    176

  3. #3

    Privzeto

    Zavedati se je treba da bojo tovrstni posnetki naj bojo posneti še s tako lepim namenom vedno našli kritika ki bo odvzel vso čarobnost posnetka.

  4. #4
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Jan 31 naj ti napišem,da je več krvi in nasilja vsak dan na tv inv kinih ,kot je posnetkov uplenitve in nasploh lovskih posnetkov možno spraviti na forum. Torej to debato bi lahko zaključili v štartu. Poleg tega tistim ki jih to moti sporočam,da jim tega ni potrebno gledati, sem pa siguren da vsak lovec rad vidi take prispevke,še posebej če so narejeni dovolj dobro.In ker je tole lovski forum je taka vsebina zaželjena.
    Sedaj pa o tehnikah in razno raznih varijantah kako posneti in s čim posneti dober lovski posnetek.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  5. #5

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Sedaj pa o tehnikah in razno raznih varijantah kako posneti in s čim posneti dober lovski posnetek.
    Pravijo da vaja dela vajenca :) dobiti dober posnetek je zelo pogojen z znanjem, srečo in tehniko seveda. Tudi najboljši snemalci na svetu za dober posnetek delajo mesece eni celo leta (npr. posnetek ptice harpie ) tist mislim da je trajal 13 let da je snemalec posnel mlade price ko so zletele.

    Pomembno je da človek ne obupa če prvič ne naredi dobrega posnetka. Sčasoma snemalec tudi ugotovi kakšno opremo potrebuje da bo posnel kar bo hotel.

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Podebatirajmo malo, na kaj je pri tej dejavnosti potrebno paziti, da bodo naši video posnetki zanimivi in gledani.
    Sam se snemanja vedno lotevam s stojala.Posnetki so bistveno boljše kvalitete,tudi roka manj boli.Snemanje je včasih zaradi zahtevnih igralcev nemogoče,včasih pa se izvrstni posnetki ponudijo kar sami.Zame samo snemanje ni tako zahtevno kot je potem samo urejanje in povezovanje v zgodbo.Včasih se veliko dlje zamudim z računalniškim delom kot s snemanjem,ko pa si nakoncu pogledam 40 minutno zgodbo,ki je grajena iz posnetkov je pa ves trud poplačan.

    Je pa tako,začne se s skromno opremo in skromnimi posnetki,potem pa se prične hrepenenje po boljšem,za dobro opremo pa je potrebno kar nekaj denarja.
    Če primerjam fotografijo in pa filem je tako,da se fotografijo bistveno lažje spravi v obtok in z njo kaj zasluži ( natečaji...) z filmom na žalost ni tako,bistveno težje ga je kam spravit ne poznani pa so mi tudi natečaji za amaterske filme.Sam sem se do sedaj loteval snemanja življenja naše divjadi in ptičev,filem pa pokazal prijateljem.Že pa je v nastajanu nov
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  7. #7

    Privzeto

    Kakšne kamere uporabljate za snemanje?
    Jaz se bolj nagibam k fotografiranju zato si bom kupil Nikon D5000 ki ima možnost snemanja v HD. Mogoče mi uspe posnet kaj zanimivega in kvalitetno.
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  8. #8
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto En posnetek iz Kanade

    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Malo sem se zagledal v kamere, ki se dajo namontirati na puško. Ima kdo izkušnje s Contour Roam oz. Contour GPS kamero?

    Naš norveški prijatelj Kristoffer Clausen jih uporablja...

    http://www.youtube.com/watch?v=ViNycmwQbts
    http://www.youtube.com/watch?v=-0edNEWI9Ic
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  10. #10

    Privzeto

    Posnetki s temi kamerami na cevi so za moje pojme neuporabni in brez kakršnekoli vrednosti.
    Jaz bi jo, če bi že šel snemat s tako kamero, namestil na kapo ali kaj podobnega. Mogoče bi kaj bolje izgledalo.

    Za dober gledljiv posnetek lova se je potrebno posvetiti samo kameri in puško odložiti.
    Te kamere so dobre mogoče le za pusto beleženje dogajanja.
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 1 od 22 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •