Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 41

Tema: pogodba s čuvajem

  1. #21
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Nisem se obregnil v pisanju o številu, ampak o pooblastilih, kot si opzil v vsaki temi nekaj klobasa, večinoma narobe.

    To kar pa Toš misli pa ni preveč pomembno, ker itak ne bo več dolgo mislil, kakor vsi ostali dinozavri.

    Po njihovem mnenju bi naj članstvo bilo čimbolj tumasto, da bi lažje manipulirali z njimi.

    Jok brate, prošla baba sa kolačima.

  2. #22
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Muzikant......prav je, da si ponosen na svojo čuvajsko knjižico. Z leti pa boš uvidel, da to ni to , kar si sedaj predstavljaš, razen, če se bo spremenil zakon. Z ZUP-om imajo težave tudi ljudje z visokimi šolami. Čuvajev s srednjo šolo, ki obvladajo ZUP in ostalo kar se zahteva pa vem, da je zelo, zelo malo .

  3. #23
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    A ja.....a se znajo vsi čuvaji podpisati?

  4. #24
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    A ja.....a se znajo vsi čuvaji podpisati?



    Uhuuuuj bo vroče krvi, ko bojo tole nekateri prebrali.

    Pojdi rajši za kakšen mesec na dopust nekam u Afriko!

  5. #25

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    A ja.....a se znajo vsi čuvaji podpisati?
    Menim, da je Slovenija nepismenost svojih državljanov že zdavnaj odpravila, prepričan pa sem, da med lovskimi tovarišami ni nobenega nepismenega, saj sicer niti lovskega izpita ne bi mogel opraviti. Detelj, ta tvoj dvom o pismenosti vseh lovskih čuvajev pa je zelo huda neokusna šala oz. domneva. Upam, da se ti je to zapisalo in da v resnici ne misliš tako.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  6. #26
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat MilanK je objavil: Pokaži objave
    Menim, da je Slovenija nepismenost svojih državljanov že zdavnaj odpravila, prepričan pa sem, da med lovskimi tovarišami ni nobenega nepismenega, ...
    To bo verjetno držalo. Da pa med vodilnimi člani naših društev obstaja velika množica polpismenih sem pa sam Sveto prepričan!

  7. #27

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    To bo verjetno držalo. Da pa med vodilnimi člani naših društev obstaja velika množica polpismenih sem pa sam Sveto prepričan!
    Morda imaš prav, pa vendar je med nepismenim in polpismenim razlika. Ne trdim pa, da je nepismeni zaradi svoje nepismenosti bolj neumen, polpismeni pa zaradi svoje polpismenosti bolj pameten od nepismenega.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  8. #28
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat MilanK je objavil: Pokaži objave
    Morda imaš prav, pa vendar je med nepismenim in polpismenim razlika. Ne trdim pa, da je nepismeni zaradi svoje nepismenosti bolj neumen, polpismeni pa zaradi svoje polpismenosti bolj pameten od nepismenega.




    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    To bo verjetno držalo. Da pa med vodilnimi člani naših društev obstaja velika množica polpismenih sem pa sam Sveto prepričan!
    Iz tega bi lahko sklepal, da je na forumu večina članov iz vodlne strukture, Detel je pa lahko po tem kriteriju predsednik LZS, če ne celo FACE.

  9. #29
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    ...
    Iz tega bi lahko sklepal, da je na forumu večina članov iz vodlne strukture, Detel je pa lahko po tem kriteriju predsednik LZS, če ne celo FACE.


    Ok, dovolj smeha, hvala vsem za razvedrilo, sedaj pa resno naprej, da ne pride do špetirov!

  10. #30
    Član od
    Sep 2010
    Lokacija
    Koper
    Prispevki
    11

    Privzeto

    Pozdravljeni!

    Mene pa zanimam, koliko in kako plačujete lovske čuvaje (po opravljenih urah, samo kilometrino, pavšalno, nič,...)? Ali jim pač opravljene ure le odštejete od obveznih ur, ki jih mora kot lovec opraviti v lovišču?
    Pri nas imamo pogodbo sklenjeno z lovskim čuvajem, ki je član sosednje LD in ga plačujemo pavšalno (cca. 700€ na leto + kilometrina). Razlog za to je da imamo v naši LD preprosto premalo lovskih čuvajev (že kar nekaj let na našem območju ni bilo tečaja in ti ki imajo izpit so že precej stari in niso pripravljeni opravljati tega dela). Upamo, da bo tečaj izveden v letošnjem letu.

Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •