Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 34

Tema: Vrednotenje vodnikov lovskih psov

  1. #1

    Privzeto Vrednotenje vodnikov lovskih psov

    Saj ne želim biti zloben, vendar ceniki, ki so pripisani k posameznemu tečaju potrjujejo trditve kolega Hubertusa. Nekaj v tej lovski kinologiji pa le ne more biti prav. Vsi smo člani KZS. vsi člani LZS, vsi torej lovski kinologi, vsi plačujemo vse mogoče članarine in potem se zgodi diferenciacija pri plačilu storitve po osnovi pasme psa, ki ga imaš. Tudi če je ta pes lovski in namenjen za potrebe v lovstvu.

    Razumel bi, da je diferenciacija med člani LZS in nečlani, ki pač posedujejo lovskega psa in se želijo katerega od teh tečajev udeležiti, težje pa razumem razlikovanje kot je zgoraj opredeljeno.

    Več je organizacij in v njihovem okviru pod organizacij ( paraorganizacij ), več denarja je potrebno in bolj se vse skupaj odmika od temeljnih načel organizacije. Pravzaprav dobi človek občutek, da se vse vedno bolj komercializira in da organizatorji v tovrstnih projektih ne zasledujejo le kinoloških ciljev, temveč še kakšne druge.
    Pa brez zamere in lep pozdrav!

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Sraka, še dobro da imamo LKD-je. Tam je namreč vse zastonj in brezplačno. Samo škoda, ker LKD-ji takih stvari ne organizirajo.
    Pa veš zakaj ne? Zato, ker bi jih morali najprej zakonsko predpisati, da bi potem morali vodniki obvezno hodili nanje.
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  3. #3

    Privzeto

    Točno tako kot pravi Hubertus. V LKD-jih je vse zastonj. To pa zato, ker se denar, ki ga plačujejo člani LD steka v LKD-je in ne v pasemska društva. Pasemska društva ne participirajo pri denarju LKD-jev in živijo zgolj od članarin svojih članov. Zato morajo biti cene tečajev takšne, da se lahko pokrije stroške inštruktorjev in materialne stroške (divjad, izpraševalci na izpitih, administracija, ocenjevalni listi).
    In tu je tudi razlika med LKD-ji in pasemskimi društvi. Pasemska društva morajo ornk delat, da preživijo, delo LKD-jev pa je odvisno od entuziazma posameznikov. Preživijo pa v vsakem primeru.
    Tako da... sraka....če ti tvoj LKD, kamor se tudi steka tvoj denar ponudi vse našteto zastonj - ne razmišljaj! Vključi se aktivno in poskusi pridobiti čim več znanja. Če ne...se pač resno vprašaj, kam in za kaj (ali za koga) je šel tvoj prispevek.

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    DLP - Društvo Ljubiteljev Ptičarjev
    - no verjetno nam je vsem jasno kako se financirajo društva (članarina, donacije, prispevki... ). Uspešnost kluba so pač predvsem zagnani posamezniki, ki uspejo zagotoviti dovolj sredstev za uspešno delovanje kluba, tako po strokovni in finančni plati. In dober zgled takšnega delovanja je DLP:
    Je pa tudi res, da LZS refundira oziroma pokriva finančno (kar precej - v EUR)določene prireditve DLP.

    pozdrav!

  5. #5

    Privzeto

    LZS refundira del preizkušenj višjega ranga in del stroškov specialke ptičarjev. Tečaji, glasilo, spletna stran, poštnine, oglaševanje v medijih, tisk koledarjev, organizacija seminarjev za sodnike...vse to pa se pokriva zgolj in samo iz sredstev DLP, ki jih ta dobi večinoma od članarin (do lani 13,00 eur na člana) in kakšno prijazno donacijo (ki jih je zaradi situacije v gospodarstvu vedno manj).
    In kot zanimivost - od LZS (kljub zagotovilom) za leto 2008 še nismo uspeli dobiti obljubljenih (in z letnim planom dela in stroškov že leto poprej rezerviranih) sredstev.
    Vsi stroški, ki jih DLP-ju refundira LZS morajo biti jasno razmejeni. Dokler sem bila v LKD pa je šla delitev denarja drugače. Nihče se ni vprašal, koliko kakšna prireditev stane in kam gre denar. Pobralo se je sredstva "na glavo" po članu LD in ta sredstva so padla brez česarkoli direkt v blagajno LKD. Mislim tudi, da zadeva sploh ne gre čez Komisijo za kinologijo pri LZS - tam se sredstva za kinologijo zbirajo spet po drugem ključu (in samo tu participirajo lahko poleg LKD tudi pasemska društva). Ta sredstva LZS so namenjena financiranju prireditev višjega ranga in za njih se poleg sredstev, ki jih LKD-ji že itak dobijo lahko seveda še dodatno potegujejo (če organizirajo nekaj na državnem ali mednarodnem nivoju).
    Last edited by Breza; 12. January 2009 at 22:55.

  6. #6
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Menda smo zopet pri eni od bodic ki jih občasno Sraka pač plasira.
    Zatorej moje mnenje je ,da je moj lovski pes samo in izključno moj in sem zanj prpravljen plačati šolanje in vse kar gre zraven in tudi cepljenja in zdravljenja in sploh vse kar moj pes potrebuje. Seveda pa sem prepričan,da če bom psa dobro šolal in bo zaradi tega zelo uporaben v lovišču bom njegovo delo tudi ustrezno tržil .Torej zaračunal LDju v katerem sem član recimo sprotno cepljenje delovnega psa in recimo za krvosledca še vsa iskanja in cepljenje in tako naprej. Torej reklo "dober lovski pes je vreden lovca in pol" popolnoma drži in ga tako obravnava tudi zakon,saj brez lovskega usposobljenega psa določenih lovov sploh ne moremo oziroma ne smemo izvajati. Ko pa bo LD kupila svojega psa in ga vzdrževala ,ga šolala in si bodo člani njegovo oskrbo delili po principu vsakemu enako pa se strinjam z z enakimi cenami ali pa "brezplačnostjo " ker tako in tako vsi plačamo. NI res da vsi plačamo enako in tisti ki nimajo psa po moje niso niti dolžni plačati v KZS .Bolje bi bilo,da le ti prispevajo v svoji LD določen del v sklad LDja za kinologijo in tako denar ostane doma in se ga porabi po potrebi. Pasemski klubi pa naj organizirajo tečaje in jih tudi ustrezno tržijo in naj bodo konkurenčni z LKD ji . No tu pa se zatakne,ker je le malo LKDjev ki so sposobni organizirati kar koli brez pasemskih klubov,če sploh je kakšen tak LKD
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    ...Pasemski klubi pa naj organizirajo tečaje in jih tudi ustrezno tržijo in naj bodo konkurenčni z LKD ji . ...
    Pasemski klubi ne morejo biti konkurenčni z LKD-ji, ker si ti prisvojujejo ekskluzivo za lovsko-kinološke dejavnosti. Gre za navaden monopol in ne za konkurenco, ki je dodatno okrepljen s Pravilnikom o uporabi psov v loviščih.

    Kakor koli...
    Vsakemu kinologu, ki ima namen kolikor toliko resno delati s svojim psom toplo priporočam udeležbo na "Seminarju o novih pristopih k šolanju psov. Sem bil lani in lahko rečem vredno ogleda. Za predogled in za tiste, ki ste v preteklosti spregledali lahko pokukate tukaj:
    http://www.youtube.com/watch?v=ZqWybfybjZI
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  8. #8

    Privzeto

    Sraka,jaz sem tudi član LKD in športnega KD pa za vsakega psa plačujem v KD šolnino,ko ga šolam.Poleg tega plačujem letno članarino v LKD,KD in še letno sodniško pristojbino.Pa še članarine v tujini,ampak to je druga stvar.Dandanes se še mačka zastojn ne goni.
    LP Tjaša

  9. #9

    Privzeto

    Citat lunca je objavil: Pokaži objave
    Sraka,jaz sem tudi član LKD in športnega KD pa za vsakega psa plačujem v KD šolnino,ko ga šolam.Poleg tega plačujem letno članarino v LKD,KD in še letno sodniško pristojbino.Pa še članarine v tujini,ampak to je druga stvar.Dandanes se še mačka zastojn ne goni.
    LP Tjaša
    __________
    Pa smo ponovno pri Hubertusu. Tu plačujem, tam plačujem, potem zopet nekdo drug nekaj plačuje zame, vsi torej le plačujemo. Ko pa rabim uslugo, pa jo moram ponovno plačati. Kaj torej vsi plačujemo na raznih nivojih ????

    Organizacijski sistem je torej zastavljen tako, da le kasira. V glavnem, da ne bo nesporazuma. Vsi, ki imajo le malo časa, pišejo veselo položnice. Potem pa se končno že enkrat odločimo in ta sistem temeljito reformirajmo. Nečesa v tem sistemu ne rabimo. So to LKD-ji ali pa so to PD-ji. Nekaj je odveč. In tu je potem še KZS in pri tem še ministrira LZS. pa še kakšna para organizacija sodnikov in enaka organizacija vzrediteljev in skoraj zagotovo sem kaj še izpustil.

    Vsi mi zaračunavajo članarine in vse so tudi porabljene, ko pa rabim strokovno kinološko storitev, pa moram ponovno seči v žep. Pri nas temu rečejo: veliko babic, kilavo dete. In tako je lovska kinologija res vedno bolj "kilavo dete".
    Pa brez zamere. Ne želim biti zloben in ne izzivati vendar se bojim, da bo na koncu sistem pojedel samega sebe skupaj z lovsko kinologijo.
    Lep pozdrav!

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    Breza:...
    "Mislim tudi, da zadeva sploh ne gre čez Komisijo za kinologijo pri LZS - tam se sredstva za kinologijo zbirajo spet po drugem ključu (in samo tu participirajo lahko poleg LKD tudi pasemska društva). Ta sredstva LZS so namenjena financiranju prireditev višjega ranga in za njih se poleg sredstev, ki jih LKD-ji že itak dobijo lahko seveda še dodatno potegujejo (če organizirajo nekaj na državnem ali mednarodnem nivoju). "

    Pa ga biksamo. saj kod vidim sploh ne vemo kako se financiramo ???, če se seveda sploh.
    Če Brezi ni jasna pot financiranja, ki ima edina možnost vplivati na to, kako naj bo potem jasno nam navadnim smrtnikom. Sem se pa, pozanimal - LKD-ji ne morejo dobiti sredstev od kom.za lov.kin.pri LZS.

    Veper:
    "...Seveda pa sem prepričan,da če bom psa dobro šolal in bo zaradi tega zelo uporaben v lovišču bom njegovo delo tudi ustrezno tržil .Torej zaračunal LDju v katerem sem član recimo sprotno cepljenje delovnega psa in recimo za krvosledca še vsa iskanja in cepljenje in tako naprej. Torej reklo "dober lovski pes je vreden lovca in pol" popolnoma drži in ga tako obravnava tudi zakon,saj brez lovskega usposobljenega psa določenih lovov sploh ne moremo oziroma ne smemo izvajati.... "

    -no ta trditev absolutno ne drži. Komisija za kinologijo pri LZS oz. njen pred. je pripravil Pogodbo za vodnike krvosledcev. Po tej Pogodbi iščejo brezplačno, obenem pa odgoverjajo pred lovskim inšpektorjem.
    Te Pogodbe so bile poslane vsem LD-jem.

    pozdrav!

Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •