Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 34

Tema: Vrednotenje vodnikov lovskih psov

  1. #21

    Privzeto

    Rajši iščem zaston, kot pa da mi nekdo pomoli pod nos tako pogodbo. Mislim da je ta pogodba skrajno poniževalna do vodnkov krvosledcev. 7R7 mislim da vsi vemo kdo je pogodbo pripravljal verjetno nekdo ki psa nikoli ni imel in ga tudi nikoli nebo. Samo enkrat povabimo tiste ki so to pogodbo sestavili na iskanje zastreljene divjadi pa bomo videli kaj bodo rekli ko bodo morali svoje riti vlečti čez drn in strn hkrati pa ispostavljati svoje živlenje. Da o nenehni bojazni da izgubimo svojega zvestega pomočnika niti negovorimo. Tako stališče kot ga imajo snovalci te pogodbe in podobno misleči lahko ima samo nekdo, ki sedi na udobnem pisarniškem stolu in je edina njegova bojazen da mu na nogo pade klobasa.

  2. #22
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Moderator, pejte se o krvni špuri ment raje v svojo temo. Čisto se zasenčli oglas, ki ga je objavila Breza. Naslov teme govori o tečajih in ne o tem al boste po gozdu tekali brezplačno al pa za gnar.

    Nič osebnega zato hvala za razumevanje!
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  3. #23
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    No takole urejeno in sedaj pogumno naprej o vrednotenju dela psov in njihovih vodnikov.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  4. #24

    Privzeto

    Pogodbe o iskanju so plod birokracije samo da LD zadovoljijo lovske inšpektorje.V praksi pa je tako,da vodniki krvosledcev radi pomagamo največkrat brezplačno,svojim lovskim tovarišem pri odpravljanju napak,ki so jih povzročili s slabim strelom.Zame kot vodnika krvosledca je največja nagrada to,da s svojim psom uspešno poiščem zastreljeno divjad in zato ne potrebujem nikakršnih birokratskih pogodb in tudi ne hvalisanja po raznih glasilih.
    LP

  5. #25
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat andrej50 je objavil: Pokaži objave
    Pogodbe o iskanju so plod birokracije samo da LD zadovoljijo lovske inšpektorje.V praksi pa je tako,da vodniki krvosledcev radi pomagamo največkrat brezplačno,svojim lovskim tovarišem pri odpravljanju napak,ki so jih povzročili s slabim strelom.Zame kot vodnika krvosledca je največja nagrada to,da s svojim psom uspešno poiščem zastreljeno divjad in zato ne potrebujem nikakršnih birokratskih pogodb in tudi ne hvalisanja po raznih glasilih.
    LP
    In zato bo kinologija živela še naprej (zaradi entuziastov namreč)
    Ne pa zaradi raznoraznih pravilnikov in drugih obveznosti, ki nam jih nalagajo.
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  6. #26

    Privzeto

    Citat Hubertus je objavil: Pokaži objave
    Sraka, še dobro da imamo LKD-je. Tam je namreč vse zastonj in brezplačno. Samo škoda, ker LKD-ji takih stvari ne organizirajo.
    Pa veš zakaj ne? Zato, ker bi jih morali najprej zakonsko predpisati, da bi potem morali vodniki obvezno hodili nanje.
    Tole me je pa mal zmotilo! Kako imajo člani LKD-jev vse zastonj? A je to nekej novega,al kako? Sem član LKD Gorenjske,pa vem,da sem za to dasem šel na PNZ moral plačati nekaj,isto za telesno oceno! Tam so ble cene za člane in nečlane LKD-jev. Moram prav piskati tiste prijavnice in potrdila.
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  7. #27
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    Tole me je pa mal zmotilo! Kako imajo člani LKD-jev vse zastonj? A je to nekej novega,al kako? Sem član LKD Gorenjske,pa vem,da sem za to dasem šel na PNZ moral plačati nekaj,isto za telesno oceno! Tam so ble cene za člane in nečlane LKD-jev. Moram prav piskati tiste prijavnice in potrdila.
    Tako vsaj pravijo tisti, ki na vse pretege hvalijo LKD-je.
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  8. #28

    Privzeto

    Ne strinjam se s tem, da imajo člani LKD-jev vse zastonj, kot je objavil Hubertus.Pri ZLD Kočevje smo vsi člani LD tudi člani LKD, zato tudi plačujemo članarino, od katere gre del tudi za delovanje LKD-ja, ta pa porabi denar za "brezplačno" oceno psov članov LD.

  9. #29
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Andrej50, vidim, da si nov na forumu zato ne poznaš preteklega dogajanja.
    Moje mnenje o brezplačnosti PNZjev je povsem drugačno, kot je bilo moč razbrati iz tiste cinične izjave.

    Za primer pukakaj tukaj (priporočam branje cele teme):
    http://www.forum-lov.org/forum/showp...2&postcount=52
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  10. #30

    Privzeto

    Hubertus
    Pogledal sem v preteklo dogajanje in se skoraj v celoti strinjam s teboj.
    Last edited by andrej50; 16. February 2009 at 11:57.

Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •