Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 31

Tema: Nadgradnje terenskih vozil

  1. #1

    Privzeto Nadgradnje terenskih vozil

    Pozdravljeni!

    Prijavljen vendar nisem lovec. Upam, da me ne boste brisal s seznama
    Vaša tematika me zelo zanima in ker v nobeni temi nisem zasledil podrobnosti o vaših vozilih s katerimi hodite na lov, sem se odločil prijaviti in predstaviti komfort s katerim nemški in švicarski lovci že leta lovijo.

    Pick-up je zelo uporabno vozilo za lovce, saj krvava divjad na kesonu ne predstavlja nobenih ovir. Keson se samo opere, v avtu nič ne smrdi, vozne lastnosti teh vozil, pa so povsem primerljive s terenskimi vozili težke kategorije.

    Pick-up je idealen za vse, pa naj bo to lov, dopust, delo ali vožnja v opero.
    Da ne bo izpadlo, da prodajam pick-upe

    Da sem se prijavil, sem imel v glavi sodobnega lovca, ki se pelje s pick-upom na zimski lov, na vozilu ima natovorjen snemljivo mobilno bivalno opazovalnico, in na lovu lahko ostane cel vikend. Bivalnik ima 4 postelje, gretje, hladilnik, kuhinjo in tuš z WC-jem. Nemci so pogosto ob gozdu in spremljajo divjad s toplega modula. No, saj bivalnik koristijo tudi za dopust, razne veselice in vikend izhode

    Bivalniki so različnih velikosti in opreme ter stanejo od 13.000 EUR do 25.000 EUR. Snemljivi so v 10 minutah in prilagodljivi za vse vrste pick-upov.
    Mazda, Ford Ranger, Toyota Hilux, stari dobri Mitsubishi L200, Nissan Navara itd...






  2. #2

    Privzeto

    Pozdravljen na forumu. Še toliko bolj zaželjeno, ker nisi član zelene bratovščine.

    Zanimiv prispevek, mogoče koga navduši. Sam pa pri lovu oz. njegovemu izvajanju strmim k temu, da sem kar najbolj povezan z naravo, zato me
    ves tako - imenovani komfort, da ne rečem, moti in nekako znižuje lovske užitke.
    Včasih me to moje prepričanje in trma tudi tepe. Npr. ravno sedaj bolj intenzivno spremljam volka (jagam) in ker posedam pri nizkih temperaturah pozno v mrzlo zimsko noč, brez raznih grelnih dodatkov, sem staknil kar močan prehlad in tako sem nenamerno omogočil volku bolj enakopraven položaj pri lovu nanj, saj sem moral kljub presledenim volkovom, lov nanje začasno opustiti in jim s tem dopustiti nekaj več šans za preživetje. In tako je tudi prav.
    Da ne bi bil napačno razumljen; vsekakor sem za novosti, vse pa naj bo v mejah normale.
    Skratka, ocenjujem, da nam taki konforti bolj škodijo kot je videti na prvi pogled. Slovenija je majhna dežela, po lovu je najlepše med prijatelji v lovskem domu, koči ali bivaku, nazadnje pa seveda domača postelja z dodatkom topline.

    Moje mnenje se nanaša na lov in občutke pri lovu ne na uporabnost in vsečnost omenjene naprave, saj imam za to premalo izkušenj in znanja, da bi lahko sploh podal kakšno svoje mnenje.
    Navkreber je včasih težko hoditi, se pa s cilja lepše vidi...

  3. #3

    Privzeto

    Citat Vidra05 je objavil: Pokaži objave
    Ni slabo,vendar za naše razmere je SAMURAY zakon!!!!!
    KAr se tiče majhnosti in manevra v gozdu prav gotovo.
    Kratka medosna razdalja ima prednosti, pa tudi slabosti. Čez previs je uredu, na cesti mu pa kakšen cm manjka. Vsekakor je Samuray v svojem štosu zelo uredu.

  4. #4
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Vozila so za po cestah in drugih javnih površinah namenjenih prometu. Tam se ne jaga. Torej so tudi razni pick-up bivaki kvečjemu primerno sredstvo za potovanja, transport in prenočitev v oddaljenih področjih ali pa samo velika razvajenost.

    Lovca vidim bolj ob tabornem ognju v šotoru ali bivaku. Lovec pomeni tudi stik z naravo, najsi bo še tako surova. Sicer se kmalu prelevi v streljača živih bitij za šport.

    To ne pomeni, da nekateri teh vozil ne bodo začeli prakticirati tudi pri nas. A zaenkrat imam do njih odnos kot sem napisal.

  5. #5
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Stvar me sploh ne zanima. Terenec je že ok. da ni treba predolgo pešačiti, ali predaleč vleči kakšnega prašiča.
    Ko pa sem v lovišču, hočem biti v stiku z naravo, zato tudi zaprte preže ne prenesem, da slišim vsak zvok in vsak premik okrog sebe. Le topla čakalna vreča, pa imam vse kar potrebujem.

  6. #6

    Privzeto

    Deloma se strinjam. Vsekakor se vozite na lov z raznimi vozili in marsikatero vozilo presega ceno in komfort pick-upa. Ob tabornem ognju se lahko uživa kljub malce bolj komfortnem spanju. Poznam spanec v šotoru in vse je OK, dokler tu niso temperature pod -5 ali dokler se ne zliva dež.
    Pick-upa omenjam zaradi njegove vsestranskosti. Grki ga znajo uporabljati za delo na njivi, gasilci imajo preko 150 vozil, konjarji, vozijo seno in drva. Torej je tudi lovec blizu teh potreb. Na krmišče valjda ne nosite sena s košem?
    Meni osebno se zdi puška prevelik komfort, saj ne nudi pravega stika z naravo Torej bi bilo po najbolj humano iti na medveda z golimi rokami in nožem:icon_:
    Last edited by ZR7; 12. January 2009 at 20:30.

  7. #7

    Privzeto

    Citat zaki je objavil: Pokaži objave
    Deloma se strinjam. Vsekakor se vozite na lov z raznimi vozili in marsikatero vozilo presega ceno in komfort pick-upa. Ob tabornem ognju se lahko uživa kljub malce bolj komfortnem spanju. Poznam spanec v šotoru in vse je OK, dokler tu niso temperature pod -5 ali dokler se ne zliva dež.
    Pick-upa omenjam zaradi njegove vsestranskosti. Grki ga znajo uporabljati za delo na njivi, gasilci imajo preko 150 vozil, konjarji, vozijo seno in drva. Torej je tudi lovec blizu teh potreb. Na krmišče valjda ne nosite sena s košem?
    Meni osebno se zdi puška prevelik komfort, saj ne nudi pravega stika z naravo Torej bi bilo po najbolj humano iti na medveda z golimi rokami in nožem:icon_:

    http://www.isuzu-sales.de/files/nijaeger_0608.pdf
    Ta zadnji stavek si fajn povedal hehe!drugače se pa strinjam bi bilo prav fajn met takle bivalnik!Kaj bi se človek v šotoru matral!!

  8. #8
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Jeseni so mi lovski tovariši večkrat pokvarili jutranji lov z vožnjo s terenci po lovišču. .Letos bo drugače. Ne vem , a sploh uživajo ti tipi na lovu ?

  9. #9

    Privzeto

    Če bi prespali zjutraj ne bi rogovilili:icon_:

    Menda se terenci streljajo boljše kot glinasti golobi:)

  10. #10
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Gospod Zakrajšek, za morebitno reklamiranje in sponzoriranje vas vabim, da se preko ZS obrnete name! Smo pripravljeni na sodelovanje.

    LP, admin

Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •