Stran 2 od 17 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 165

Tema: Električne ovratnice za šolanje psov

  1. #11

    Privzeto

    Citat Jagermaister je objavil: Pokaži objave
    Če je temu tako, bi veljalo isto tudi za električne ograje okrog pašnikov. Bi šla krava rada malo na sosedovo njivo kaj prigriznit, pa jo useka - a ni to mučenje?
    :icon_: jaaaaaaaaaaa....tukaj pa imajo nasprotniki elektrike drugega aduta v rokavu, a veš. Reče se mu gospodarska škoda!

    Vsekakor je treba psa naučiti brez teletakta. Vendar je pes inteligentna žival in hitro ugotovi, da mu pa prav vsega tudi ni treba ubogati, in takrat taka stvar pride prav in mu pokaže, da le mora ubogati, četudi je vodnik dlje stran, takrat ko ti zanalašč kaže fige. Vendar je kot povsod, treba imeti pravo mero, sorazmerno njegovemu prekršku.
    Sicer pa kdor namerava psa mučiti in pretepati, bo našel kup drugih načinov, da se bo znesel nad njim. In takšni bolje, da psa sploh nimajo.

  2. #12
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Ja in gospodarska škoda se zgodi,ko ti lovski pes na zborno mesto prinese domačega petelina in to vsako jago.In sedaj popoln scenarij za totalno zmedo: Pes priteče do Vaupotičeve kmetije med lovom in mu spelje torej ugonobi najlepšega petelina ,ki ga ima dotični seveda spuščenega ker ljubi svobodno gibanje živali. Ti vse to opazuješ na daljavo upiješ in se boriš z kašljem,da bi pes petelina izpustil. Seveda ti ne uspe in lastnik petelina upije nate ker kako slabo si vzgojil psa ,da mori njegove kokoši. Drug scenarij ista zgodba vendar ko opaziš ,da se tvoj pes ki neznansko ljubi preganjanje kokoši in ga s klikerjem tega nikakor nisi mogel odvaditi nosi pa Teletakt le tega stisneš kot rahlo opozorilo in pes se premisli.Vse to opazuje Valpotič in se zgraža nad teboj ker mučiš psa. Prideš do njega in ga povprašaš kako bi pa on stvar uredil in ti reče ,da je bolje da gojiš zelenjavo ker za kaj drugega nisi sposoben. TI pa si slučajno njegov sosed in njegove kokoši napadejo tvoj vrtiček in jih preganjaš z iš iš kar seveda ne zadostuje in zopet pride on inse huduje da preganjaš uboge kokoške .

    Spoštovani lovci VSI ki se z psi ukvarjamo in jih imamo kolikor toliko primerno vzgojene moramo priznati,da smo svojega psa včasih tudi močno zategnili ali pa mu prisolili kakšno okrog ušes. KOnec koncev tudi naši otroci niso popolnoma varni pred kakšno zaušnico in zato prosim,da se ne delamo angele če to pač nismo in vsi vemo zakaj.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Ni res Veper.
    Potrebno je uporabiti diplomatske metode!
    Ko si že omenil kokoši in napadanje vrtičkov.
    Je bila soseda, ki je imala kokoši, ki so ljubile svobodno gibanje seveda. In je bil njen sosed, ki pa je bil strasten vrtnar in pridelovalec zelenjave. Pa so mu kure omenjene sosede redno zahajale na vrt in povzočale škodo.
    Mož si je mislil: "zakaj bi jaz kupoval mrežo. Saj kokoši vendar niso moje in jih zato ne rabim jaz omejevat. Naj ona poskrbi zanje."
    Čez čas se mu je posvetilo. Šel je v trgovino in kupil par jajc ter jih nastavil po svojem vrtu. Brž, ko je soseda ugledala jajca se je zgrozila rekoč: "Joj. naše kure nosijo jajca na sosedovem vrtu". Drugi dan je bila okrog njenega dvorišča postavljena ograja in s kurami ni bilo več nobenih težav.
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Slučajno sem naletel na starejšo mestno damo z novofunlandcem. Psa je imela za statusni simbol, vendar ga ni obvladala. Okoli vratu je pes imel dalinjca in elektriko. Ko je pes vstal in hotel iti na vrt malo odtočit ali pogledat kdo gre mimo, je že grabila po daljincu in mu ga pokazala. Pes ni vedel kaj je storil narobe, postal živčen se začel vrteti v krogu in cviliti. To de je dogajalo ves čas dokler nisem popokal svoje familije odšel, ker tega nisem mogel več gledati.

    V rokah pravega mojstra je teletakt zagotovo učinkovito sredstvo, za učenje psov, takim kot sem jih opisal zgoraj, pa bi bilo treba pripeti ovratnico okrog vratu in jih malo dresirati.

    Tudi mene občasno zagrabi skušnjava, da bi si samo za en dan izposodil ovratnico in naredi nekaj vaj, ki jih težko narediš zgolj z vrvico (vaja sem), vendar se vedno znova premislim, saj se zavedam, da bom z ovratnico popravljal svoje napake, ki sem jih naredil v času vzgoje in ne napake od psa.
    Marko Gorše, Nadlesk

  5. #15
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat Krpan je objavil: Pokaži objave
    Tudi mene občasno zagrabi skušnjava, da bi si samo za en dan izposodil ovratnico in naredi nekaj vaj, ki jih težko narediš zgolj z vrvico (vaja sem), vendar se vedno znova premislim, saj se zavedam, da bom z ovratnico popravljal svoje napake, ki sem jih naredil v času vzgoje in ne napake od psa.
    Največja napaka, ki bi jo lahko naredil, je ta, da si ovratnico sposodiš za en dan. Če že, potem vsaj en teden, rajši dva, brez pritiska na gumb, da se jo pes navadi in jo ne poveže s tistim kar sledi. Šele potem lahko kaj probaš, in to le takrat, ko te pes zanalašč ne upošteva.

  6. #16
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Hubertus priznam nimam prav

    Svojim postom o uporabi verjetno lahko dodam samo to,da "kar se Janezek nauči to Janez zna " torej odraslega psa ,ki ima že ustvarjen svoj položaj in je šolanje več ali manj za njim,z teletaktom gotovo ne boš izboljšal. Torej le mladega psa , s katerim imamo hude težave in ni plašne in zamerljive navade bomo lahko šolali z teletaktom in še to kot sem že napisal zelo previdno in v strokovnih rokah. Krpan popolnoma pravilno razmišljaš!!
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  7. #17

    Privzeto

    Predlagam vam,da takoj izbrišete oglas na Malih oglasih,ker je prodaja teletaktov v Sloveniji prepovedana (zakon o mučenju živali!)
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  8. #18
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    Predlagam vam,da takoj izbrišete oglas na Malih oglasih,ker je prodaja teletaktov v Sloveniji prepovedana (zakon o mučenju živali!)
    Uporabnik lahko izbriše oglas sam. Oglas ni kazniv, temveč prodaja. In če je ta kazniva, naj se kar tisti, ki so za to zadolženi potrudijo prebrati kontaktne podatke in ukrepati.

  9. #19
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Pameten, razgledan, izkušen vodnik, ki ni sadist, ne bo nikoli uporabljal teletakta !!!

  10. #20
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Glede na to koliko je povprečen vodnik lovskega psa pripravljen finančno vložiti v svojega psa, ni pričakovati, da bi tole napravico naši vodniki pretirano pogosto uporabljali. Košta kar precej.
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

Stran 2 od 17 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •