Stran 1 od 17 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 165

Tema: Električne ovratnice za šolanje psov

  1. #1

    Privzeto Električne ovratnice za šolanje psov

    V malih oglasih sem zasledil, da se prodajajo te ovratnice, kolikor pa vem, so le te pri nas prepovedane. Se motim?

  2. #2
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Motiš.
    Vendar POZOR pri teh stvareh je potrebno znanje in le določene pasme psov se z teletaktom da šolati in še to samo nekaj ukazov.Nestrokovna uporaba je zelo škodljiva in ne reši ničesar še več, psa pokvari in ga je skoraj nemogoče "popraviti". Določeni psi celo zelo hitro dojamejo,da je "veliki brat" nevaren samo takrat,ko imajo ovratnico na vratu in ko le te ni(recimo na lovu) se ne odzovejo na recimo odpoklic saj vedo da jih ne dosežemo. Torej nestrokovna uporaba je škodljiva in vsekakor ne priporočljiva.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Koliko je meni znano je uporaba el. ovratnice (teletakt) prepovedana.

  4. #4

    Privzeto

    Ja saj se meni tudi tako zdi. Ko sem se sam zanimal za to pri Frankonji so me opozorili, da je uporaba v Sloveniji prepovedana.

  5. #5

    Privzeto

    Zakon o zaščiti živali (Ur.l.RS 43/2007):
    .
    .
    .
    15. člen

    Prepovedana ravnanja so:
    .
    .
    – vzreja, vzgoja in šolanje na način in s pripomočki, ki živali povzročajo bolečine ali kako drugače škodijo njenemu zdravju;
    .
    .


    Zakon nikjer ne govori direktno o teletaktu, vendar pa, če bi prišlo do prijave, uporabnik le-tega zagotovo pade pod zgoraj navedeno točko Zakona o zaščiti živali. Zagrožena kazen za ta prekršek znaša za fizično osebo 400 - 800 eur.

  6. #6

    Privzeto

    Zagovornike teletakta sprašujem kako bi reagirali, če bi v šoli pri matematiki vašim otrokom nataknili električno ovratnico in jih učili matematičnih operacij, ki jim delajo težave ???

  7. #7
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Breza kot si napisala vendar potem je prepovedana tudi ovratnica na zateg,nagobčnik,povodec,in sploh vse razen klikerja????Bolečino povzroči tudi stres in to pomeni,da je prepovedano uporabljati ovratnico za preprečevanje prekomernega lajanja (deluje na senzor ki sproži pršilo z vodo v glavo psa) in pse bi šolali samo še na način ki bi jim dovolil povzpetje na vrh tropne lestvice torej da bi nas na vsak način podredil. Da ne bo opomote nisem zagovornik teletakta vendar je vse zgoraj navedeno ravno tako prisila in podleže enakemu režimu kot teletakt predvsem v primeru tožbe in obrambe dobrega odvetnika .Sigurno je psu neprijetno tudi tekanje z zvončkom okrog vratu ,pa čeprav ga to lahko ohrani pri življenju (slabi strelci) pa vendar se uporabljajo.

    Ata volk in mama volkulja imata v svojem tropu zadeve urejene 100 % in to brez klikerja .Imata pa zobe in kremplje. V vseh policijskih in vojaških pasjih šolah uporabljajo teletakt in ravno tako pozitivno motivacijo in to vem iz prve roke. Torej vsi vemo,da so pasme z višjo in nižjo stopnjo bolečinskega pragu in da je to potrebno upoštevati pri šolanju. Vsekakor je zateg z zatezno ovratnico veliko bolj human kot pa šolanje na princip lakote in nagradnega hranjenja (ki mimo grede niti ni tako redko in je zelo uspešno) pa vendar ni izrecno prepovedano.Torej moje mišljenje je da dokler se pse šola po preverjenem in stokovnem načinu in jih s svojim dejanjem ne poškodujemo fizično kot tudi psihično je šolanje sprejemljivo in v redu.KOnec koncev kdo ni v vojski doživel kazenskega kroga na fiskulturi ali pa 100 skledc ali pa ?? Vsekakor pa ne delujmo na vzven drugače kot se obnašamo v realnosti oziroma takrat ko nas nihče ne vidi.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  8. #8

    Privzeto

    Teletakt pri nas ni prepovedan, ker drugače se ga pri nas uradno ne bi prodajalo,Je pa res, da ga mora imeti v rokah človek, ki ve kaj lahko počne in kaj ne.Pri lovu na malo divjad jo ima že skoraj vsak ptičar in zelo znani kinologi pri nas ga uporabljajo.

  9. #9

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Breza kot si napisala vendar potem je prepovedana tudi ovratnica na zateg,nagobčnik,povodec,in sploh vse razen klikerja????.
    Eeeee....točno takole si zadevo razlagajo silni zagovorniki zgolj "humanih" metod. Potem pa je odvisno od tega, kdo te prijavi (in kako spretno je prijava napisana) in kako dobrega odvetnika imaš.

    Sicer pa tega nisem jaz napisala, a veš! Sem samo prepisala, oz. citirala zakon.

    Citat black je objavil: Pokaži objave
    Teletakt pri nas ni prepovedan, ker drugače se ga pri nas uradno ne bi prodajalo,Je pa res, da ga mora imeti v rokah človek, ki ve kaj lahko počne in kaj ne.Pri lovu na malo divjad jo ima že skoraj vsak ptičar .
    Bulšit! Ne pisat bedarij, ker ti zna kdo tukaj gor še verjet. Nekaj jih je res, ki nosijo teletakte. Večinoma so to psi vodnikov, ki intelektu ptičarjev žal niso dorasli in potem vidijo edino rešilno bilko v stresanju z elektriko. Za ptičarja (pa tudi za vsakega drugega psa) moraš biti "pol metra pred njim". Če je pes intelektualno hitrejši (pa to velja za vse pasme psov!), ti drugega kot to, da zganjaš represijo, pač ne pomaga. Daleč od tega, da je to "skoraj vsak" (moji npr. niti navadnih ovratnic ne nosijo; razen signalne oznake na skupnih lovih - pa še to zaradi lovcev in ne zaradi tega, ker bi psi kaj rabili okrog vratu). Se jih pa najde nekaj, ki delajo pod štromom - to je pa res.

  10. #10
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Če je temu tako, bi veljalo isto tudi za električne ograje okrog pašnikov. Bi šla krava rada malo na sosedovo njivo kaj prigriznit, pa jo useka - a ni to mučenje?

    Vsekakor je treba psa naučiti brez teletakta. Vendar je pes inteligentna žival in hitro ugotovi, da mu pa prav vsega tudi ni treba ubogati, in takrat taka stvar pride prav in mu pokaže, da le mora ubogati, četudi je vodnik dlje stran, takrat ko ti zanalašč kaže fige. Vendar je kot povsod, treba imeti pravo mero, sorazmerno njegovemu prekršku.
    Sicer pa kdor namerava psa mučiti in pretepati, bo našel kup drugih načinov, da se bo znesel nad njim. In takšni bolje, da psa sploh nimajo.

Stran 1 od 17 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •