Stran 9 od 11 PrvaPrva ... 567891011 ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 102

Tema: upravni odbor

  1. #81
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    A član NO pa to pravico ima?
    Lahko pove svoje mnenje.

  2. #82
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat mišica je objavil: Pokaži objave
    Lahko pove svoje mnenje.
    Zame je to sodelovanje v razpravi. No, itak je to vaša stvar.

    LP

  3. #83
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Ponavadi se ne vmešava v razpravo, se pa oglasi, če smatra, da bi bilo kaj vprašljivo glede sklepov UO, OZ, Pravil in Poslovnika.

  4. #84
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat mišica je objavil: Pokaži objave
    Ponavadi se ne vmešava v razpravo, se pa oglasi, če smatra, da bi bilo kaj vprašljivo glede sklepov UO, OZ, Pravil in Poslovnika.
    Aha. No to se že bolj prav sliši.

    LP

  5. #85
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    podrta preza
    Prispevki
    62

    Privzeto Upravni odbor!!

    Upravni udbor na včerajšnjem zboru lovcev od nas zahteva podpis odgovornosti za lovske objekte. Da sem natančnejši: Vsakemu lovcu se dodeli lovska preža in za njo mora odgovarjati (ni bilo predstavljeno v kakšnnem smislu) si pa predstavljam da v smislu vzdrževanja in tudi morebitnih nezgod.
    Zanima me ali je to nastala splošna praksa v lovskih družinah ali to zahteva kakšna zakonodaja ali je to samo sredstvo UO kot izsiljevanje članstva?
    Z tem so nastali veliki problemi saj so se preže dodeljevale starejšim (nad 60 let) lovcem ,kateri so oproščeni dela z prevzemom odgovornosti se jim pa nalaga izdelava lovske preže v vrednosti 200 delovnih ur. Vsako leto naredim kakšno novo prežo ( prosto stoječo) sedaj pa so mi dodelili podirajočo.
    Prosim za konkretne odgovore saj več ne vemo kje smo!
    LP Lakl

  6. #86

    Privzeto

    Za lovske naprave v lovišču je odgovorna LD. Ta je dolžna skrbeti za varnost in za njihovo redno vzdrževanje tako, da so v dobrem stanju. Na kak način bo skrbela za vzdrževanje teh naprav določi sama. Lahko tudi tako, da za njihovo vzdrževanje zadolži vodjo lovskega revirja, kar je običajna praksa. Ta nato skupaj z lovci, ki spadajo v njegov revir, skrbi za dela v lovišču in za vzdrževanje teh naprav. Neobičajno pa je, da LD od svojih članov zahteva podpis posebne izjave, s katero bi se lovec/i zavezal/i k vzdrževanju teh naprav. Te izjave lovec ni dolžan podpisati, v primeru odklonitve njenega podpisa pa zaradi tega ne more biti kaznovan niti trpeti kakšnih drugih posledic. Če lovec to izjavo podpiše se izpostavi nevarnosti, da bi LD v primeru, da bi se kdo zaradi slabega vzdrževanja lovske naprave na njej poškodoval, utegnila od njega terjati povračilo odškodnine, katero bi sporazumno ali na podlagi sodne odločbe izplačala oškodovancu. Dela v lovišču spadajo med delovno obvezo, katero je lovec dolžan opraviti, izpolnitev te pa je običajno tudi eden izmed pogojev za izvajanje lova. Menim, da ni nobene potrebe po podpisovanju posebnih izjav za vzdrževanje lovskih naprav in da k njihovemu podpisu LD nima nobene pravne podlage, na podlagi katere bi lahko svoje člane prisilila k podpisu take izjave.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  7. #87
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Po mojem je to izsiljevanje UO.

    Odgovornost? Odgovarjaš lahko če ti na prežo pleza gobar in se zvrne dol. A odgovorna je LD, če ne poskrbi za opozorilne tablice in se ne pozanima za vse možne varnostne ukrepe vključno z zavarovanjem.
    A po vašem odgovarjal tisti, ki je imel delovno dolžnost skrbeti za prežo?

    Mislim, da bi bilo najbolje, če bi se takoj jutri našel "vandal", ki bi vse te preže požagal. Iz tal nihče ne pade globoko.
    Nasploh je postavljanje teh brlogov na koleh postal nacionalni lovski šport. Če so potrebne ali ne.

  8. #88

    Privzeto

    ZR7 je zapisal: -Po mojem je to izsiljevanje UO.

    Se strinjam in dodajam: Izsiljevanje brez primera!
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  9. #89
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    podrta preza
    Prispevki
    62

    Privzeto

    Hvala za odgovora. Iskal sem zakonodajo pa nič ne najdem. Mislim, da si želi UO z prisilo ali z ne vem čem a(ne znam se izraziti) pridobiti ljudi na akcije saj zaradi nezadovoljstva članstva nihče ne prihaja več na skupne akcije.Včerajšnji zbor lovcev je bil pravi fijasko poln podtikanj obrekovanj in groženj z strani UO kateri si pa na žalost sam jamo koplje. Po izgradnji je vsa dokumentacija zbrkana katere ni pregledal NO saj so med sabo poskregani sedaj bo pa NO kateri je bil z čudno in nerazumljivo interpretacijo lani razrešen čeprav ni dal poročila sam sebe nadziral za leto 2008,saj sta v novem NO 2 stara člana.(na predlog UO) Zanimivo je pa da članstvo ne reagira saj se nihče ne upa izpostaviti prav tako pa nihče več noče prevzeti nobene funkcije v UO.Naj še omenim ,da so vse akcije v gospodarskem načrtu
    neobiskane ravno zaradi samovolje UO. Gospodar je sam sestavil gos.načrt brez strelskega,kinologa... potem se pa joče...
    Torej -če sem prav razumel je podpisovanje odgovornosti za lovske preže zraslo na zelnku našega UO ?????

  10. #90
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    podrta preza
    Prispevki
    62

    Privzeto

    Skenirano vabilo za sestanek revirja.
    Po mojem bomo še bolj skregani po takšnem izsiljevanju



    http://www.shrani.si/f/W/A4/wXjzAOp/zadolzitve.rtf

Stran 9 od 11 PrvaPrva ... 567891011 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •