Stran 6 od 11 PrvaPrva ... 2345678910 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 102

Tema: upravni odbor

  1. #51

    Privzeto

    Brakir, pri nas stvari u generalnem štimajo, imamo pa še veliko za naredit v smislu organizacije delovanja LD.

    Danes ima kandidacijska komisija sejo, potrjujejo kandidate za 2 funkciji v UO.
    Mogoče se pa bo kaj spremenilo

  2. #52
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Generalno gledano res štima, sam veš d me malenkost zbode ko pomisli človek da se pri gamsih plana ni naredilo pa pri jelenjadi prav tako! Sam sem že hotel pač na občnem zboru predlagati da se briše tisti člen iz poslovnika kjer so zapisane omejitve, ki je mimogrede tudi protizakonit, pa sem potem raje obmolknil, da ne bo kdo mislil da mi je samo za roge! če bi našel zanimivega srnjaka bi ga seveda uplenil, če ne pa tudi ne! na gamsa bi pa sigurno šel, pa kaj ko ne smeš razen mladiča.....
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


  3. #53
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    podrta preza
    Prispevki
    62

    Privzeto

    Pri nas mladi lovec 1 leto po izpitu lahko strelja srnjaka gumbarja ali mladiča v spremstvu mentorja ali starejšega lovca potem pa več ni omejitev.Imamo samo srnjad tako da imamo tukaj manj problemov. Srnjak se pa lovi po načelu gdo prvi vidi prvi strelja do izvršitve plana.Vsaj tu smo vsi enaki razen tistih kateri ne delajo nič srnjaka pa prvi dajo na dlako
    LP lakl

  4. #54

    Privzeto

    Izvrševanje plana odstrela je druga zgodba. Bolj me moti slaba razporeditev dela v družini, slabo obveščanje članov... Urejena osnovna organizacija, je pogoj za dobro delo družine. Če vsak naredi nekaj, bodo vsi lahko opravili ure, nikomur jih ne bo potrebno plačevati, in delo bo opravljeno...pa imamo srečen konec..

  5. #55
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    podrta preza
    Prispevki
    62

    Privzeto

    Iluzija - obveščanja iz vrha praktično ni razen gospodarski načrt katerega prejmejo vsi ko je tretjina leta že mimo.Drugače vsi pravijo da ne kličejo ker jim nihče ne dvigne telefona. Ni oglasne deske(je v domu pod ključem)ni pravilne razporeditve(starešina in gospodar nato revirni nato lovci)
    Mora biti prav povezano in je potrebno zamenjati najšibkejši člen.Pri nassta dva revirna bojkotirala 4 leta popolnoma vse dejavnosti pa jih niso zamenjali tako da smo iz drugih revirjev samoiicijativno opravljali delo pri njih saj drugače ne bi mogli niti na prežo niti ne bi bilo krmišč za malo divjad.
    Izgovori so pa da vsak ve kaj mu je dolžnost.Po mojem -napaka.
    Kadar se pa sami dogovorimo da bomo kaj naredili pa pride več lovcev kot na skupne akcije katere skliče vrh:
    LP Lakl

  6. #56
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    ...Bolj me moti slaba razporeditev dela v družini, slabo obveščanje članov... Urejena osnovna organizacija, je pogoj za dobro delo družine. ...
    Točno tako. A kaj narediti, ko se starešina izgovarja, da ne more objaviti zapisnikov, dokler niso na naslednji seji potrjeni. Odgovor, da tudi zveza ažurno v nekaj dneh objavlja predloge zapisnikov, ki jih kasneje nadomesti s sprejetimi, seveda zleti z nadzvočno hitrostjo skozi vakum in pri drugem ušesu ven.

    Rajonci so pa itak nesposobni voditi evidenco opravljenih in potrebnih del, zato je tudi planiranje čisto na pamet in seveda plan predložen šele sedaj, ko bi morala biti večina dela pravzaprav že zaključena. A se raje kliče še na nezaključene lanske akcije, ker so nesposobni sklicati ljudi. S pismenim obvestilom o akciji v soboto, ki ga dobiš šele v četrtek si seveda vsak samo obriše r.t.

  7. #57
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Eisern
    Prispevki
    355

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    slabo obveščanje članov...
    Sklicevat se na slabo obveščanje v času takšne informacijske tehnologije kot je, je pa res žalostno.
    Če ne morete ( nočete ) dvigniti standardov ažurnega obveščanja v LD, ste očitno zadovoljni s sedanjim stanjem. In je brez veze jamrati .
    Vredno pa je zadevo malo premaknit. Na bolje .
    LP
    Služimo narodu !

  8. #58
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat torro je objavil: Pokaži objave
    ...
    Če ne morete ( nočete ) dvigniti standardov ažurnega obveščanja v LD, ste očitno zadovoljni s sedanjim stanjem. In je brez veze jamrati .
    ...
    Seveda je brez veze jambrat v okviru lastne LD, ker očitno je večina res zadovoljna s stanjem. In do tega ima demokratično pravico.
    Je pa tole jambranje tu pozitivno, da posamezniki vidimo in lahko primerjamo situacijo tudi po drugih LD. In da nam pozitivne objave dajejo voljo za naprej negativne pa spodbudo, da kljub pasivni in brezvoljni večini še malo pošpikamo in morebiti kaj premaknemo.

  9. #59

    Privzeto

    Res živimo v informacijski družbi, vendar se večina članstva po LD ne zanima za te tehnologije (predvsem internet), in zato potekajo zadeve zelo počasi, v smislu papirja na oglasni deski (pa še to z kakšno tedensko zamudo).

    Me prav zanima kakšen % lovcev je vedelo da so bile vrane nekaj dni odprte, in da so jih nato zopet zaprli. Najbrž zelo malo.

  10. #60
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    podrta preza
    Prispevki
    62

    Privzeto

    Saj ne jamramo ampak debatiramo! Meni kot samostojnemu podjetniku je takšno informiranje kamena doba.Danes moraš biti prvi ki+ateri izveš in prvi kateri poveš.Če nisi prvi si žal prepozen! Podarim Tuš mobilu vsak mesec 300 sms sporočil ker jih ne porabim. Veriga je znana. Starešina ali gospodar obvesti Gospodarski odbor (5 lovcev-revirnih)-revirni obvesti svoj revir(10-12 lovcev) Najboljše z sms sporočilom v pravem času -nekaj dni prej in ne pol ure prej.Revir si lahko na telefonu nastavi pod skupino,napiše sms in pošlje naenkrat celemu revirju.Potem ni izgovora da ti negdo ne dvigne telefona.
    Strelci se tako obveščamo zelo uspešno.Obstaja še veliko drugih načinov ampak nekateri so za kameno dobo.Žal je tako ,da nekoga obvestiš 2 dni prej in ima že kaj dogovorjeno,ča pa ga obvestiš 4 dni prej je pa do takrat že pozabil. Žal vse bazira na prostovoljnem delu in nekoga ne bomo prepričali da bo prijel za lopato.Naši glavarji bi pač radi da hodimo 2x na teden sami prosit če se kaj in kje lahko naredi. Zgodilo se nam je pa že tudi da smo hoteli urediti strelišče (na lastne stroške in ne stroške družine)pa nam gospodar ni pustil,sedaj pa ne ve kje naj najde ljudi in denar zanj.
    lP Lakl

Stran 6 od 11 PrvaPrva ... 2345678910 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •