Stran 5 od 11 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 102

Tema: upravni odbor

  1. #41
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    To še sledi. Najprej ugodnosti, ostalo pa tako, tako sledi...

  2. #42
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    podrta preza
    Prispevki
    62

    Privzeto

    Tako kot gasilci,da jih ne morjo nosit-in temu je zdaj konec saj ne dobiš več priznanja če si ga ne zaslužiš ker je vse na lisjaku razen kinologije pa še ta bo v kratkem
    LP Lakl

  3. #43

    Privzeto

    Se prav čudim kako lahko nekatere LD sploh delajo. Pri nas imamo 9 članski UO v katerem so
    -starešina
    -tajnik
    -blagajnik
    -gospodar
    -kinološki referent
    -strelski referent
    -3 revirovodji
    Dela v loviču niso oproščeni. pridobijo samo nekaj točk kod nadomestilo za porabljene ure.
    Sestajajo se po potrebi. vsako prvo nedeljo v mesecu imamo sestanek vseh članov kjer se dogovorimo o nalogah, tako da delo potekabrez problema.

  4. #44
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Eisern
    Prispevki
    355

    Privzeto

    A ni nobeden od vas u UO '
    lp
    Služimo narodu !

  5. #45
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat torro je objavil: Pokaži objave
    A ni nobeden od vas u UO '
    lp
    Mogoče še dodatno vprašanje: Ali ste vsi izstopili iz UO?
    In podvprašanje: Zakaj ste to storili?
    Garantirano debate za celo stoletje.

  6. #46

    Privzeto

    Mi mamo zgleda srečo, saj za celoten UO velja, da delajo ko mravlje. Dejansko najbolj zagreti jagri. Pol pa moramo še ostali tu pa tam kako lopato premakniti, ker se nakoncu leta kot količina delovnih ur, ki jih mora narediti posameznik upošteva povprečje vseh ur deljeno s številom članov. Je pa res da gospodar proti koncu leta najbolj zagrete celo bremza pri delu, da nimajo preveč ur, ker bi ostali potegnili kratko.

    LZ L
    Ni vsak sovražnik, ki te v drek porine in ni vsak prijatl, ki te z dreka vleče.

  7. #47

    Privzeto

    Če je delovanje celotne LD dobro organizirano, je delo razporejeno in ne prihaja do težav.
    Pri nas so oproščeni rednih delovnih ur vsi ki so v UO (8 članov), vsi vodje revirjev, čuvaji, lovci ki so zadolženi za krmišča...
    Ker nas je skoraj 70, še vedno ostane dovolj članov, ki opravijo ostala dela v lovišču in tako naredijo obvezne ure.
    Sem ter tja je slišati pripombe od lovcev, zakaj imajo nekateri priznane ure.
    Sam oskrbujem krmišče, ker imam "herkulesa" na krmišču hodim povprečno 2x na teden. Pozimi pa vsak 2 do 3 dan. In če ta malo preračunamo, imam v obe smeri skupaj 16km, krat 110 obiskov na leto je to 1760km in okoli 200 ur.
    To pa je bistveno več, kot tistih obveznih 25.

    Za solidno opravljeno delo, se mi zdi primerno da ure priznajo. Je pa večen problem organizacije same LD, v smislu delitve dela. Nekaterim je težko pojasnit malo modernejšo organizacijo, in vstrajajo na preživetih vzorcih.

  8. #48
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    ...
    Za solidno opravljeno delo, se mi zdi primerno da ure priznajo. Je pa večen problem organizacije same LD, v smislu delitve dela. Nekaterim je težko pojasnit malo modernejšo organizacijo, in vstrajajo na preživetih vzorcih.
    Nekateri pa sploh ne poznajo drugih vzorcev kot da tepejo konje ki vlečejo, ostale pa pustijo pri miru, češ saj vsaj plačajo članarino. In ko se v družini pozabi ali celo zlorablja enakost med člani, je lepih časov konec.
    Prihaja do malodušja in na položajih ostanejo le še "lovci na funkcije", ki skušajo z grožnjami doseči česar ne zmorejo z razumom.
    A danes niso več časi enoumja, ko bi "podložniki" brez besed pridno izpolnjevali zadane naloge in prenašali samopašnost.

  9. #49
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    podrta preza
    Prispevki
    62

    Privzeto

    Pri nas se na seji UO sedi 2-3 ure in držita govor starešina ter gospodar.Zaradi gradnje novega lovskega doma je teme dovolj,kar se pa tiče ostalih zadev kot zo lovišče,divjad,zaščita divjadi je pa tema.Kot bivši strelski nisem mogel niti povedati kako bomo organizirali strelsko tekmo...Kot prvi sem udari po mizi in nisem pustil da se v strelstvo meša gdo drugi,saj je vedno padla tekma na pleče 5 lovcem-strelski ekipi.Čakali so edino na izkupiček denarja da ga poberejo.Vsa organizacija je pa bila na ekipi kot tudi vso delo,zbiranje nagrad,pokalov,izvedba tekme.
    V lovišču pa imamo srečo saj je kar nekaj članov kateri opravimo po 300 ur dela letno (Prostovoljno) in to samoinicijativno (zalaganje krmišč,solnic,popravilo in izdelavo prež,izdelava popravilo in zalaganje napajališč,kemične ograje ... Če pa imaš več kot obveznih 50 ur je pa edina nagrada ta da te povabijo na nagradni lov na fazana in si upravičen do enega fazana brezplačno (5€) .Če pa negdo nima fazana mu pa moraš dati svojega drugega. Razlike med 50 ur dela in 300 ur dela ni.Sama sreča da nas je nekaj takšnih kateri se ne bojimo dela-radi delamo in smo radi v naravi in ne peremo umazanega perila se sami organiziramo priskrbimo potreben materijal kakšno veselo rečemo,pojemo,spijemo in gremo domov.V Lovskem domu (novi za 700.000€vrednosti)se pa giblje 5 članov UO in cvili da nobenega lovca ni v dom-nam je pa v gozdu lepo.
    LP Lakl

  10. #50
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Kot je povedal Jazbec: pri nas je tako urejeno in meni ne predstavlja nekih problemov! sam sem lani, še del leta kot pripravnik opravil krepko več ur kot pa sem jih bil obvezen, pa tudi letos jih bom presegel če se nisem kje uštel! dela je več kot dovolj če ga hočeš. ni mi težko opravljati ur, če je le dobra volja ko se naprimer postavlja preža, pa da kako rečemo, se nasmejemo, ampak me vedno naknadno zbode dejstvo, da glej ga zlomka delaš lahko kolikor ti paše in si takrat čan 1A, ko pa pride do lova, pa ne smeš srnjaka, ne smeš jelena, ne smeš gamsa, in to samo zato ker imaš prekratek staž v družini! Nisem za sankcije v stilu plačevanja ur, ampak tisti kdor ne dela naj ne lovi! Stara modrost pravi: "brez dela ni jela!"
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


Stran 5 od 11 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •