Stran 4 od 14 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 136

Tema: Rdeča pika (splošno)

  1. #31

    Privzeto

    Živjo
    Ja to je pa res katastrofa če ti porabi 5 nabojev namesto 3
    lp

  2. #32
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto Red Dot

    Mogoče kdo ve okvirno ceno za rdečo piko za suhl montažo za na kombinirko (samo zgornji del)?

    Namen imam kupiti red point za na bokarico, kjer je že suhl montaža za daljnogled.

    Kaj pravite na tole:

    http://www.opticsplanet.net/bushnell...iflescope.html

    ali tole:

    http://www.opticsplanet.net/bushnell...iflescope.html

    LP K.
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  3. #33

    Privzeto Red dot Bushnell trophy 1x28

    Citat Kolovski je objavil: Pokaži objave
    Živjo!

    Piko, ki si navedel v prvem url-ju, uporabljam tudi sam in sem zelo zadovoljen. Menim, da če se boš odločil za nakup ne boš nič kaj dosti zgrešil. Mogoče malo za premislek... si razmišljal kaj o holosightu?

  4. #34
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    kolovski mislim da za kombinirko ti je brezveze kupovat "rdeco piko".dejstvo je da predn kombinirko ponovno napolnis,so pujsi ze dalec,oz.izven dosega.mislim da rdeca pika,pride v postev z kako polavtomatsko pusko,kjer so hitri streli zaporedno.a sploh kdo razmisla v tej smeri da na kombinirki "ni efekta"v tej smeri.mislim da teoreticno tistga pujsa,mas dovol strelno optiko.ker drugi ali tretji strel v vecini primerov ne pride v postev.moje mnenje pac

  5. #35
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    kolovski se to.jaz narocam iz te spletne strani in ti povem da ni poceni to.iz teh 89dolarje,se bo sprevrglo na koncu krepko cez 200eur.beri moje poste pod narocanje z tujine.samo za opozorilo:icon_:

  6. #36
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    kolovski mislim da za kombinirko ti je brezveze kupovat "rdeco piko".dejstvo je da predn kombinirko ponovno napolnis,so pujsi ze dalec,oz.izven dosega.mislim da rdeca pika,pride v postev z kako polavtomatsko pusko,kjer so hitri streli zaporedno.a sploh kdo razmisla v tej smeri da na kombinirki "ni efekta"v tej smeri.mislim da teoreticno tistga pujsa,mas dovol strelno optiko.ker drugi ali tretji strel v vecini primerov ne pride v postev.moje mnenje pac

    Tinko, en strel en prašič. A ti ni dovolj?

  7. #37
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Evo razlogi:
    1.) Imamo precej zaraščenega terena, tako da se vse strelja tja do max. 50 metrov.
    2.) Uporabljam kombinirko za ves lov... imamo tudi pujse (11 plana, če se ne motim), predvsem se mi gre za zajčka, lisico in lahko tudi pujsa (opcijsko - zadovoljen sem samo da jih vidim, ni potrebe po streljanju) in tako ne potrebujem ne polavtomata, ne repetirke ter ne express puške.
    3.) Se mi je zgodilo, da ko so prileteli pujsi, sem kjub vaji precej lovil muho na puški... nakoncu je patron "frzorgov", in ni bilo nič (z idealko sem bil prepozen) - tako bi s piko imel več šans...
    4.) Hehe Tinko... narobna taktika... imam nekaj prijateljev v ZDA, tako da mi oni naročijo optiko, nato pošljejo v Slovenijo... zaenkrat imam vse še na "papirju", ko me bo nehala preganjati recesija, bom pretestiral mojo opcijo - kakor vem, da če ti pošljejo kakor darilo, nimaš carine, plačaš samo poštnino (ki pa ni draga - shipment pa take zadeve). Zato sem se odločil za red dot, da vidim kako bo stekla situacija...

    Uglavnem, še nisem zasledil podatke o ceni zgornje suhl montaže za pikol...

    PS.: razlika med piko in holosight? V pozitivni in negativni smeri seveda!

    LP K.
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  8. #38
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    kolovski mislim da za kombinirko ti je brezveze kupovat "rdeco piko".dejstvo je da predn kombinirko ponovno napolnis,so pujsi ze dalec,oz.izven dosega.mislim da rdeca pika,pride v postev z kako polavtomatsko pusko,kjer so hitri streli zaporedno.a sploh kdo razmisla v tej smeri da na kombinirki "ni efekta"v tej smeri.mislim da teoreticno tistga pujsa,mas dovol strelno optiko.ker drugi ali tretji strel v vecini primerov ne pride v postev.moje mnenje pac
    No s tem senikakr ne morem strinjati. V kombinirki imaš poleg risane cevi še šibreno, kjer lahko uporabiš za prašiče idealko. Pa tudi menjava naboja sploh ni nujno, da je počasna. Nekateri izkušeni streljajo enako hitro kot s kombinirko. poznam kar nekaj primerov, ko je s kroglo iz kombinirke oddal v istega prašiče, ki je tekel 3 ali 4 strele. Tudi sam sem enkrat na isti trop prašičev iz risane cevi v kombinirke oddal 4 strele. Zato se mi zdi neumnost, da zaradi "počasnega" menjavanja nabojev nebi prišla redeča pika v pošetv na kombinirki. Konec koncev, nevem, zakaj bi bila rdeča pika primerna samo za večkratno zaporedno streljanje. Tudi za prvi strel je oh hitrem teku prašiča in goščavi najbolj primerna opcija.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #39
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Tudi sam sem že debelo gledal, ko sem bil v pogonu in na štant nagnal trop. Oglasili so se štirje zaporedni streli, za katere bi prisegel da so bili lahko le iz repetirke. A takrat je imel moj mentor kombinirko in s tremi zadetki podrl dva lanščaka. In le en strel je bil iz šibrene cevi.

    Pač spretnost.

  10. #40
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    407

    Privzeto

    Kolovski nas je vprašal za ceno zgornjega dela suhl montaže. Do sedaj smo napisali vsega in svašta samo odgovora mu nismo podali. Morda zato ker preprosto ga ne poznamo, saj en del Suhl montaže brez drugega ne gre. Ko kupuješ Suhl montažo jo kupiš v celoti in ne samo zgornji del. Če ti kaj pomaga ti lahko povem da sem pred šestimil eti plačal delo Suhl montaže za rde?o piko na kombinirko 80 tisočako SIT. Ni mi žal niti tolarja stvarca deluje odlično. Od takrat ne morem si niti predstavljat pogona brez rdeče pike.

Stran 4 od 14 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •