Stran 3 od 14 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 136

Tema: Rdeča pika (splošno)

  1. #21

    Privzeto

    Uporabljam docterja kompaktne dimenzije pripravljen brez prižiganja, baterija naj bi trajala 5 let.
    Če bi še enkrat kupoval pa ge nebi več dal na puško, zato pa je več vzrokov: nastavitve pri pristrelitvi so brez klikov, konstrukcija je krhka s puško sem v pogonu padel: in 3mm aluminij okrog leče se je povil še dobro da je leča ostala cela. Pazit je treba, da sneg ali voda ne pride na diodo ker ta ni zaščitena in je teško dosegljiva za čiščenje na terenu.
    Menim da je boljša varianta variabilni širokokotni daljnoglrd s piko ,ki je tudi bolj uporaben pri mal daljših strelih. Se ogrevam za Meopta Artemis 3100 1-4x22.

  2. #22

    Privzeto

    Za pristrelitev pike ne rabiš klikov. Puško fiksiraš, nato daš en strel, zatem vidiš kam nese, kasneje pa piko, ki je še vedno na centru tarče z obračanjem vijakov za pristrelitev pomakneš na šus, ki si ga pred tem dal. Tako za pristrelitev porabiš dva naboja in nato še enega da vidiš če res nese in to je to. Upam, da ste postopek vsi razumeli.
    Zato ne vem zakaj mi je dotična firma v Ljublajni porabila 5 nabojev za pristrelitev, ko so mi zadevo montirali!? To si lahko razlagam, samo tako, da so čisto nesposobni.

  3. #23
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat bedanc je objavil: Pokaži objave
    Za pristrelitev pike ne rabiš klikov. Puško fiksiraš, nato daš en strel, zatem vidiš kam nese, kasneje pa piko, ki je še vedno na centru tarče z obračanjem vijakov za pristrelitev pomakneš na šus, ki si ga pred tem dal. Tako za pristrelitev porabiš dva naboja in nato še enega da vidiš če res nese in to je to. Upam, da ste postopek vsi razumeli.
    Zato ne vem zakaj mi je dotična firma v Ljublajni porabila 5 nabojev za pristrelitev, ko so mi zadevo montirali!? To si lahko razlagam, samo tako, da so čisto nesposobni.
    morda ti pa puška trosi

    Aja, pa zakaj si sam ne pristreliš?
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  4. #24
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Montaža...

    Lp!

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    morda ti pa puška trosi

    Aja, pa zakaj si sam ne pristreliš?
    Ti je lepo napisal, da ko so mu montirali na puško...

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  5. #25

    Privzeto

    Citat bedanc je objavil: Pokaži objave
    Za pristrelitev pike ne rabiš klikov. Puško fiksiraš, nato daš en strel, zatem vidiš kam nese, kasneje pa piko, ki je še vedno na centru tarče z obračanjem vijakov za pristrelitev pomakneš na šus, ki si ga pred tem dal. Tako za pristrelitev porabiš dva naboja in nato še enega da vidiš če res nese in to je to. Upam, da ste postopek vsi razumeli.
    Zato ne vem zakaj mi je dotična firma v Ljublajni porabila 5 nabojev za pristrelitev, ko so mi zadevo montirali!? To si lahko razlagam, samo tako, da so čisto nesposobni.

    lepo se bere in v praksi tudi drži vsaj za daljnogled za docterja pa sem porabil skor celo škatlo. Imaš dva mala vijaka in izvijač na katerega montiraš eno okroglo nalepko z oznakami in stopinjami ali nekaj podobnega, pol oznako poravnaš na eno namišljeno točko na docterju pogledaš na tarči za koliko moraš premaknit piko začneš vrtet stopinje.

    Premikanje pike na luknjo v tarči brez povečave na 70m ali več je v teoriji super v praksi pa . No mogoče pa tapravi mački to opravijo z levo roko in porabijo en naboj za pristrelitev drugi za kontrolo in to je to .

  6. #26
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto rd

    [QUOTE=daco;25259]Mene pa zanima, če imate rdeče pike montirane z fiksno montažo ali z snemljivo in lahko kasneje na to puško montirate strelni dalnogled. Ali pač imate dve različni puški, eno z rdečo piko za pogone in drugo z strelnim dalnogledom za jago na zalaz, čakanje...

    Imam snemljivo montažo na Suhl bazo.
    Kar se tiče nastrelitve je enostavno pod pogojem da montaža drži 100%.

  7. #27

    Privzeto

    jaz imam na kombinirki zeiss-a s suhlovo montažo, sedaj mi bo pa še puškar priredil red dot, tako da bo šla na isto montažo. kupil pa sem bushnell trophy 1x28

  8. #28

    Privzeto

    Ali slabo vidite, da ne morete strelati z muho ali pa so te pike res tako dobra stvarca?

    Se ne hecam, ampak resno sprašujem.

    Kakšne so prednosti pik pred muhami?
    Prednost je v tem,da lahko cilj spremljaš z obemi očesi,kar pri muhi ni mogoče! Prednost gledanja z obemi očesi je tudi to,da imaš zelo veliko vidno polje,prej vidiš oviro za strel in prej čistino........
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  9. #29

    Privzeto

    Zato ne vem zakaj mi je dotična firma v Ljublajni porabila 5 nabojev za pristrelitev, ko so mi zadevo montirali!? To si lahko razlagam, samo tako, da so čisto nesposobni.
    Zato,ker ima,potem ko proda 10 pik,eno škatlo patronov viška; za nastrel porabiš 3,2 sta bogve kje.....
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  10. #30
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Pri nastrelitvi sem rad zraven . Še sam vzžgem ena dva.

Stran 3 od 14 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •