Stran 8 od 14 PrvaPrva ... 456789101112 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 136

Tema: Rdeča pika (splošno)

  1. #71

    Privzeto meopta

    v tujini sem zasledil reflex red dot Meosight meopta 30,istih dimenzij kot Doctor,sam da je malo cenej-okoli 230eur,a ga je kdo že videl v živo.Me zanima če se lahko kosa z Doctorjem?

  2. #72
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat hose je objavil: Pokaži objave
    v tujini sem zasledil reflex red dot Meosight meopta 30,istih dimenzij kot Doctor,sam da je malo cenej-okoli 230eur,a ga je kdo že videl v živo.Me zanima če se lahko kosa z Doctorjem?
    Meosight je po konstrukciji primerljiv z Zeiss Compact point, drugače pa je nekoliko višji in ima manjši zaslon kot Docter.
    Pika 3 MOA, pri Docterju 3,5 MOA.

    Docter III je trenutno to. (369 Eur)
    Docter II 250 Eur
    Meosight 222 Eur

    Sam uporabljam Zeiss Z Point.

  3. #73

    Privzeto

    Veš kaj me moti pri Doctorju.Ko je sneg in se prebiješ skozi šikaro,ti lahko po nerodi pade sneg na okular(lani se mi je to zgodilo) in je tako majhnen okular da sneg ne moreš spucat ven z prstom in pika je neuporabna za strel(vidiš več odsevov pike).
    Nisem videl Meoptine pike,ampak po sliki se mi zdi da ima malo bolj zaščiten vizor.Zato sprašujem če jo je kdo videl v "živo"?
    Na repetirki kjer imam širokokotni strelni,teh problemov ni, četudi je gor sneg vidim za odat strel.

  4. #74
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Videl v živo Meoight, mislim da lahko pride do podobnih problemov z snegom, kot pri Docterju.

    lp

  5. #75

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Videl v živo Meoight, mislim da lahko pride do podobnih problemov z snegom, kot pri Docterju.

    lp
    Način delovanja pik kot ga ima Docter mislim, da je enak pri vseh drugih proizvajalcih in težave merjenja nastopijo ne glede na proizvajalca, če je seveda sneg prej bil na leči. Pika žal nima takih lastnosti kot navaden strelni daljnogled. Z kolegom sva lani probavala eno zadevo, da se na prednjo stran in zadnjo nalepi prozoren selotejp, samo to ni to...

  6. #76
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    Način delovanja pik kot ga ima Docter mislim, da je enak pri vseh drugih proizvajalcih in težave merjenja nastopijo ne glede na proizvajalca, če je seveda sneg prej bil na leči. Pika žal nima takih lastnosti kot navaden strelni daljnogled. Z kolegom sva lani probavala eno zadevo, da se na prednjo stran in zadnjo nalepi prozoren selotejp, samo to ni to...

    Ne govorimo o načinu delovanje, ampak o obliki ohišja, ki je bolj dovzetna za nabiranje snega.

  7. #77

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Ne govorimo o načinu delovanje, ampak o obliki ohišja, ki je bolj dovzetna za nabiranje snega.
    Oblika ohišja je seveda pomembna, občutljivost na kapljice in sneg na leči pa še bolj... taka pika, če je leča mokra, že ne deluje oz. ne nese več točno, kaj šele, če imaš kaj "snežink" na njej... V glavnem, kadar sem na lovu v pogonu in so pogoji snežni, piko vsekakor snamem.

  8. #78
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Na trgu se dobi že zaščita za Docterja v primeru dežja in snega.
    Poglejte na eGun...

  9. #79
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    V pogonu imam raje šibrenico. Na stojišču pa lahko zaščitiš optiko na različne načine. To zame ni problem .

  10. #80
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

Stran 8 od 14 PrvaPrva ... 456789101112 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •