Stran 13 od 14 PrvaPrva ... 391011121314 ZadnjiZadnji
Rezultati 121 do 130 od 136

Tema: Rdeča pika (splošno)

  1. #121
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat kuje je objavil: Pokaži objave
    Prijatelj bo letos prvič opravljal letni preizkus z risanico na kateri je montirana rdeča pika.Zanima ga ali mora tudi s to optično napravo opraviti preizkus na 100m?Hvala za odgovore.
    Ce opravljate preizkus v skladu s Pravilnikom LZS, se z vsemi puskami z opticnimi napravami strelja na 100m ne glede na tip opticne naprave, razen srarejsi od 65 let lahko uvelavljajo 70m.

  2. #122

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Ce opravljate preizkus v skladu s Pravilnikom LZS, se z vsemi puskami z opticnimi napravami strelja na 100m ne glede na tip opticne naprave, razen srarejsi od 65 let lahko uvelavljajo 70m.
    To je malo mimo, kajne?! Čeprav je res tako po pravilniku.
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #123

    Privzeto

    Zakaj mimo? Tudi s piko se na 100 metrov da dobro ustreliti na tarčo. Problem v piki je samo en - ljudje mislijo,da bodo s piko "vse pobrali",v resnici pa je potrebnega veliko treninga,da se navadiš uporabljati ta pripomoček...
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  4. #124

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    Zakaj mimo? Tudi s piko se na 100 metrov da dobro ustreliti na tarčo. Problem v piki je samo en - ljudje mislijo,da bodo s piko "vse pobrali",v resnici pa je potrebnega veliko treninga,da se navadiš uporabljati ta pripomoček...
    Zato ker ni nič bolj natančna kot mehanski merki. Kar poglej kakšni so MOA podatki za pike! Daljnogledi pa so točnejši, nekateri celo zelo!
    Prednost pike je pri "daljših" strelih, torej tudi na 100m le ta, da lovcu, ki mu starostno ali bolezensko opešajo oči, omogoča nameriti takrat ko na mehanske merke ne more več izostriti merkov in tarče.
    Mislim, da bi morala vsa optika brez povečave spadati v isto grupo kot mehanski merki in da bi lovci lahko nastreljevali na 70m. Seveda se morajo tega zavedati tudi pri strelih na divjad.
    Seveda pa ostaja še opcija, da je za vse enako na 100m in potem bi ta debata odpadla. Kar bi bilo z vidika divjadi edino pravično.
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #125

    Privzeto

    Z piko se da ustreliti tudi na 100m,vendar pika pokrije celo tarčo(kroge),tako da o kakšnem rezultatu ni debate,preizkus pa je mogoče napraviti.

    lp

  6. #126

    Privzeto

    Nameravam kupiti optično piko tam do nekje 100€ in me zanima kaj priporočate?

    Pri nas bi lahko kupil te dve:

    http://avantura.info/sl/opticne-pike...wke-rd-30.html

    ali

    http://slovarms.si/optika/opticne-pi...star-1x42.html


    Sem pa gledal tudi na e-bayu pike od Aimpointa(kot se priporoča nekaj strani nazaj v tej temi) in mi nekaj ni jasno, mogoče zelo neumno vprašanje ampak tam na e-bayu piše, da se te pike uporablja za airsoft. Zdaj me zanima ali pridejo te pike v poštev tudi za lovske puške? Ker so nekatere pike od aimpointa res poceni.

  7. #127
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Pravi Aimpointi se začnejo pri 400Eur, cenejši so iz kinderjajčke. Mogoče si namesto kake cenene pike omisli kontrast vizir in malo treninga.

  8. #128
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    15

    Privzeto

    probaj pravi aimoint in tisto do 100 eur pa bos videl razliko

  9. #129
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Imel sem eno za 100 eur in je bila tam do 40 m solidna. Če si bral v Lovcu je pri teh cenejših problem paralaksa

  10. #130
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Mogoče si namesto kake cenene pike omisli kontrast vizir in malo treninga.
    Enakega mnenja sem!

Stran 13 od 14 PrvaPrva ... 391011121314 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •