Stran 7 od 18 PrvaPrva ... 3456789101117 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 171

Tema: Omejevanje pravice do lova mladim/novim članom

  1. #61

    Privzeto

    Pri nas je tožil kandidat za pripravnika, ker ga niso hoteli sprejeti.
    Po posredovanji Čeferina so bile vse ovire za sprejem takoj odstranjene

  2. #62
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat torro je objavil: Pokaži objave
    ... Za to kar sprašujem pa še nisem. A je kdo od vas ?
    LP
    Tako kot sem napisal v prvem stavku prejšnje objave.
    Poznam tak primer, ki se je iztekel neugodno za LD.

  3. #63

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Dam primer,recimo star jager si želi ustrelit še zadnjega srnjaka v svojem življenju,čuti da se bliža trenutek ko bo svoje poslanstvo opravil,pa recimo pride l ld prav tisto leto mlad lovec in je željan uplenitve,pa bo bogemu starčku uplenil ravno še zadnjega srnjaka ki je v planu in mu prikrajšal še zadnje veselje pred smrtjo to se meni nebi zdelo prav.
    lp
    To je pa tako tragična zgodbica, da so se mi kar orosile oči.- Si morda kdaj pomislil,da bi se ukvarjal z pisanjem filmskih scenarijev? Mislim, da si talent.

    Tudi meni bi bilo težko plačati nekaj 100 eurov "pristopnine" in je tudi nisem mogel, ko je neka okoliška LD od mene zahtevala 3000 DEM "pristopnine". 300 evrov ni simboličen znesek, v tem pogledu bi bil simboličen znesek recimo 30 eur.

    Janez

  4. #64

    Privzeto

    No pa imam še jaz eno uprašanje,izhajam še iz časov ko so bile aktualne pristopnie in sem jo tudi plačal saj drugače nebi pisal teh vrstic.
    Zanima me,kako bi enakovredno razdelil 15 kosov trofejnih srnjakov med 40 jagrov ki so opravili preizkus in imajo pravico do lova,da pri tem ne bodo užaljeni ne stari ne mladi jagri,s tem da druge trofejne divjadi ni v lovišču?
    Pa še to,lovec z 25.letnim stažom je šel v drugo LD in je tam tretiran kot začetnik(pripravnik)in dobi dovoljenje za odstrel šele:

    -srnjak 2.leto

    -gams 3.leto

    -jelen 5.leto

    lp

  5. #65

    Privzeto

    Citat JAKAJEŽ je objavil: Pokaži objave
    Zanima me,kako bi enakovredno razdelil 15 kosov trofejnih srnjakov med 40 jagrov ki so opravili preizkus in imajo pravico do lova,da pri tem ne bodo užaljeni ne stari ne mladi jagri,s tem da druge trofejne divjadi ni v lovišču?
    Z žrebanjem.

    Janez

  6. #66
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat JAKAJEŽ je objavil: Pokaži objave
    Zanima me,kako bi enakovredno razdelil 15 kosov trofejnih srnjakov med 40 jagrov ki so opravili preizkus in imajo pravico do lova,da pri tem ne bodo užaljeni ne stari ne mladi jagri,s tem da druge trofejne divjadi ni v lovišču?
    lp
    Pri nas to rešimo tako, da ko upleniš srnjaka, ga eno leto ne smeš, potem pa lahko spet, se pravi ga imaš na dve leti. V nekaj letih se lepo razporedi in vsak zainteresiran pride na vrsto.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #67

    Privzeto

    Ali pa kot v večini LD z nekimi drugimi pogoji. Saj prav gotovo niso vsi aktvini pri vsem lovu. Določi se odstrel 3 kosov netrofejne srnjadi in dobiš pravico odstrela trofejnega. Ali pa 2 kosa srn ali mladičev in gumbarja,... glede na dosežene delovne ure,... Potem, če je kak več, ki je izpolnil pogoj od srnjakov, ki so na razpolago pa se pač jaga do izpolnitve plana. Da ne bi srnjaki padali prehitro imamo mi recimo tudi določeno da 50% plana med 1.5. in 1.8. drugih 50% pa po 1.8. do izpolnitve.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  8. #68
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Tudi če upoštevamo dve obdobji odstrela srnjaka, kar prakticira kar nekaj družin, se lahko držimo enostavno priporočila, da se odstrel izvrši čimprej.
    In kdor jaga, bo do odstrela tudi prišel. Tisti, ki jim je vse ostalo pomembnejše, naj pa na zapečku čakajo, da srnjak pride v hišo.
    Seveda potem spet pridejo na račun kritikanti, ki ne morejo preboleti, če kdo odstreli kos prvi dan lovne dobe, če pa še kaj več, čeprav opravičeno, pa sploh ni treba sonca, je od folšije dovolj toplo. Seveda spet predvsem na zapečku ali kavču v dnevni sobi.
    Nisem še srečal lovca, ki bi mi bil folš plena in je tudi sam aktiven. Med tistimi z žulji na riti pa precej.
    In take bolijo tako pripravniki kot tisti, ki so v lovišču res prisotni.
    Dejstvo enakih pravic za vse jih boli. Pa kar naj jih.

  9. #69

    Privzeto

    Citat JAKAJEŽ je objavil: Pokaži objave
    Zanima me,kako bi enakovredno razdelil 15 kosov trofejnih srnjakov med 40 jagrov
    Kdor prvi pride prvi melje.
    Pri nas imamo tako da če upleniš srnjaka starega nad 6 let ga imaš vsako leto, pa isti sistem kot ga je Ganges napisal samo nisem prepričan da se % ujemajo.
    Za uplenit ponavadi ostane 10-15 srnjakov ker je pač ostalo ponavadi povoz pa je v LD čez 80 članov pa se nihče ne pritožuje.
    Kolega kateri je lasko leto opravil izpit ima letos pravico odstrela srnjaka, gamsa, muflona, jelena in merjasca in prav je tako.
    Kakor so včasih rekli na mladih svet stoji:icon_::icon_:

  10. #70
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Jakajež rešitev je mnogo recimo z predpokrivanjem trofejne divjadi in sicer recimo z dvema mladičema za srnjaka in enoletnim solidarnim čakanjem.Torej letos sem uplenil trofejnega srnjaka in zato moram v letišnjem in naslednjem letu upleniti dva srnina mladiča in s tem si v tretjem letu zopet pridobim pravico odstrela torej vsako drugo leto imam pravico odstrela trofejnega srnjaka če ga pokrijem. Poleg tega se da urediti tudi tako,da če je problem z planom (trofejni srnjaki niso padli do recimo 1,10. se lov nanje sprosti za vse ki izpoljnjujejo pogoje to pa je uplenitev dveh mladičev. Jaka če nisi v gozdu pač ne moreš pričakovati da boš enakopravno lovil z tistim ki je.Torej tisti kije v gozdu bo prej našel srnjaka, točno bo vedel že 1 maja kam mora ponj.Tisti ki pa prvega šele pride prvič v gozd pogledat za srnjakom mora pač imeti srečo in poleg tega se postavlja vprašanje pravičnosti do tistega ,ki je "pasel srnjaka " že recimo pozimi pa spomladi in ............ no saj je jasno o čem pišem.
    Če se ne motim sem v poročilu iz prvega srečanja na krki napisal da smo mlajši prisluhnili izkušnjam starejših in da so se starejši pustili prpričati mlajšim ,da bodo nadaljevali njihovo delo. No tako to pač je.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

Stran 7 od 18 PrvaPrva ... 3456789101117 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •