Stran 6 od 18 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 171

Tema: Omejevanje pravice do lova mladim/novim članom

  1. #51
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Mugo.
    Članstvo v ld je prostovolno. Če te tako strašansko motijo take stvari lahko izstopiš iz ld. Lahko si jager v drugi ld, kjer te omejitve nimajo. Aja.....samo tam majo nižji plan, pa medveda nimajo pa prašičev komaj za vzorec, pa enega gamsa....To pa ti ne diši več ne?
    No vidiš, si kar sam povedal, kaj hočete doseči. Ohraniti privilegije zasa "zaslužne" člane. Verjetno jih bi še v grob s sabo odnesli, če bi se dalo
    Drugače pa nebi prestopal iz naše LD, imamo vse, prašiče, srnjad, jelenjad, muflone, gamse... Novopečenemu lovcu pa vsi od srca čestitamo za opravljen izpit in z dnem, ko ga opravi, pridobi čisto vse pravice kot ostali člani.
    Pri nas se ne delimo na polnopravne in malo manj polnopravne člane...
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #52
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    ...
    In če na medveda prideš komaj po desetih letih, je to čisto normalno, ča je v ld 80 lovcev v planu pa je 1 medved. Pa kaj si mislite, da boste prišli v ld in takoj ruknili po kapitalcih. Če mate taka mišljenja zame niste lovci ampak čist navadni streljači.
    Main, mešaš jabolka in hruške.
    Nekaj je vrstni red ker je več interesentov za eno in isto stvar. Tam se določi pogoje, ki veljajo za vse enako.
    Drugo pa je diskriminacija, ker se pogoje ločuje na stare ali mlade, novo prispele in ne vem kaj še, predpisuje pristopnine itd.
    In diskriminacijo zakon o društvi prepoveduje v prvi vrsti.
    Seveda lahko LD-ji s tem nadaljujejo in potem jokajo, ko na sodiščih izgubijo koče ipd. za plačila odškodnin in sodnih stroškov. In kako bi potem jaz pogledal člane te družine v oči. S sladkim nasmehom in polno denarnico.

  3. #53

    Privzeto

    Ja in si nakopal veliko sovražnikov in kaj bi potem jagal sam kot kakšen puščavnik brez prijateljev ali kako?
    Niso to enostavne reči,ker poleg tistih sovražnikov ki si jih nakoplješ v svoji ld dobiš še slab zgled v drugih ld,ker tisti sovražniki ki si jih s tem nakopal imajo prijatelje tudi v drugih ld in tako se tvoje ime širi v slabi luči

  4. #54
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Ja in si nakopal veliko sovražnikov in kaj bi potem jagal sam kot kakšen puščavnik brez prijateljev ali kako?
    In kaj je razlog temu? Pristopnine oz. "samoprispevki". Nisem proti delu, saj tudi sam opravljam dvojne ure - pa ni mi težko in jih z veseljem.
    Poleg tega imam pa še omejitve pri odstrelu trofejne divjadi. Pa se ne sekiram preveč, mogoče bo morebitno novo vodstvo to ukinilo, mogoče ne.
    Bilo bi mi pa težko, če bi moral plačati še 400€ za pristopnino (+ 100€ članarine + prepoved odstrela trofejne divjadi). Pa mi ni treba.
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  5. #55
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Pogovarjal sem se z starim lovcem ki že kakih 10 let ni niti na nastrel risanice prišel in vedno začne svoje lovske zgodbe z tistim "oh takrat je bilo to ko je bilo še veliko živali v naših revirjih"
    Denis Jež in Main pa mi povejta prosim kdo je tiste velike črede zdesetkal?Mogoče pripravniki?? mogoče mladi lovci ki niso smeli streljati včasih še mulastega ne nekaj let?? Nak postrelili so jo ravno tisti,ki sedaj tako naglas upijejo in zahtevajo nadomestila za svoje zasluge.IN prosim govoril sem o odstrelu in ne o spreminjanju habitata ,ki je ravo tako kriv za zmanjšanje nekaterih populacij recimo zajca,jerebice. Verjetno vsi vemo za Simoničev "znanstveni"poseg v poulacijo jelenjadi v Snežniških revirjihkajne. No ta isti Simonič je izjavil da bodo v LG še vedno streljali jelenjad ,v okoliških LDjih bo pa suša. In kako prav je imel.No po zakonu je že tudi A kategorije jelen loven in ni več sankcioniran s strani inšpektorja.Samo po družinah ga pa še sankcioniramo ravno zaradi tistih neumnosti kot so če jaz ne morem več pa tudi drugi ne bo . Dajte se malo zamislit in ugotovili boste,da če ne začnemo razmišljati v koraku z časom,bo lovstvo na slovenskem zamrlo v nekaj letih in bo postalo privilegij bogatih ,ki pa jih divjad še najmanj zanima.Zanioma jih koliko bodo zanjo iztržili in to se da na veliko načinov.Rezultat pa je neizbežno samo eden in to je prekomeren izlov in izguba avtohtonih vrst za začetek.
    Last edited by Veper; 6. January 2009 at 12:10.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  6. #56
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Ja in si nakopal veliko sovražnikov in kaj bi potem jagal sam kot kakšen puščavnik brez prijateljev ali kako?
    Niso to enostavne reči,ker poleg tistih sovražnikov ki si jih nakoplješ v svoji ld dobiš še slab zgled v drugih ld,ker tisti sovražniki ki si jih s tem nakopal imajo prijatelje tudi v drugih ld in tako se tvoje ime širi v slabi luči
    Smo si pač različni. Nekateri počepnejo pred takimi pritiski in hinavsko zatajijo svoja prepričanja, drugi pa se zanje postavijo in brodijo tudi v težave.
    In v teh težavah najdeš mogoče manj prijateljev, a le ti so to tudi dejansko in ne le tisti navidezni, ki so to le dokler jih gladiš po dlaki navzdol.

    A nad vsem tem je še zakon, ki ga s svojimi tolmačenji odnosov pač ne moreš obiti. Oziroma, le ta ne bo obšel družin , ki imajo take načine razmišljanj zapisane v aktih. Tako kot je že lepo napisal Ganges. In prav je tako!

    Ob tvojem pisanju se je tudi zamisliti, v kolikšni meri Slovenski lovci lovsko družino smatrajo kot instrument druženja in športa namesto instrument naravovarstva. Zelo za zamisliti!

  7. #57
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Eisern
    Prispevki
    355

    Privzeto

    Me zanima ali je že kakšen pripravnik tožil LD zaradi omejevanja lova ? Ali pa "pristopnine" ?
    LP
    Služimo narodu !

  8. #58
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Torro ne vem če je tožil do sedaj.Vem pa da če bo tožil takoj po tistem ko bo LD dobila koncesijo in bo tožbo dobil (v kar ni dvomiti) bo družina poleg pravde izgubila tudi koncesijo in to pomeni,da bodo tisti ki tako zavzeto ščitijo pretekli čas in svoje interese po trofejah krivi,da bodo vsi lovci tiste LD izgubili vse, kar pa pomeni lovišče in vse kar gre zraven in pika.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  9. #59
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat torro je objavil: Pokaži objave
    Me zanima ali je že kakšen pripravnik tožil LD zaradi omejevanja lova ? Ali pa "pristopnine" ?
    LP
    Zaradi pristopnin so že bile tožbe in jo je LD seveda na sodišču izgubila.
    Tudi zaradi neupravičenega omejevanja sprejema v LD so bile tožbe in so LD spet izgubile in si "prislužile" plačilo odškodnine.
    In seveda so bile tožbe tudi pri neupravičenih izključitvah in ponovno so si LD "prislužile" odškodnino. Po zanesljivih informacijah je pri nekaterih takih postopkih sodeloval tudi bivši virtualni "predsednik" LZS in izgubil ter tako "pripomogel", da so LD spet lahko potegnile kratko.
    Nekaj teh sodnih papirjev imam doma in nekaj sem jih imel čast prebrati. Zanimivo branje.

    Ni kaj, zakon je zakon in mora veljati za vse.

  10. #60
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Eisern
    Prispevki
    355

    Privzeto

    Za vlačenje po sodiščih v primerih izključitev in zavrnitve sprejema v članstvo sem že slišal. Za to kar sprašujem pa še nisem. A je kdo od vas ?
    LP
    Služimo narodu !

Stran 6 od 18 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •