Stran 3 od 18 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 171

Tema: Omejevanje pravice do lova mladim/novim članom

  1. #21
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    ja fantje, ena hierarhija pa mora bit!:icon_smile:

  2. #22

    Privzeto

    Zato imam včasih občutek,da je vse skupaj brez veze in zelo drago (brez pristopnine pri nas ne gre)
    Dej mi povej kako vam zaračunajo pristopnino? Mislim,kako jo plačate,kot kaj? Kot pristopnino al kaj drugega? Koliko znaša? Ker me res zanima kdo je toliko korajžen,da upa zaračunavat pristopnino,ne glede na to,da nas je tukaj verjetno večina,ki smo jo morali plačati! Torej,plačaš pristopnino,narediš izpit,pomožnosti opravljaš dvojne ure,plana pa ne smeš pomagat delat! Joj kako se bo še vse vrnilo vrlim veleumom! Ko bumerang!
    Kar pa se tiče "hirearhije" - Bullshit! Povej mi koliko bolj boli lepo košuto če jo upleni lovec ki je naredil pravkar izpit,al pa en star bk? Al pa jelena? A? Ma ne mi s takimi! Razlika je samo v tem,da bo "tastar" dobil medaljo za hrabro dejanje,"tamladga" bojo pa f...al da bo kr širok hodu! Te zadeve so preživete! Kdor naredi izpit ima danes veliko več znanja kot pa en mandlc ki je jager že 30 let,gre na jago in prvleče ven največjega srnjaka v gošči! Madona me razp...i takle
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  3. #23

    Privzeto

    Saj ne more biti res, pa očitno nekje se to dogaja. Omejevanje mladih lovcev se mi zdi nekorektno. Vse to sčasoma pelje v propad LD. Mladih ne bo, stari ne bodo zmogli realizirati plana del in odstrela.V sosednji LD so imeli omejitve kot jih navajate in kaj se je zgodilo članstvo se stara, mladih ni sedaj pa jih iščejo celo z oglasi na radiju. Človek se praša zakaj a odgovor je samo en lovska fovšija. Mar ni lepo ko vidiš, kako je lovski tovariš zadovoljen ko upleni prvega srnjaka, gamsa, jelena... in ko vidiš da ima do uplenjene divjadi spoštljiv odnos. Nekateri pa samo da uplenijo divjad potem pa trofejo zavržejo. Takih lovcev če jim tako sploh lahko rečemo slovensko lovstvo ne potrebuje in je že skrajni čas da se jih znebimo naj raje odidejo v strelsko društvo in naj tam izživljajo svoje slo po streljanju. Take lovce kot je Veper da imajo spoštljiv odnos do narave in divjadi pa neizmerno cenim in lahko rečem samo kapo dol.

  4. #24

    Privzeto

    Saj ne more biti res, pa očitno nekje se to dogaja. Omejevanje mladih lovcev se mi zdi nekorektno. Vse to sčasoma pelje v propad LD. Mladih ne bo, stari ne bodo zmogli realizirati plana del in odstrela.V sosednji LD so imeli omejitve kot jih navajate in kaj se je zgodilo članstvo se stara, mladih ni sedaj pa jih iščejo celo z oglasi na radiju. Človek se praša zakaj a odgovor je samo en lovska fovšija. Mar ni lepo ko vidiš, kako je lovski tovariš zadovoljen ko upleni prvega srnjaka, gamsa, jelena... in ko vidiš da ima do uplenjene divjadi spoštljiv odnos. Nekateri pa samo da uplenijo divjad potem pa trofejo zavržejo. Takih lovcev če jim tako sploh lahko rečemo slovensko lovstvo ne potrebuje in je že skrajni čas da se jih znebimo naj raje odidejo v strelsko društvo in naj tam izživljajo svoje slo po streljanju. Take lovce kot je Veper da imajo spoštljiv odnos do narave in divjadi pa neizmerno cenim in lahko rečem samo kapo dol.

  5. #25

    Privzeto

    Dobr,kaj si napisal na položnico ko si jo plačal? Namen plačila me zanima.....
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #26

    Privzeto

    Vidra 05 povej katera LD je to, ki ima tako pametne ideje, naj vidijo slovenski lovci.

  7. #27

    Privzeto

    Pa saj to ni res. LD je pred podpisom koncesijske pogodbe, ki take prispevke izrecno navaja kot razlog za njeno prekinitev. Ali se res lahko nekdo tako igra z usodo tega lovišča in članov, ki v njem lovijo in pošteno delajo? Ali ni mogoče to le alibi za hitro prekinitev prve pogodbe in objava drugega razpisa, kjer LD nima več prednostne pravice pri podelitvi? Lovci te LD, zbudite se še pravi čas, sicer večino vas čaka usoda gonjačev za gospode !!!

  8. #28

    Privzeto

    Mogoče bi bilo dobro, da bi kdo pristojen poslal prošnje za sprejem v vse LD ali pa posamezen inšpektor v imenu osebe xy na vse LD-je in preveril stanje kako je s sprejmom, pogoji,... drugače reda prav gotovo ne bo nikoli povsod.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  9. #29
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    50

    Privzeto

    Moj prispevek je bil še v DM. 1000 okroglo, na roko. Tako kot ste rekli pred mano; za minulo delo, za stolček v lovski dvorani, pa saj veste kaj mislim.

    lz
    Srakič

  10. #30

    Privzeto

    Citat Vidra05 je objavil: Pokaži objave
    Ko uspešno opravim izpit boste izvedeli,GARANTIRAM !!!!!!!!
    ____________
    Takšnih LD je v Sloveniji več in se ta zgodba že zelo dolgo vleče. Obstaja tudi že sodna odločba o nezakonitosti tovrstnih izsiljevanj novih članov društvene organizacije. Veliko odgovornost, da se te barabije ne končajo enkrat za vedno, pa nosi tudi LZS in njena pravna komisija, ki ta problem že leta pozna in ne ukrepa. Drugače pa se vtikajo v vsako pasjo procesijo in veselo naokrog trosijo svoje modrosti, ko pa bi bilo potrebno ostro zaustaviti nezakonito izsiljevanje novih članov, pa "modro" molčijo. Člani UO LZS zastavite ta problem na seji in zahtevajte od pristojnega organa, da izda obvezno navodilo LD glede zakonitosti sprejemanja novih članov v društveno organizacijo kot to določata Ustava in zakonodaja.

    Vsem, ki so od vas izsilili določena denarna sredstva kot pogoj za sprejem v članstvo, pa priporočam obisk prvega odvetnika, ki bo z lahkoto od LD skasiral vam vračilo denarja in svojih stroškov ter stroškov sodnega postopka. Z odvetnikom se dogovorita, da opravite lovski izpit in potem takoj, vsekakor pa pred potekom zastaralnega roka, vložita tožbo za povrnitev neupravičeno vplačanih sredstev.

Stran 3 od 18 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •