Nevem, zakaj je treba iz muhe delat slona pri vsaki stvari. veliki je lepo zastavil vprašanje in se da tudi lepo odgovoriti.

Citat veliki je objavil: Pokaži objave
Pozdravljeni,

vem da je tale tema že malo stara in da ne odpiram nove, sem se odločil da kar tu povprašam o enem problemu. Zanima me namreč ali vaši pripravniki na skupnih jagah brakirajo s puško ali brez nje. Pripravniki imajo narejen zdravniški pregled, tečaj varnega rokovanja z orožjem, so člani LD in so plačali članarino za tekoče leto. Jaz kot pripravnik ne vidim razloga zakaj ne bi smeli hoditi na skupnih lovih s puško.

Prosim za vaše mnenje oz. kako imate to rešeno v vaših družinah.

Lovski pozdrav,

veliki
veliki. Verjamem, da ker si pripravnik si ves v polnem pričakovanju, kdaj boš lahko jagal. Kot sklepam, lovskega izpita potem še nimaš/nimate. Tu je kot so že ostali omenili, v zakonu vse napisano. Moraš vedeti da nošnja orožja je velika odgovornost! Pri skupnih lovih pa sploh. Iz mojih izkušenj ti svetujem, da se lepo udeležuj lovov kot brakir, saj se kot pripravnik tako lahko veliko naučiš. Opazuj pse pri delu, potek lova, opazuj mesta kjer so postavljeni "štanti", kako divjad reagira (udari nazaj, se zavrti, itd...) Ker ko boš to vse dodobra spoznal, boš tudi "lažje" jagal potem s puško ko boš opravil izpit, ker boš vedel kje je lahko divjad, kje so običajno "štanti" (posledično veš, kje lahko varno streljaš), poznal boš teren kjer je lov...

Aja, pa ni nujno da tudi če bi lahko bil s puško, da boš imel možnost strela. Sam sem sedaj v dveh letih pripravništva in dveh letih polnopravnega članstva, bil na vseh skupnih lovih (+ na še 2 preden sem bil sprejet v LD), od tega le 2x na "štantu", pa lahko na prste naštejem koliko je bilo možnosti za uplenitev. No, pa da povem še kako je bilo pri nas. Prvo leto obvezno gonjač na vseh skupnih lovih prav tako naslednje leto, a takrat si na eni brakadi šel z mentorjem na "štant".
lp