Stran 14 od 18 PrvaPrva ... 4101112131415161718 ZadnjiZadnji
Rezultati 131 do 140 od 171

Tema: Omejevanje pravice do lova mladim/novim članom

  1. #131

    Privzeto

    Lp!
    Jst pa bi sam tole napisal! Kakorkoli obrneš, si lovec,ko narediš lovski izpit. Ampak po sebi vidim, pa sem veliko prehodil okoli z marsikom še pred izpitom, da se moraš veliko stvari še naučiti, in da tudi 1x ko greš ven s katerim od starejših lovcev nekaj odneseš. Ne zagovarjam da bi se kakorkoli lov omejeval, samo hočem reči, da ga skoraj ni "mladega" lovca z dovolj izkušnjami....

  2. #132
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Detel napisano je slabih kmetov ki pa nedvomno obstajajo ravno tako kot obstajajo odlični kmetje ki vedo kaj hočejo in kako to doseči ravno tako. Obstajajo seveda tudi lovci in Lovci pa ribiči in Ribiči ...............
    Vsekakor primerjava ni bila mišljena kot povod za novo prerekanje.
    Detel,tudi tisti "slabi kmetje" pripomorejo k temu,da srnce pa pujski pridobijo nekaj teže na nihovih travnikih in poljih..

    Obstajajo pa tudi taki ,ki so predobri do vseh,pa nimajo prav nič od tega
    Nekateri pač ne znajo pogledat skozi oči pravega KMETA LOVCA..
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  3. #133
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat Nautillus je objavil: Pokaži objave
    Lp!
    Jst pa bi sam tole napisal! Kakorkoli obrneš, si lovec,ko narediš lovski izpit. Ampak po sebi vidim, pa sem veliko prehodil okoli z marsikom še pred izpitom, da se moraš veliko stvari še naučiti, in da tudi 1x ko greš ven s katerim od starejših lovcev nekaj odneseš. Ne zagovarjam da bi se kakorkoli lov omejeval, samo hočem reči, da ga skoraj ni "mladega" lovca z dovolj izkušnjami....
    Se podpišem nautilus
    Problem je,ker mladi ne dobijo veljave,njihova beseda nič ne šteje (zelo malo)..

    Nekateri pravjo,si komi h nam prplezu,pa tko glasn.. -u marsikateri stvari se lahko kosamo z starejšimi,ki jagajo že mnogo let..
    Pred kratkim mi je lovec rekel,pa tole ti na srnjaku nikol nisi vidu,pol si pa pameten,ko ga maš u rok !!!! Tžko je dopovedat nekomu,ki ni ustreliu dva srnjaka,pa za lov uporabla daljnogled,ki ni imel več približave kot 4x...
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  4. #134
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat andrej win je objavil: Pokaži objave
    ...
    Nekateri pač ne znajo pogledat skozi oči pravega KMETA LOVCA..
    Zato pa imamo take zbrke, ker se gremo kmete lovce, meščane lovce, biologe lovce, gozdarje lovce, kinologe lovce, mesarje lovce in ne vem kakšne kar nekaj lovce.
    A samo Lovci se pa ne da biti?

  5. #135

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Zato pa imamo take zbrke, ker se gremo kmete lovce, meščane lovce, biologe lovce, gozdarje lovce, kinologe lovce, mesarje lovce in ne vem kakšne kar nekaj lovce.
    A samo Lovci se pa ne da biti?
    .... nergače lovce, stalno nezadovoljene lovce, ..... in vsevede lovce.
    Takšna struktura samo bogati to pisano društvo, samo malo tolerance v medsebojnem komuniciranju je potrebno.

  6. #136
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat pranger je objavil: Pokaži objave
    ....
    Takšna struktura samo bogati to pisano društvo, samo malo tolerance v medsebojnem komuniciranju je potrebno.
    Seveda če gre pri tem, da vsak prispeva nekaj dobrega v namen lovstva. Če pa gre le za vlečenje na svojo stran gre pa bolj za zlorabo lovstva.
    In ravno to omejevanje mladih in novih lovcev je lep primer tega.

  7. #137
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    54

    Privzeto

    vseh strani sicer nisem prebral ampak moje mnenje je da

    če je naredil izpit je Lovec - tako kot jaz,
    In če je lovec ima pravico jagat - tako kot jaz,
    V lovišču ima delovne ure - tako kot jaz,
    Če bo kej zajeb** bo kaznovan - tako kot jaz,

    alora NAJ TUDI JAGA TAKO KOT JAZ !!!

  8. #138
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    pranger:
    - nergače lovce: - katere imenujemo oz.jim prilepimo to priponko - tistim, ki si kaj preberejo (pravila ld, poslovnik LD, Zakon o lovstvu.....

    - stalno nezadovoljene lovce: seveda so lahko lovci nezadovoljni, če se v UO LD dela kar po domače (razno razne nagrade, seveda v obliki odstrela, plačevanja dela članarine, plačevanje GSM... ) in kljub opozorilom se to še vedno dogaja....

    - in vsevede lovce: to je nas pa kar veliko !!!

    no mogoče si še izpustil:

    - streljače: te pa imenujemo tiste, kateri nosijo z gore obstreljene, ranjene in že napol mrtvo divjad... ( ne vprašamo pa se ZAKAJ je lahko postrelil toliko ranjenih živali... ) - seveda jih je lahko, če nihče streljal zgrešil strela, no seveda pa tudi iskal ni nihče...)

    pozdrav!

  9. #139

    Privzeto

    Samo FOVŠIJA ruši sistem,nekateristarejši lovci,povzpetneži,ki bi radi videli da bi do smrti bili bok i batine so nevoš?ljivi mlajšim če uplenijo lepo trofejo in to privede do nesoglasij v veliko LD. Samo to nič drugega,use ostalo bi se dalo lepo urediti vendar v marsikateri LD ne gre ravno zaradi FOVŠIJE.
    Na žalost je tako.In vedno bo tako,vedno slabše bo na žalost.
    lp
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  10. #140

    Privzeto

    Pozdravljeni,

    vem da je tale tema že malo stara in da ne odpiram nove, sem se odločil da kar tu povprašam o enem problemu. Zanima me namreč ali vaši pripravniki na skupnih jagah brakirajo s puško ali brez nje. Pripravniki imajo narejen zdravniški pregled, tečaj varnega rokovanja z orožjem, so člani LD in so plačali članarino za tekoče leto. Jaz kot pripravnik ne vidim razloga zakaj ne bi smeli hoditi na skupnih lovih s puško.

    Prosim za vaše mnenje oz. kako imate to rešeno v vaših družinah.

    Lovski pozdrav,

    veliki

Stran 14 od 18 PrvaPrva ... 4101112131415161718 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •