Stran 13 od 18 PrvaPrva ... 391011121314151617 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 121 do 130 od 171

Tema: Omejevanje pravice do lova mladim/novim članom

  1. #121

    Privzeto

    Citat vlcergg je objavil: Pokaži objave
    kje si pa za to varovalko izvedel jaz mam izpit mal več kot eno leto pa nesmem gamsa streljat 5 let zdaj razmišljajo tudi že o omejitvi lova na merjasca in jelena je pa bil ito leto v ld sprejet lovec iz druge ld cca200 km stran za njega pa to ne velja ker je lovec že dlje časa!!!!!!nam pa pravjo da nesmemo tega jagat ker nimamo izkušenj ko pa pride edn k je celo lovsko življenje fazane preganjal ve pa vse o gamsu,jelenu,merjascu............... ????????????
    Ja zakon. Vi ste pa res carji.
    So bile tudi pri nas težnje da bi prvih pet let mlad lovec lovil trofejno divjad v spremstvu starješega, pa smo na srečo na OZ to preglasovali.
    S prvim dnem ko opraviš izpit si prav toliko lovec kot oni ki ga ima že 50 let!!!Sam odgovarjaš za napačen odstrel!!! Pa kva telm starm bučkm ne gre u glavo. Že tako mladih manjka pri takelih omejitvah jih bo pa še manj.

  2. #122
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat capra ibex je objavil: Pokaži objave
    ...
    S prvim dnem ko opraviš izpit si prav toliko lovec kot oni ki ga ima že 50 let!!!Sam odgovarjaš za napačen odstrel!!! ...
    Pri dokaj zaostrenih pogojih je lovec, ki opravi izpit danes strokovno mnogoooo bolj usposobljen kot oni, ki ga ima že 50 let. Redke pa so izjeme, ki so se v teh 50 letih tudi sproti tako teoretično kot tudi v naravi tudi učile in imajo spoštovano lovsko znanje. Večina pač ostaja na ravni slabih kmetov, ki ne vidijo dlje od vrat svoje štale.
    Vem, huda kritika, a kot vidim okoli sebe, to zelo drži.
    In ker je tako, je treba mlade, sposobne in dela željne nekako zavreti, da s svojo uspešnostjo ne mečejo slabe luči na stare, po možnosti še večne funkcionarje.
    Redkim starostam, ki so tudi res dobri lovci, pa vsa čast!

  3. #123
    Član od
    Sep 2009
    Lokacija
    gornji grad
    Prispevki
    145

    Privzeto

    tako je to ker si mlad pač nč neveš!kar se skupnih lovov tiče je tut skor ista pesem mlad jagr nevem do 10 let staža niti pomislt nesme da bi na štant šel sicer tega nimamo napisano ampak te gledajo zelo čudno če bi med štantarje stopu ne pa med gonjače!!!pa itak če že greš na štant boš pa skor na najbolj prometnem križišču v lovišču stal!!!!!!

  4. #124
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Moravška dolina
    Prispevki
    448

    Privzeto lovec

    Da bi bil jz u tak družin grem pa tud raj med ribiče

  5. #125
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ni mi vseeno, ko uporabimo besedo kmet v postih v neg. smislu. Poznam veliko naprednih kmetov, pred katerimi se lahko skrije marsikak pravnik ali inženir........

  6. #126
    Član od
    Sep 2009
    Lokacija
    gornji grad
    Prispevki
    145

    Privzeto

    veš jancar sej cajti se spreminjajo pa verjamem da bojo tut boljši pr nam je pač zaenkrat tako pa če že ne prej bom jaz nekaj na tem področju neredil ko nebom več tako "mlad jagr"bomo pa pol mal poslovnike spreminjali in črtali odstavke kjer piše da mladi ne smejo streljat to in ono

  7. #127
    Član od
    Sep 2009
    Lokacija
    gornji grad
    Prispevki
    145

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    ni mi vseeno, ko uporabimo besedo kmet v postih v neg. Smislu. Poznam veliko naprednih kmetov, pred katerimi se lahko skrije marsikak pravnik ali inženir........
    kmet???

  8. #128
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Detel napisano je slabih kmetov ki pa nedvomno obstajajo ravno tako kot obstajajo odlični kmetje ki vedo kaj hočejo in kako to doseči ravno tako. Obstajajo seveda tudi lovci in Lovci pa ribiči in Ribiči ...............
    Vsekakor primerjava ni bila mišljena kot povod za novo prerekanje.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  9. #129
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Ni mi vseeno, ko uporabimo besedo kmet v postih v neg. smislu. ...
    Zato pa je napisano slabih kmetov. Ker je primerjava umestna ravno zaradi tako zelo razširjenega in napačnega mišlenja, da je naravno življenje divjadi primerljivo z živino v štali.

  10. #130
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat vlcergg je objavil: Pokaži objave
    veš jancar sej cajti se spreminjajo pa verjamem da bojo tut boljši pr nam je pač zaenkrat tako pa če že ne prej bom jaz nekaj na tem področju neredil ko nebom več tako "mlad jagr"bomo pa pol mal poslovnike spreminjali in črtali odstavke kjer piše da mladi ne smejo streljat to in ono
    Naj te optimizem ne pokoplje. Tudi moja "generacija" je pred mandatom in pol postavila te enakopravne temelje v naši LD, pa se sedaj upokojeni, trebušasti in nadvse modri stari funkcionarji in njih priskledniki na vse kriplje trudijo to podreti. In jim to zaradi neizmerne folšije nad uspešnimi mladimi lovci celo uspeva.

Stran 13 od 18 PrvaPrva ... 391011121314151617 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •