Stran 12 od 18 PrvaPrva ... 28910111213141516 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 111 do 120 od 171

Tema: Omejevanje pravice do lova mladim/novim članom

  1. #111
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Vsi smo ljudje.Pravi rek ki nekaterim še ni pribil v možgane.Nekateri se imajo za bogove in dokler bo temu tako ne bo nič bolje.Sam sem imel 2 mentorja.En je isto leto ko sem prišel do izpita odšel ker je bil vegeterjanc.Za drugega bi lahko rekel da kljub moji odprti buči ga nisem razumel,in na žalost nisem vedel kaj bi rad.No danes se je ta drugi spremenil,pa lahko rečem da je z njim jagat užitek šele zdaj. Je pa zanimiv podatek da je imel 5 pripravnikov pa samo jaz sem naredil izpit,ostali so odšli...

    Vse kakor pa pa glede na to da sem po službeni dolžnosti vodja,vem da šikaniranje in javno osamočenje nekoga naredi več slabih posledic kot dobrih.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  2. #112
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Eisern
    Prispevki
    355

    Privzeto

    Citat Hunter je objavil: Pokaži objave
    Je pa zanimiv podatek da je imel 5 pripravnikov pa samo jaz sem naredil izpit,ostali so odšli...
    .
    Bo pa dobil še pet novih pripravnikov, tisti bodo pa morda res vsi odšli.
    Mu bo ja uspelo, če dober dela z ljudmi .
    LP
    Služimo narodu !

  3. #113

    Privzeto mentorji in še kaj...

    Jaz sem imel srečo in sem imel dva res dobra mentorja! Res pa je,da je lov pri nas nekako družinska tradicija,tudi okolje v katerem živim me obdaja z naravo,živalmi in tudi lovci (v vsaki hiši v vasi je vsaj en lovec) in tako sem odraščal z lovom in lovci in se od njih tudi veliko naučil! Problem pa vidim pri ljudeh,ki ne izhajajo iz "lovskih družin",potem pa da dobi mentorja,ki ga niti noče niti ne zna voditi v gozd! Potem pa poslušaš od kandidatov,kateri so odstopili,da ni čudno,da je jaga tam kjer je! Naslednji problem je tudi v omejevanju "mladih" lovcev pri samem izvajanju lova! Tudi to ljudje vidijo in jim sigurno ni všeč! Potem pa tak lovec dobi po petih letih pravico do odstrela,ga pokamna popolnoma enako kot un,k je že20 let jager,ampak zarad tamladga je pa ogen v streh! Odkar jagam še nisem srečal mladega jagra ki bi bil pol tolk "naduvan" kot pa stare ?ombe (nekateri,da ne mečljem vseh v isto mauho)....

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  4. #114
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Kako nagradite mentorje za opravljeno delo. Jim priznate kakšno uro dela v lovišču, jim ni potrebno plačati članarine, ali vse do delajo zgolj za čast in slavo?
    Marko Gorše, Nadlesk

  5. #115

    Privzeto

    Khm,vem da se bo tole slišalo čudno,ampak sej je ja član LOVSKE družine in je njegova naloga,če mu LD nekaj naloži,da to opravi(če ima izpit)! Jaz to gledam enako kot na šihtu,če ti nekaj dajo dodatno za naredit ne dobiš ničesar zato! Zakaj bi pa moral nekaj dobit za to? Pri nas je "nagrajen" za delo v LD samo čuvaj!!!

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #116
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Nihče nikogar ne sili biti mentor. Vsaj pri nas ne. Vsak se sam javi, prostovoljno, za to ne dobi formalno nobene nagrade, vendar je ponavadi to pravim mentorjem v veselje, da vzgojijo dobrega lovca. Kaj pa je motiv tistim, ki svoje pripravnike samo jeXXXo pa mi moja kratka pamet ne zna povedati. Menim, da se mogoče počutijo bolj pomembne in svoje manjvrednostne komplekse potem zlivajo na "podrejenaga" zelenca-pripravnika.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #117

    Privzeto

    Citat Krpan je objavil: Pokaži objave
    Kako nagradite mentorje za opravljeno delo. Jim priznate kakšno uro dela v lovišču, jim ni potrebno plačati članarine, ali vse do delajo zgolj za čast in slavo?
    Nič od tega.Meni kot mentorju,je plačilo ko frišn jagr prvič sam pride iz lovišča ti pove kaj je doživel, ....te še vedno povpraša še po kakšnem nasvetu s pomočjo tega upleni svojo prvo tele,srno,srnjaka celo jelena v prvem letu ti pa mu iz srca podaš roko ,ugotoviš da si ga pravilno usmerjal, mu skozi svoje mentorstvo podal nekaj samo svojih znanj v čaru lovstva, brez programa ki ti ga naloži LD.To je največje plačilo za mentorstvo in to se težko ovrednoti.Me je pa v veselje ko svoje večletno delo v lovstvu lahko že prenašam na starejšega sina ,brez predhodne tradicije in to mi je v veselje.

  8. #118

    Privzeto

    Biti mentor je poslanstvo, ne funkcija. Poslanstvo, ki ni dano vsakomur, se ne da priučiti, položeno mu je v zibel, kot lovsko hrepenenje. In ponekod mentorja pripravniku preprosto določijo, uredijo, kot dogovorjen zakon. In pričakujejo, da bo funkcija v mentorju opravila kar je treba in vzgojila iz civila dobrega člana lovske družine. Narobe! Pripravnik, željan praktičnega znanja postane še bolj nebogljen, počuti se kot nebodigatreba in poišče izhod v sili - izstop iz družine. Nepopravljive škode so naredili taki mentorji, samozadostneži, misleč, da so poslani od boga in le oni znajo in morejo narediti selekcije.
    Tu pa so še drugi, ki v usposabljanju čutijo poslanstvo, iz civila izoblikovati lovca in taki pripravniki ne izstopajo. Sledijo mentorju, vpijajo njegovo znanje in z veseljem opravljajo delo v lovišču. In kaj smo naredili, da bo takih mentorjev vse več? Smo mu to delo priznali vsaj na občnem zboru, povedali na posvetu besedo zahvale za poslanstvo, ki ga opravlja? Drugih nagrad mentor ne potrebuje, njegova največja nagrada je lovsko spričevalo, ki mu ga pripravnik prinese na dan opravljanja lovskega izpita, iskren stisk roke in objem, ter iskrenost ob srečanju v lovišču.
    Poslanstvo in ne funkcija, razlika, ki jo morajo odgovorni v lovskih družinah spoštovati.

  9. #119
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Vprašanje sem postavil kot provokacijo. Ugotavljam, da se delo mentorja ne ceni. Menim, da je delo mentorja vsaj tako odgovorno kot delo blagajnika ali tajnika.Mogoče, celo bolj, saj Tica ugotavlja, da je to poslanstvo in ne zgolj funkcija. In vsaj v moralno zadoščenje bi bilo, da se ga tudi tako obravnava. Le tako, bomo temu dali ustrezno težo in povzdignili poslanstvo mentorja na mesto ki mu gre.

    Bi bilo pa zanimivo izvedeti v koliko LD nimajo nikogar z opravljenim izpitom za mentorja.
    Marko Gorše, Nadlesk

  10. #120
    Član od
    Sep 2009
    Lokacija
    gornji grad
    Prispevki
    145

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Taka pravila so varovalka pred lovci, ki bi bili eno leto v eni ld, drugo leto pa v drugi, tretje leto pa v tretji ld. Vsepovsod pa bi streljali samo jelene.

    Veper, malo si preberi pravila foruma, posebej pravila obnašanja, drugo alinejo.
    kje si pa za to varovalko izvedel jaz mam izpit mal več kot eno leto pa nesmem gamsa streljat 5 let zdaj razmišljajo tudi že o omejitvi lova na merjasca in jelena je pa bil ito leto v ld sprejet lovec iz druge ld cca200 km stran za njega pa to ne velja ker je lovec že dlje časa!!!!!!nam pa pravjo da nesmemo tega jagat ker nimamo izkušenj ko pa pride edn k je celo lovsko življenje fazane preganjal ve pa vse o gamsu,jelenu,merjascu............... ????????????

Stran 12 od 18 PrvaPrva ... 28910111213141516 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •