Stran 11 od 18 PrvaPrva ... 789101112131415 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 101 do 110 od 171

Tema: Omejevanje pravice do lova mladim/novim članom

  1. #101
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    No vse preveč se to dogaja po kar dostih LD. Predvsem me moti pri mentorjih to, da nekateri jemljejo to stvar pač preveč preprosto, tudi pri tečajih za mentorje opažam, da pač vsi opravijo ta tečaj (tudi takšni, ki niti nebi smeli biti več lovci) - tudi to vem, da jih predlagajo LD.

    Žal naloga mentorja po moje, bi pač morala biti, da pomaga lovcu-pripravniku pri praktičnem in teoretičnem delu lovskega izpita. Kakor ga bo vpeljal v skrivnosti lova in skrb za ohranjanje narave, takšen pripravnik bo potem postal tudi pravi lovec.

    pozdrav!

  2. #102
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Tudi med pripravniki so taki brez neke želje, volje, nezainteresirani. Saj ni čudno, da mentor znori..... Bolje, da se taki pripravniki čimprej umaknejo. Tudi pri nas so bili taki.

  3. #103
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Glede pripravnikov in mentorjev se meni zdi, da je v večini primerov tako, da mentorji ne vidijo svoje vloge, tako kot bi jo morali videti. Mnogokateri, ki ga jaz poznam, ima v glavi kako naj bo čim bolj zahteven do pripravnika in kako ga bo čim bolj lovil na zankah in ne da bi ga kolegialno vpeljal v lov in vse kar je s tem povezano.

    Pripravniki pa se tudi v večini ne prijavijo, ker jih ravno nekaj pikne, ampak namenijo za to precej denarja, časa in tudi volje. Vsaj jaz jih ne poznam dosti, ki bi postali pripravniki, kar tako iz šale in ne bi sami točno vedeli zakaj želijo postati lovci. Bodimo iskreni, lov stane ogromno časa in tudi denarja. Tako da tisti, ki želijo postati loveci imajo v večini primerov že jasno željo za to.


    Sam sem bil pripravnik pri 17tih letih in sem imel "srednjo" srečo z mentorjem. Sreča je bila, da je mentor imel ogromno časa in znanja, manj sreče pa je bilo to, da je tudi mene želel včasih "loviti" na levi nogi. Ker imamo v naši LD točkovni sistem se je pripetila zanimiva stvar, da je moj mentor imel v eni sezoni največ točk med vsemi lovci, jaz pa ravno za malo pod potrebno mejo za odstrel srnjaka (ki takrat tako za mene ni bila pomembna). Ker so vsi vedeli, da sva bila takrat kot rit in srajca in da ni bilo dela, ki bi ga moj mentor delal brez mene, je seveda ta dogodek izval precej smeha pri solovcih. Seveda je potem moj mentor ob vprašanjih, "Kako si mu pa te pisal pike, če je bil pripravnik na vseh akcijah?" bil malo v zadregi, jaz pa sem si tudi raje naslednjo leto točke skozi leto zapisoval sam. Kakorkoli, naučil me je veliko in še danes sva prijatelja.

    Je pa dejstvo, da bi mentor moral biti mnogo več kot le samo lovec. Na prvem mestu lovski prijatelj, pedagod in ne na koncu človek v pravem pomenu besede. Žal pa ni vedno tako.
    Last edited by De_Tomaso; 2. May 2009 at 14:11.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  4. #104
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Voučja vas ŽeLBEZNki
    Prispevki
    702

    Privzeto

    Pri nas se mi zdi zadnje 2 let vzdušje v LD čist vzorno.
    Pripravniki imajo pravico streljati vse kar je v planu, potem pa se začne pokrivanje za trofejno divjad. Jeb....e pa se mi zdi, da je določena stopnja lovskega humorja čisto dobrodošla. To vključuje tudi zbadljivke in jeb...e, ampak če nimaš dost debele kože, da bi to prenesu, si pač sam kriv.
    Zdi pa se mi, da vsi starejši jagri pomagajo mladim, tako pri obrti strelstva, kot pri opazovanju in gojitvi divjadi. Če se pa pripravnik noče kot prvo naučiti streljanja in drugo etičnega lova, potem ga nekateri obglodajo do kosti, za kar je sam kriv, pa tudi to gre naprej.
    Glede na to, kaksne so bile razmere do mladine v LD pred 20 - 20 leti, je sedaj milina.

    Pa da bi vsaj trajalo !
    Žlht smo lohk, škode pa na smemo delat !

  5. #105
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Tudi med pripravniki so taki brez neke želje, volje, nezainteresirani. Saj ni čudno, da mentor znori..... Bolje, da se taki pripravniki čimprej umaknejo. Tudi pri nas so bili taki.
    Seveda detel tudi taki so,in to so ponavadi tisti ki so očetje v upravnem odboru,njim pa se gleda skozi prste!Pri lovcih je toliko fovšarije da jo težko še kje najdeš toliko.Pravila veljajo samo za ene.Nekateri lahko počno praktično vse!Strinjam se z izjavo da bi moral mentor biti pedagog in strinjam se da bi kriteri za mentorja moral bit strožji.In mentor bi moralo biti častno delo lovski družini,na pa da se ga tisti pravi lovci otepajo.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  6. #106
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Eisern
    Prispevki
    355

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Tudi med pripravniki so taki brez neke želje, volje, nezainteresirani. Saj ni čudno, da mentor znori..... Bolje, da se taki pripravniki čimprej umaknejo. Tudi pri nas so bili taki.
    Uu, kva mi to prtisk dvigne .
    Pri še tako slabemu pripravniku mentor nima kaj noret.Pika.
    Mentor predstavlja lovsko družino in kot tak nima popolnoma nobene pravice, da lovsko družino sodijo po njegovem odnosu do mladih.
    Če se pa lovska družina to lahko privošči, pa prosim ne jamrat zakaj je nobeden ne jemlje resno in je čist v podnu .
    Aspirin prosem !
    LP
    Služimo narodu !

  7. #107
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Citat torro je objavil: Pokaži objave
    Pri še tako slabemu pripravniku mentor nima kaj noret.Pika.
    Mentor predstavlja lovsko družino in kot tak nima popolnoma nobene pravice, da lovsko družino sodijo po njegovem odnosu do mladih.
    Če se pa lovska družina to lahko privošči, pa prosim ne jamrat zakaj je nobeden ne jemlje resno in je čist v podnu .
    Aspirin prosem !
    LP
    Tole si mi snel z jezika.Povsem se strinjam s tebojTle ni kaj dosti dodati.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  8. #108

    Privzeto

    Huda tema. Mentorstvo je marsikje res problematično. Poznam celo primere, ko je pripravnik več jagal in imel več znanja kot mentor !?

    Noret na pripravnika pa je nedopustno, saj imaš ogromno časa za debato in pogovor v dvoje, če pa tega časa nimaš, pa tudi mentor ne moreš biti.

    Danes pa so časi, ko časa ni in stanje zna biti porazno.

  9. #109

    Privzeto

    No pa da se še jaz oglasim v te temi.
    Če ne bi imel jagerskih korenin in skoraj prirojeno ljubezen do lova, če ne bi bilo pol žlahte poklicni jagri, če ne bi bil moj oče celo življenje zaposlen kot lovski čuvaj i naravovarstveni nadzornik v TNP, če......... bi verjetno nikoli ne bil ali postal lovec, in to iz enega samega razloga, zaradi mentorja!!!!!!!!!!!
    Ne vem kako je možno da ljudje kakršen je bil moj mentor postanejo mentor nekomu. Edino dobro stvar katero sem dobil od mojega mentorja je da mi je, ker je pač bil mehanik zavaril izpušni lonec na avtu ker mi je počil
    Če ne bi imel svojega očeta ne bi vedel o lovu praktično nič. Enkrat samkrat sem šel z mentorjem na lov in uganite kako oz kaj sva lovila. Najprej sem mu poganjal jelenjad po skoraj neprehodni gošči, nato pa sva se šla ko je bila že tema peljat po travnikih in svetila srnjad, pa hvala bogu je bil človek toliko omejen u možgane da je mislil da more z 222 rem streljati srninega mladiča v vrat in na srečo mu to ni uspelo.
    Hočem povedati to da je vodstvo v naši LD vse to podpiralo in sem bil jaz črna ovca ker tega idi0ta nisem hotel klicati ker mi do takega lova preprosto ni bilo. In on mi nazadnje še ni hotel podpisati dnevnika ker da itak nisva nič jagala. Naj povem še da je tisto leto mislim da uplenil preko 20 kosov divjadi, pa mene niti enkrat ni bilo zraven.
    Ne zato ker ne bi hotel iti ampak zato, ker bi njemu moral poganjati divjad kot nevekeremu gospodu.


    Glede na to da se delež mladih ljudi v lovskih vrstah manjša bi morali brezpogojno sankcionirati tako početje, ne pa si rezlagati to kot si vsi člani, sej je pripravnik kriv in ni pokazal interesa. Mislim poden
    Pa da pripravnik nosi puško mentorju, pa take zadeve je čisto častihlepje pa noben bog mene ne prepriča v nasprotno. Kao da je mentor nevem ker car pred katerim bi se mogli vsi kalnjati.

    Ravno letos je bil v naši LD primer ko niso hoteli vzeti fanta 18 let starega, dobesedno obsedenega z lovom ker naj bi domnevno nekaj nekoč zagrešil za kar pa ni nobenega dokaza. Se je pač nekdo iz LD pozanimal kako je z njim in seveda vprašal ravno onega kateri je z njegovim očetom skregan in on normalno ni mogel kaj lepega o njem povedati, kljub temu da je fant prinesel vsa potrdila o nekaznovanju. No leto pred tem pa smo medse vzeli človeka zaradi katerega jaz verjetno ne bom hodil več na skupne love iz preprostega razloga, ker se bojim da me bo uplenil. Sicer ni slab dečko ampak z orožjem pa ne zna ravnati. No njega ne predlagal naš star uveljavljen član in njemu itak nihče noče oporekati. Pa ni nobenih problemov. Če dobim šus u glavo na pogonu bom verjetno kriv sam, ne on ker pač tako je....

    V glavnem hočem povedati fantje pripravniki ne pustite se, obstaja inšpektor, obstajajo odvetniki, in v dobi koncesij močno dvomim da bi si katera LD upala nakopati tožbo ali kazen inšpektorja. Pa da ne bo kdo mislil da hujskam, samo stvari oz, pekel skozi katerega sem šel sam se v današnjem času preprosto ne bi smel zgoditi.

    LP

  10. #110
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    No pa bom še jaz zapisal nekaj besed o mojem mentorju! Mislim da ga lahko opišejo 3 besede: DUŠA OD ČLOVEKA! človek ki se spozna na lov, ki ve kaj to je biti Lovec, sin poklicnega lovca, tako da mu tudi s te plati ne manjka znanja.... z njem v pripravniški dobi uplenil 2 gumbarja, mladiča bi lahko, pa ga je on prej videl kot jaz in nama ni hotel več pozirat,... Kljub zasedenmu času je vedno si utrgal tisti večer ali jutro zame, na lovu pa je beseda stekla še o čem drugem kot le o divjadi na štirih nogah.... dostikrat sva šla zvečer po lovu na pijačo, z odprtimi ušesi sem požiral zgodbe, razvile so se zanimive debate...in samo to lahko povem: srečen sem ker sem bil pod njegovim očesom, srečen sem ker sem dobil dobrega tovariša, in žal mi je ker je "vajenška" doba kar prehitro minila!
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


Stran 11 od 18 PrvaPrva ... 789101112131415 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •