Stran 16 od 18 PrvaPrva ... 612131415161718 ZadnjiZadnji
Rezultati 151 do 160 od 171

Tema: Omejevanje pravice do lova mladim/novim članom

  1. #151

    Privzeto

    Znamo pa res zakomplicirati vsako stvar.
    Dokler nima izpita lahko pripravnik lovi v spremstvu. Tudi na stojišču. Prav lepo je opisal dogodek na stojišču v spremstvu pripravnika nekdo tukaj.
    Pa se izkaže, da ne poznamo zakonodaje. Predvidevam, da je enako slabo tudi ocenjevanje divjadi pred strelom. Ampak streljati pa znamo. Je to dovolj?
    Težko si predstavljam lovovodjo, ki pred lovom naredi pravo predavanje o varnosti, kaj se lovi, potem pa postavi pripravnika samega na stojišče.
    Last edited by alojz1; 12. November 2015 at 22:57.

  2. #152

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Če imate kje drugje drugače urejeno pa se pobunite v svoji LD in zadeve spremenite.
    Je bil predlog spremembe. Argumentiran. Je gladko padel na glasovanju in bil pospremljen s komentarji, za katere ni primerno, da jih tu navajam.

    Pa da se izjasnim - odnos in principi so problem, ne tisti lov na jelena/merjasca. Ko se zagovarja neko ureditev, ki je v nasprotju z zakonodajo le zato, ker se lahko in ker se ve, da nihče od frišnih ne bo šel tako daleč, da bi kazen kasirala celotna družina.

    Niso vsi frišni jagri neučakani in "trigger happy" - puško v roke pa gasa čez hosto. Celo več, kot jih je med zelenci jih poznam med dolgoletnimi člani LD. Veliko bolj stvar karakterja in osebne presoje kot pa dolžine članstva v LD. Nesreče pri lovu tudi niso ravno primeren argument - jih je na žalost kar nekaj vsako leto, pa večinski povzročitelji še zdaleč niso pripravniki. In ne rabimo na čisto vljudno vprašanje pripravnika, ali lahko nosi orožje na štantu, odgovarjati v smislu rakuna. Imajo tega že po lastnih družinah dovolj. Pa brez zamere.

  3. #153

    Privzeto

    Citat TaSl je objavil: Pokaži objave
    Bodimo življenjski in se ne držimo zakona kot pijanec plota v takšnih primerih. Če je mentor na pogonu zraven ni težave, kakšna pa je predpisana oddaljenost? Milan, si kdaj prijel za volan v roke brez prisotnosti inštruktorja, preden si naredil izpitno vožnjo pred komisijo?
    Dej tole nes k notarju, pa overov pa mi pošlji, da bom dal inšpektorju in mu rekel, naj me ne zajebava, ko bo situacija taka. Pa naslov in številko tekočega računa, da ti bodo dol vlekli za kazen. Moj namreč ni dovolj bogato obložen z €, da bi se šel te šale.

    Pa dober pogled želim tvojemu pripravniku.
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #154

    Privzeto

    Citat tav je objavil: Pokaži objave
    J... Nesreče pri lovu tudi niso ravno primeren argument - jih je na žalost kar nekaj vsako leto, pa večinski povzročitelji še zdaleč niso pripravniki....
    Takih izjav jaz na pamet ne bi dajal.
    Najprej bi pogledal razmerje med vsemi lovci v slovenijji in pripravniki tistega leta, potem pa bi izračunaval odstotek nesreč, ki jih povzročijo eni ali drugi. To bi šele bil podatek, na podlagi katerega bi lahko pametoval.
    In ko bereš, da pripravnik iz preže ustreli gobarja, ki ga je zamenjal za prašiča (primer pred nekaj leti), nisi več tako prepričan, da z ljudmi, ki se šele uvajajo v jago ni potrebno počasi, zlagoma in po pameti!

    Sicer pa, po želji in seveda tudi po lastni odgovornosti naj ravna vsak. Kakšna je kazen za uboj iz malomarnosti in kako potem s svojo vestjo tako storitelj, kot tisti, ki to omogočijo, pa naj tudi vsak sam pri sebi razmisli.
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #155

    Privzeto

    Seveda je treba počasi in zlagoma. In v spremstvu mentorja. Ne trdim nasprotno. Nihče naj ne bi pustil pripravnika samega z orožjem - pa naj bo to na preži ali na štantu ali pa na pogonu. Z razlogom ne. Dejstvo pa ostaja, da se nesreče dogajajo. Pripravnikom in ostalim lovcem. In kot praviš, ni statistike, ki bi potrdila ali moje ali tvoje ali katero drugo mnenje. Torej, % nesreč, ki jih povzročijo pripravniki sami na lovu, pripravniki v spremstvu mentorja in vsi ostali lovci glede na zastopanost-delež pripravnikov in ostalih lovcev. Mentor je tu bistven. Kje je bil, ko je pripravnik streljal na gobarja?
    Kaj se zgodi, ko spremstvo mentorja po izpitu ni več potrebno? Kaj je drugače s tem mladim človekom, ki je dve leti brakiral s palico?

  6. #156

    Privzeto

    Citat tav je objavil: Pokaži objave
    Kaj se zgodi, ko spremstvo mentorja po izpitu ni več potrebno? Kaj je drugače s tem mladim človekom, ki je dve leti brakiral s palico?
    Vidim, da zadeve uhajajo izpod racionalnega nadzora in prevladujejo emocije.
    Ti bom na kratko odgovoril. Čeprav dvomim, da boš zadovoljen.
    PO IZPITU je enako kot npr. z voznikom. Sam odgovarja za svoja početja. Naenkrat se večina novopečenih obnaša odgovorno. Ostali pa plačujejo kazni, so v bolnici ali zaporu.
    In drugi del. Par mesecev (manj kot eno leto) pripravništva raztegneš na dve leti. Z kakšnim razlogom. Jaz vem samo enega. Če v tej dobi samo čakaš na izpit. Blizu dogajanj v LD te pa ni.

  7. #157

    Privzeto

    Mislim da se ne razumeva ali pa jaz slabo razumem, kaj želiš povedati. Lahko poskusim brez emocij.
    Osebno se mi zdi, da je ena izmed (precej pomembnih) lekcij v času pripravništva varno rokovanje z orožjem. Posebej na skupnih lovih. Uspeh te lekcije pa (predvidevam da) odvisen od možnosti dejanskega rokovanja z orožjem v času pripravništva. Lovski izpit je zgolj formalni finiš izobraževanja, ne pa neka magična točka, po kateri ne boš z orožjem počel neumnosti. Priznam pa, da nimam izkušenj z neodgovornimi pripravniki, kvečjemu s pripravniki, ki so orožje v roke prvič dobili na preizkusu in tudi kasneje kakšno neumnost (na srečo brez posledic) naredili zaradi ne-vedenja in ne-izušenosti glede nošenja orožja (npr. večja masa ljudi - nastreli -skupni lovi).
    Glede trajanja pripravništva - 1 leto delo v družini, začetek drugega leta izobraževanje in izpit, torej 5 mesecev manj kot dve leti. Leto in pol bo bolj pravilno. Par mesecev manj kot leto?

  8. #158

    Privzeto

    Citat tav je objavil: Pokaži objave
    Glede trajanja pripravništva - 1 leto delo v družini, začetek drugega leta izobraževanje in izpit, torej 5 mesecev manj kot dve leti. Leto in pol bo bolj pravilno. Par mesecev manj kot leto?
    Torej bi ti dovolil pripravnikom samostojno izvajanje lova takoj.
    Preberi zakon. Pa ni dovolj le brati. Tudi razumeti je treba.
    Če razumeš boš našel odgovor tudi na drugi del tvoje trditve, ki se nanaša na pripravniško dobo.

  9. #159

    Privzeto

    Hvala vsem za napisana mnenja. Ko stvar bolje pogledaš je logično zakaj to ni prav oz. kako pomembno je mentorstvo.

    Res, da sem nov oz pripravnik mi je zelo všeč, da kako sodelujete na tem forumu.

  10. #160

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Torej bi ti dovolil pripravnikom samostojno izvajanje lova takoj.
    Evo, se umikam. Ne vidim smisla.

    Pa dober pogled vsem.

Stran 16 od 18 PrvaPrva ... 612131415161718 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •