Stran 15 od 18 PrvaPrva ... 51112131415161718 ZadnjiZadnji
Rezultati 141 do 150 od 171

Tema: Omejevanje pravice do lova mladim/novim članom

  1. #141
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Ne poznam LD kjer bi pripravniki lahko kar samostojno lovili, konec koncev tega ne dopušča niti zakon. Pripravnik lahko lovi v spremstvu mentorja, se pravi bi na skupnel lovu eventuelno lahko lovil, če bi mentor ves čas stal zraven.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #142
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Mugo ima prav. Pripravnik ima vse, samo lovskega izpita še ne. Ko naredi izpit, pa lahko lovi samostojno vse kot drugi. Do takrat mora biti senca (mentor) poleg.

  3. #143

    Privzeto

    Tudi avta ne vozimo sami, dokler nimamo izpita, razen seveda z inštruktorjem....Potrpite še tistega pol leta do izpita, saj bo hitro minilo in boste lahko nosili rore na hrbtu. Še naveličali se jih boste

  4. #144
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat veliki je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni,

    vem da je tale tema že malo stara in da ne odpiram nove, sem se odločil da kar tu povprašam o enem problemu. Zanima me namreč ali vaši pripravniki na skupnih jagah brakirajo s puško ali brez nje. Pripravniki imajo narejen zdravniški pregled, tečaj varnega rokovanja z orožjem, so člani LD in so plačali članarino za tekoče leto. Jaz kot pripravnik ne vidim razloga zakaj ne bi smeli hoditi na skupnih lovih s puško.

    Prosim za vaše mnenje oz. kako imate to rešeno v vaših družinah.

    Lovski pozdrav,

    veliki
    Kar puško v roke, pa gasa? Pa ne gre tako hitro, ne. Pa še po možnosti enoletno pripravništvo. Sem bil dve leti pripravnik, pa sem se moral še veliko naučiti po tistem, ko sem dobil puško v roke.
    Dobro si preberi ZDlov-1, pa ti bo vse jasno! Se boš moral kaj naučiti iz njega tudi za izpit. Eni bi puško v rokah, kaj pa znanje v glavi?

  5. #145

    Privzeto

    Forum je seveda križišče raznoraznih mnenj, kar je tudi prav, ko pa se mlad nadobudni junec opogumi z vprašanjem, pa "gasa po njemu". In če poganja skupaj z mentorjem? Je to narobe in protizakonito?
    Veliki, ko boš pobolje spoznal družino in kako stvari tečejo, te bo manjkajoča puška v prvem letu še najmanj motila. Tudi ko opraviš pripravništvo, narediš izpit, delaš vse ure in še več, plačaš polno članarino, si pač lanski pripravnik. In potem predlanski itd. Nekako se pričakuje, da delaš kot nor, ker si pač mlad, da se z delom izkazuješ vedno in povsod, ko pa pride beseda na jago, se zgodi nekaj neverjetnega. Večinoma neenotno članstvo s povprečno starostjo 6 desetletij se s svetlobno hitrostjo poenoti - baje mladim koristi kakšna po buči, da ne dvigujejo preveč glave in vedo, kje jim je mesto. Sčasoma ti bo jasno,tudi sprijazniš se v celoti, samo okus ostane bolj grenak.

  6. #146
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Joj, Tav, moraš pa imeti slabe izkušnje. Jaz jih nimam.
    Lepo smo pojasnili, da pripravnik lahko lovi v spremstvu mentorja, ne pa samostojno, to je vse.
    Vse ostalo kar navajaš, da se pripravnike maltretira in izkorišča za več dela kot ga opravljajo drugi, še celo potem, ko so še opravili izpit, je pač različno po lovskih družinah. Pri nas z dnem ko si opravil izpit dobiš polne pravice in popolnoma enake dolžnosti kot vsi ostali člani. Konec koncev je kaj drugega prepovedano tudi z zakonom (tudi pristopnine in podobne "donacije"). Če imate kje drugje drugače urejeno pa se pobunite v svoji LD in zadeve spremenite.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #147

    Privzeto

    Poglej si v pravilih kako imate zapisano. Pri nas je v pravilih zapisano, da na skupnih lovih pripravniki z opravljenim rokovanjem z orožjem lahko lovijo. Vendar pa mi je bila ta pravica zapisana v pravilih kratena, a sem vseeno preživel in nisem zaganjal nekega haloja. Lahko boš še dosti prejagal in res se boš zares začel učiti šele, ko boš v roke prejel lovsko izkaznico. Na skupnem lovu pa je itak bolj pomembno, da si nabaviš osnovni lovčev pripomoček: PSA.

  8. #148

    Privzeto

    Citat TaSl je objavil: Pokaži objave
    Poglej si v pravilih kako imate zapisano. Pri nas je v pravilih zapisano, da na skupnih lovih pripravniki z opravljenim rokovanjem z orožjem lahko lovijo. Vendar pa mi je bila ta pravica zapisana v pravilih kratena, a sem vseeno preživel in nisem zaganjal nekega haloja. Lahko boš še dosti prejagal in res se boš zares začel učiti šele, ko boš v roke prejel lovsko izkaznico. Na skupnem lovu pa je itak bolj pomembno, da si nabaviš osnovni lovčev pripomoček: PSA.
    To pravilo pač ni skladno z ZDlov. Po tem zakonu lahko lovi oseba, ki ima opravljen lovski izpit in veljavno lovsko izkaznico. Vse druge osebe, ki teh dveh pogojev neizpolnjujejo pa lahko lovijo le in samo v spremstvu osebe, ki izpolnuje oba navedena zakonska pogoja. Kršitev tega pravila omenjeni zakon opredeljuje kot lovski prekršek in zanj predpisuje tudi globo - denarno kazen. Če je splošni predpis LD neskladen z zakonom, potem se pač neposredno uporablja zakon in ne predpis LD.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  9. #149

    Privzeto

    Bodimo življenjski in se ne držimo zakona kot pijanec plota v takšnih primerih. Če je mentor na pogonu zraven ni težave, kakšna pa je predpisana oddaljenost? Milan, si kdaj prijel za volan v roke brez prisotnosti inštruktorja, preden si naredil izpitno vožnjo pred komisijo?

  10. #150

    Privzeto

    Citat TaSl je objavil: Pokaži objave
    Bodimo življenjski in se ne držimo zakona kot pijanec plota v takšnih primerih. Če je mentor na pogonu zraven ni težave, kakšna pa je predpisana oddaljenost? Milan, si kdaj prijel za volan v roke brez prisotnosti inštruktorja, preden si naredil izpitno vožnjo pred komisijo?
    Bodimo življenjski in se vprašajmo čemu zakon omejuje?

    Mlad, neučakan, "fibrast" ... skratka popolnoma lovsko prevzet pripravnik v pogonu ustreli nogo solovca. Kaj pa zdaj?

    Moje opažanje je, da so številni mladi izredno neučakani in milo rečeno omejeno odgovorni. Kaj vse znajo in vedo ... vendar v pravi situaciji pogosto "zmrznejo". Mentor naj bi intenzivno pomagal pri izvajanju lova, da bo ta potekal čim varneje in pravilno.
    Tudi prepuščanje pripravnika samega v pogonu na prašiče ni najbolj odgovorno, saj je neoborožen ob morebitno obstreljenem prašiču lahko tudi poškodovan ...

    Skratka lov je zahteven in tako naj se k lovu tudi postopoma pristopa, po manjših korakih (s tem ne mislim da je potrebno omejevati trofejni odstrel ...).

Stran 15 od 18 PrvaPrva ... 51112131415161718 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •