Stran 17 od 18 PrvaPrva ... 7131415161718 ZadnjiZadnji
Rezultati 161 do 170 od 171

Tema: Omejevanje pravice do lova mladim/novim članom

  1. #161

    Privzeto

    Citat tav je objavil: Pokaži objave
    Evo, se umikam. Ne vidim smisla.
    Temu se reče "taktični umik". Ko zmanjka argumentov.

  2. #162

    Privzeto

    Argumentov za kaj? Ali proti čemu?
    Za samostojno izvajanje lova pripravnikov? Ga ne zagovarjam, niti nikjer ne trdim, da bi tako moralo biti. Govora je bilo o skupnih lovih. In prisotnosti mentorja.
    O trajanju pripravništva? Še vedno ne vem, kaj želiš povedati, komentiram zgolj tvojih "par mesecev pripravništva, ki ga raztegneš na dve leti", da prej kot v letu in pol ni mogoče zaključiti pripravništva.
    In to je tudi vse.

  3. #163

    Privzeto

    Citat tav je objavil: Pokaži objave
    Lovski izpit je zgolj formalni finiš izobraževanja, ne pa neka magična točka, po kateri ne boš z orožjem počel neumnosti.
    Ti ne razumeš bistva. Po izpitu lovec nosi vso odgovornost za svoja dejanja. Če pa pripravnik lovi brez spremstva vendar z vednostjo LD je pa slednja v prekršku.
    Ostalo (trajanje pripravništva) si preberi. In napiši ali dela tvoja LD v skladu z zakonom.
    Nič po svoje ne razlagaj. Enostavno citiraj člene.

  4. #164

    Privzeto

    Ad A) Ne lovi brez spremstva. Še enkrat: kje pišem o temu, da loviš brez spremstva mentorja?

    Ad B) Naša LD dela popolnoma v skladu z zakonom. Po zaključenem praktičnem delu izpita sledi prijava na teoretični del.

    ZDLov:
    (2) Kandidati za lovski izpit so lovski pripravniki oziroma lovske pripravnice, ki so pod vodstvom mentorja oziroma mentorice v lovišču ali v lovišču s posebnim namenom opravili pripravniško dobo v trajanju najmanj enega leta ter obiskovali tečaj usposabljanja, za katerega so program skupaj pripravili Zveza, Zavod in pedagoške ustanove.

    (3) Lovski izpit obsega praktični in teoretični del ter je javen. Pogoj za opravljanje teoretičnega dela je uspešno opravljeni praktični del izpita.

    Interni družinski pravilnik o usposabljanju pripravnikov določa, da pripravnik lahko pristopi k praktičnemu delu izpita po prvem letu in opravljenih 160 urah po programu. Alzo: sprejem decembra - naslednji december družinski izpit + izobraževanja na zvezi - izpit junija. seštevek: 18 mesecev.

    Pomagaj mi, in razloži, kaj mi sploh želiš dopovedati.
    Last edited by tav; 13. November 2015 at 14:23.

  5. #165

    Privzeto

    Citat tav je objavil: Pokaži objave
    Alzo: sprejem decembra - naslednji december družinski izpit + izobraževanja na zvezi - izpit junija. seštevek: 18 mesecev.
    Pomagaj mi, in razloži, kaj mi sploh želiš dopovedati.
    Želim povedati, da pripravniška doba ni nujno dve leti kot ti trdiš.
    - katera LD pa sprejema decembra? Do takrat se odda vloga.
    - če kandidat opravi praktično delo ima naslednjo pomlad izpit.
    Citat tav je objavil: Pokaži objave
    Kaj je drugače s tem mladim človekom, ki je dve leti brakiral s palico?
    Last edited by alojz1; 13. November 2015 at 14:35.

  6. #166

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Dej tole nes k notarju, pa overov pa mi pošlji, da bom dal inšpektorju in mu rekel, naj me ne zajebava, ko bo situacija taka. Pa naslov in številko tekočega računa, da ti bodo dol vlekli za kazen. Moj namreč ni dovolj bogato obložen z €, da bi se šel te šale.

    Pa dober pogled želim tvojemu pripravniku.
    Hah Sršen, dobro si me pičil

    Imaš prav in oba veva kako bi se postopalo, če do česa pride. Se pa v družinah dogaja marsikaj in ni nekih enotnih pravil katerih bi se držali vsi.

    Še vedno pa nimam odgovora, kaj točno pomeni spremstvo mentorja?

  7. #167

    Privzeto

    Govoriš na pamet.
    Sprejem članov vrši UO. Decembra. Popolnoma v skladu z zakonom in internimi pravilniki. Oddaja vloge se izvede že prej.

    Kandidat opravi praktično delo v prvem letu. Nato sledi izobraževanje (začetek marca) nato konec maja - začetek junija lovski izpit.

    Vse popolnoma v skladu z zakonom. In preden skačeš, da si po svoje razlagam, si preberi člene, katere citate si zahteval. Res je, da ni nujno, ni pa v nasprotju z zakonom, na kar tako vehementno namiguješ.

  8. #168

    Privzeto

    Citat tav je objavil: Pokaži objave
    Sprejem članov vrši UO. Decembra.
    In preden skačeš, da si po svoje razlagam, si preberi člene,
    No pa nalepi člen kjer je napisana gornja trditev.

  9. #169

    Privzeto

    Citat tav je objavil: Pokaži objave
    ...
    Kandidat opravi praktično delo v prvem letu. Nato sledi izobraževanje (začetek marca) nato konec maja - začetek junija lovski izpit.
    ...
    Po moji pameti in pri nas je pa takole:
    Občni zbor je nekje sredi marca. naslednje leto s 1. majem pa lovci, ki so bili prejšnjega marca sprejeti kot pripravniki, samostojno pojagajo srnjaka, če so bili pridni in uspešni na izpitu. Torej dobrih 13 mesecev.
    Kakšnemu pa tudi podaljšamo pripravniško dobo, ker ni zadostil pogojem praktičnega dela izpita in ta se potem seveda skujano preseli v drugo LD in na koncu oddide iz jage. In to tak, ki je bil najbolj zagrizen za "pravice" in samostojno jago.
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #170

    Privzeto

    Citat TaSl je objavil: Pokaži objave
    Hah Sršen, dobro si me pičil

    Imaš prav in oba veva kako bi se postopalo, če do česa pride. Se pa v družinah dogaja marsikaj in ni nekih enotnih pravil katerih bi se držali vsi.

    Še vedno pa nimam odgovora, kaj točno pomeni spremstvo mentorja?
    Tu pravzaprav ne gre za pravila, temveč za zakonodajo, ki je nad pravili. V kolikor pravila kršijo zakonodajo, pa odgovarja še LD in njen odgovorni.

    Kaj točno pomeni spremstvo mentorja? V tem primeru točno to. kar je napisal Alojz1. Spremstvo osebe z lovnimi in orožnimi pravicami. Če mentor slučajno tega nima (recimo je nekaj štrafan), tudi on ne more spremljati pripravnika, seveda pa lahko kak drugi lovec s temi pravicami. Seveda pa v tem primeru to pomeni tudi odgovornost za dejanja pripravnika. Torej je priporočljivo poleg korenčka iimeti pri pripravniku tudi palico, da ga po parkeljcih, če kaj lomasti z orožjem kakor ne bi smel.

    Spremstvo seveda pomeni, da stoji poleg njega. Kako si to predstavljate na pogonu, vsaj meni ni čisto jasno, razen če gre za špancir po utrjenih gozdnih poteh, kar je dobremu pogonu bolj malo podobno. Kateri brakiramo dobro vemo, da če smo tudi strelci, situacija poomeni včasih bliskovito odločanje in kje je sedaj tu čas preverjati potezo pripravnika? Ne, ne, meni se že ne zdi prav, da pripravnik brakira z orožjem.
    Seveda pa mu je nujno omogočiti nekajkrat stati na stojišču v spremstvu in po možnosti tudi upleniti. Vsaj jaz mojim pripravnikom to vedno skušam omogočiti.
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 17 od 18 PrvaPrva ... 7131415161718 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •