Stran 1 od 18 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 171

Tema: Omejevanje pravice do lova mladim/novim članom

  1. #1

    Privzeto Omejevanje pravice do lova mladim/novim članom

    Kako mladim ne pustijo jagat jelene?Ne razumem?

  2. #2

    Privzeto

    Bistre lovske glave (če ga jaz ne morem-znam ga tudi drugi ne bodo), 5 let od sprejema v članstvo za jelena in gamsa, 3 za srnjaka....
    Ker sem prestopil v drugo družino zame veljajo ista pravila...

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Pri nas lahko že prvo leto strelja lovec vse,jelena prva 3 leta v spremstvu lovca, s stažem vsaj 5 let, ostalo jelenjad lahko sam, gamse in ostalo lahko jaga vsak, kot enakovreden član.Tako je tudi prav!:icon_smile:

  4. #4
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Fuj in fej za taka družinska pravila.Vse ki so si jih izmislili in tudi vse tiste ki so jih potrdili je potrebno vreči iz lovske organizacije,ker si ne zaslužijo naziva lovec. Kje pa je razlika med košuto in jelenom vas vprašam??? Oboje je prostoživeča žival za oboje si "štrafan " če ustreliš narobe in oboje rado živi in oboje pade pod strelom. In sedaj pride na vrsto ja jelen je pa več vreden ker ima rogePrimitivna miselnost primitivnih ljudi ki bi jih bilo potrebno obleči bv ženske in poslati med aarabce in širiatski zakon-bedaki vseh bedakov. Madone me razjezi taka reč in da to še obstaja.KOt sem zapisal take pravilnike je potrebno z zakonom preganjati in njih snovalce tudi.In kazen kot sem že napisal izključitev iz LD z oduzemom lovske licence in vsega orožja še trofejno orožje pobrat in pogledat če se ne skriva kje v podstrehi frača.
    Zdaj grem pa po en apaurin ,da se mi zniža pritisk porka fleklaudon.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  5. #5
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Zavist- največji problem v lovstvu!

    Lp!

    Ufff Veper se pa je zjezu...pa arkamast, kurja še prav ima, samo se bojim, da pri nas prihajajo zopet takšni časi noter... No enkrat smo jih že...jih bomo pa še enkrat...zamenjali na oblasti!!!

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  6. #6

    Privzeto

    Taka omejevanja je pri 70% lovskih družin med drugim tud pri nas!pri kolegu majo še tako če upleni kapitalnega jelena,naslednjih osem let nič!Lahko do šesteraka!kaj večjega pa osem let ne!pa majo plan jelenjadi okol 50 kom!

  7. #7

    Privzeto

    Veper si se pa hudo razjezil, ampak kot Janez pravi prihajajo zopet tisti časi.
    Na žalost pa je res, da večino lovcev zanima le trofejna divjad. Sprašujem se le kdo jih je to naučil, saj so vsi imeli "zelo dobre" mentorje.
    Kar se pa tiče mladih lovcev, pri nas lovec, ko opravi lovski izpit, lahko strelja kolikor hoče in karkoli hoče, vendar v skladom z zakonom in planom.

    Lep pozdrav !

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Taka pravila so varovalka pred lovci, ki bi bili eno leto v eni ld, drugo leto pa v drugi, tretje leto pa v tretji ld. Vsepovsod pa bi streljali samo jelene.

    Veper, malo si preberi pravila foruma, posebej pravila obnašanja, drugo alinejo.

  9. #9
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Taka pravila so varovalka pred lovci, ki bi bili eno leto v eni ld, drugo leto pa v drugi, tretje leto pa v tretji ld. Vsepovsod pa bi streljali samo jelene.
    ...
    Varovalke, če se počutite ogroženi, se postavlja v obliki obveznosti, ki jih je potrebno izpolniti pred odstrelom. Če nekdo te vestno izpolnjuje, magari v sedmih LD ali vsako leto v drugi, v čem je še problem? Aja je, seveda je, v folšiji.

  10. #10
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Main pravila sem soustvarjal in jih poznam in tudi za vsem napisanim trdno stojim tudi na sodišču če bo potrebno.Utemeljil sem svoja razmišljanja in resnično ne vidim kje je napaka.Žalil nisem nikogar še najmanj poimensko ,če pa se je kdo prepoznal v moji kritiki in meni da sem ga žalil mu takoj povem da se ne bom opravičil ker sem povedal samo resnico in jo podprl z dejstvi.

    Kult trofeje je potrebno zatreti ker nima nobene veze s sodobnim lovstvom. Trofejaštvo podžiga nevoščljivost in škodi medsebojnim odnosom. In ne nazadnje v moji lovski sobi ni primerka ,ki si zasluži medaljo pa bi jih lahko bilo veliko. Predvsem sem ponosen na to,da sem uplenil več "gumbarjev in šilarjev" kot pa starejših srnjakov in trofejnih jelenov. Ponosen sem na to ,da so prav vse trofeje pa čeprav niso nič posebnega,saj najmočnejši srnjak ne presega 100 točk pa sem lovil v revirjih kjer padajo zlati recimo 157 točk in podobno razstavljeni na steni . Main verjetno boš nekoč spoznal zakaj je tudi v lovstvu potrebno korakati s časom in ne konzervativno čuvati neke nekoč vrline in dokazovanja.Danes se dokažeš ko spustiš lepega srnjaka ali pa jelena ,predvsem pa sem ponosen na tistega ,ki spusti močno srno in košuto da opravita tisto za kar sta bili ustvarjeni.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

Stran 1 od 18 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •