Stran 10 od 18 PrvaPrva ... 67891011121314 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 91 do 100 od 171

Tema: Omejevanje pravice do lova mladim/novim članom

  1. #91
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto Tine in toro

    Tovariša (Tine in Torro)ali nebi svoje objave objavila brez boli me ku in .....tako izražanje ne sodi na forum!
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  2. #92
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Eisern
    Prispevki
    355

    Privzeto

    Če je pa res ( nisem jaz ta izraz sestavil ). Upam, da nisem žalil tvoja čustva. Se ti pa oproščam, če misliš, da sem se zmotil.
    LP
    Služimo narodu !

  3. #93
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Se popravljam.
    Tudi podpis si bom popravil.

    Namesto, da me boli -----, bom raje naslednjič vrgel čez ramo.

    Pazi le?a.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  4. #94

    Privzeto

    Če lahko še js pripnem nekaj svojih besedic! Pri naši LD vidim da je povprečna starostna struktura lovcev okrog 55-60 let. Sam sem med najmlajšim! Bistvo je v tem da nas je tistih ne bom rekel mladih, ampak tistih s sodobnim razmišljanjem in z drugačnimi pogledi na lovstvo zelo malo! Kot vidim razmišljanje starejših, bolj sem star jager vedno mam prav proti mlajšemu. Rezultati se pa vidijo po tem da pripravnikov skoraj več ni. Starejši delali več nebi, lovili bi pa samo še trofejno divjad ostalo jih pa ne briga. Moje mnenje je to da ni favšije samo pri lovcih ampak nasploh povsod. Mislim pa da se bo moralo nekaj naredit saj lovske družine s takšno starostno strukturo ne morejo naprej. KDO BO DELAL? NI VSE V STRELJANJU TROFEJNE DIVJADI! Prav rad bi da bi bili lovci med sabo kot bratje,potem bi bilo to tapravo! Ker sem tako strasten in zavzet lovec upam da bom dočakal da bo nekoč res tako.

  5. #95

    Privzeto

    bakus89, ma, pod tvoj post se pa podpišem!
    Navkreber je včasih težko hoditi, se pa s cilja lepše vidi...

  6. #96
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Bakus imaš tudi moj podpis....

    fantje razmislit je treba o izrazu lovska DRUŽINA! Na žalost marsikatera lovska družina liči na to da je "oče" alkoholik, "mati" ku...., "otroci" pa nebratski in med seboj nastrojeni kot Kajn in Abel...
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


  7. #97

    Privzeto

    Jaz pa mislim tako, pa mislim, da nisem edini. Vsi smo enakopravni, ne sme biti omejitev, vendar če sklepam po sebi in še nekaj solovcih vidim, da tudi če imam pravico do trofeje, jo marsikdaj niti ne izrabim. Lovec nisem zaradi trofej.

    Srnjake imamo rešene tako, da ga imaš v spomladanskem roku vsako drugo leto, pokriti ga moraš z enim komadom mulastega, po 10. 8. se pa sprostijo, samo nihče ne sme dva v enem letu. Jelena čakaš dve leti. Medveda 1x v življenju, gamsa enako (nismo tipično gamsje lovišče)...
    No pa nam v bistvu vse "viška hodi".

    Je pa res, da imamo nekaj "tazadrtih", ki lapajo o tamladih, ki "vse pobijejo" ... sami pa gredo na lov samo na srnjaka, dvakrat, saj ustreli prvega, ki ga vidi (pokrije pa ga "prjatu"), za jelena dopust vzame ... ko ga ustreli, pa ne ve, kam ga obesit, ker jih ima že polno hišo, samo važno je, da ga ni drug...

    Zdaj pa komaj čakam, da bom malo fraj, pa grem na lisice, tam se sprostim in prav nobeden mi tega ne oporeka, jagam za užitek.

    Dober pogled!

  8. #98
    ZR7 Guest

    Privzeto

    S politiko, predvsem že preživeto povezana čvekarija je preseljena pod čvek.
    Tu o tem nič več! Resno, ker je tudi tema resna, se tiče naših mladih tovarišev in do njih ni pošteno, da jim svinjamo s čvekarijo!

    Hvala,
    admin

  9. #99

    Privzeto

    jaz bom samo to napisal tisti ki nardi lovski ispit,placa clanarino,naredi ure ma pravico do lova na vso divjad.in to je to.o starejsih jagrov pa raje nebi.no nekateri so vredu.

  10. #100
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Pred dnevi sem bil na prireditvi kjer se je zbralo kar nekaj Gornjskih lovcev,med njimi tudi cenjeni in spoštovanja vredni.Vzdušje je bilo pravo,vreme aprilsko na prireditvi pa tudi pripravniki.Z tovarišem sva zašla globoko v temo,ko naju je zmotil prepir pripravnika in mentorja.Mentor je na vse glas poniževal svoja dva pripravnika,češ da sta nesposobna,da ju ni na akcije,da jima zagotovo ne bo podpisal dnevnika,da že dolgo ni imel tako neumnih pripravnikov,da o jagi nimata pojma in seveda zaključil svoje neumno izražanje zaključil s stavkom mlade je treba jeb__!

    Prav zanima me kako dober mentor je to da se spusti na tako nizek nivo!Žalostno je,da je mentor!Namreč upam,da se pripravnika ne bosta zgledovala po njem.No eden se zagotovo ne bo ker ga poznam in je že iztopil iz LD in bo ponovno dal prošnjo v drugo LD.

    Tako obnašanje vse kakor ni za na prireditev-ni za nikamor,žalostno pa je to da to mentor ne ve.In potem se sprašujemo kje so pripravniki...???Zakaj nas je vse manj...???
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

Stran 10 od 18 PrvaPrva ... 67891011121314 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •