Stran 4 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 42

Tema: browning risanice A in EUROBOLT

  1. #31

    Privzeto

    223wssm ima precej debelejši tulec in ga ni možno vstaviti v puško s tem kalibrom. To se tudi vidi na sliki pa link gor ali dol
    Se pa je podobno zgodilo lovcu v prekmurju ko je vstavil 308 v 7x64 (mislim) .
    Last edited by alojz1; 11. April 2010 at 18:09.

  2. #32
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto

    Citat pumpa je objavil: Pokaži objave
    to se pa zgodi z browningom če zamenjaš kaliber namesti 6br je v cev vtaknil 223 wssm pa jga je to skoraj stalo življenja, tako da če ste še tako previdni nikoli ni odveč pogledati kateri patron tlačiš v cev na sliki je vidna tudi razlika med 6br in 223 wssm.

    to se bi zgodilo z vsako puško če bi zamenjal patrone in ne samo na browningu, drgač pa je to res kriza, to ni sploh za pomislit kakšn problem lahko rata glede take neumnosti, da strelec zamenja patrone(pa ponavadi se to ne zgodi hote), ****la kriza je to ja, nimaš kaj

  3. #33
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    kolegu se je zgodilo da je v češko bokarico dal 7x57r(puška je bila 7x65r)....s puško ni bilo nič narobe. Hilzno je zelo lepo raztegnilo:icon_smile: Je pa res da gre za isti premer krogle.
    Sam sem poskusil v 308win dat 243win, pa ne gre zapret zaklepa...

  4. #34

    Privzeto

    ravno se odločam o nakupu Browninga v kalibru 243 wssm , pa me zanima ali ima kateri od vas izkušnje s tem kalibrom ? v lovišču pa imam gamsa in srnjad.

  5. #35

    Privzeto

    zame super kaliber :icon_:

  6. #36
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Kolega ga ima za tekme kot za jago v njegovi risanici winchester. Izredno natančna stvar. Z njo strelja lisice preko 300m brez problema prav tako srnjad.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  7. #37
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Citat hunter1 je objavil: Pokaži objave
    zame super kaliber :icon_:
    hunter1, Veter omenja 243 win. super short magnum
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  8. #38

    Privzeto

    vidiš, ko površno preberem :icon_:

  9. #39

    Privzeto

    sej za daljavo me ne skrbi in tudi natančnost...skrbi me samo hitrost kugle in posledično izhodna rana, da mi ne bo mankalo pol komada ..

  10. #40
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Z nedeformabilno monolitno kroglo lahko postanejo še tako brutalni kalibri "nežni" za divjad. poglej sliko, pod temo "naboji Impala". Ta naboj ima hitrost v mojem 243win cca 1100m/s, kar je že precej podobno 243wssm-ju. Drugače pa bi 243wssm dobro delal z barnesom, tsx in ttsx.

Stran 4 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •