Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 42

Tema: browning risanice A in EUROBOLT

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Z mojim skandinavcem sem sprobal vsaj 10 vrst municije, najslabša grupa je bila z češko hpc, pa še ta je bila okrog 40mm.pod 20mm pa sem streljal z normo(dl, vulcan, oryx), remington match, s&b match, sako superhammerhead, od domače izdelave pa še sierra match king, in speer flat nose.
    Če si bral kaj o skandinavskih puškah, si lahko zamerkal, da preden gre puška iz tovarne jo stestirajo, če ne dela grupe pod 2,54cm, v tovarni tudi ostane.
    Za browning ne vem kako je s tem.

  2. #12
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Če si bral kaj o skandinavskih puškah, si lahko zamerkal, da preden gre puška iz tovarne jo stestirajo, če ne dela grupe pod 2,54cm, v tovarni tudi ostane.
    Ufff,to pa je pohvale vredno!

    Če imajo res tako,pol samo kapo dol pred njimi,svaka jim čast!

    Seveda hubert,glede natančnosti se strinjam popolnoma,vendar so razlike (sicer male) med različnimi cevmi (proizvajalci)..
    Ko bom enkrat velik,bo verjetno moja puška skandinavska,pa čeprav menim,da recimo browning naredi dosti lepši izgled same puške
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    V sakovem katalogu2008 piše:Looks great-but the real beauty is revealed when you handle it.:icon_smile:...pa lahko rečem da še kako drži.
    Žal lahko hvalim samo fince, ker browninga ne poznam niti malo.
    Sem pa prepričan da se glede natančnosti lahko primerja s skandinavci, tako kot se lahko tudi cz, čz, in še nekaj jih je, vendar pa rahlo zaostajajo

  4. #14

    Privzeto

    Tema je namenjena Browning risanicam in pa kvečjemu v sami primerjavi nje in pa skandinavskih risanic, kot je napisano v prvem postu. Ne pa samemu razpredanju o skandinavskih risanicah kot se je sedaj razvilo. Je zelo malo napisanega od samega Browninga po čem lahko sklepamo, da jih pač ni veliko v uporabi pri nas. O samih skandinavskih risanicah pa je na forumu že kar precej napisanega. Zato naj debate potekajo v smeri kot je začrtana v naslovu in v samem prvem postu.

    Hvala za razumevanje.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  5. #15
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto BROWNING A-bolt

    uporablja mogoče kdo od vas kaj omenjenega??

    Mogoče tole-

    Zaklep,proženje (direktno ali ima lahko tudi fr.naprožilo?),natančnost (v primerjavi z Skandinavskimi risanicami),vzdrževanje,..?[/QUOTE]



    Zaklep se odpira hitro, rahlo drseče, brez zatikanja skratka elegantno nimaš kaj. Varovalo zaklepa in udarnega kladiva je na hrbtni strani, ob pritisku se odpre nabojnik (4+1) brez da pada po tleh ter ima možnost tudi odstranitve za lažje polnjenje oz. shrambo.
    Puška je zelo,zelo natančna tudi po nekaj zaporednih strelih(uporabljam naboje 30-06, 11,7g, PTS S&B).
    Cev ima dolgo 56 cm ter masa puške brez optike je 2,9 kg - zelo uporabna na lovu vrste zalaz.

    Z puško sem max. zadovoljen in je ne dam iz rok, res je zelo super puškica tako ,da jo res vsakemu priporočam.

  6. #16
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto a-bolt - nekaj slik

    Pri nakupu sem se odločal med a - bolt in tikko pa vam povem ni mi žal da sem kupil browninga.

  7. #17
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Jager Blaž se strinjam z teboj in tudi jaz svoje ne dam za noben denar. Od tvoje se razlikuje le v tem da je montiran Artemis 2100. Zanima pa me, (jaz sem svojo kupil iz druge roke ) pri katerem puškarju si montiral daljnogled in čigava je montaža.Jaz namreč rabim še ene rinke in sicer 30mm za Pentaflex 1-4 ki pa ima tubo 30 in ga bom imel poleg meopte za bližnja srečanja.Povezava 6240

    Povezava 6241

    Povezava 6242
    Last edited by Veper; 8. February 2010 at 00:40.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  8. #18
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto

    jaz sem to puško kupil novo pred cca.2-3 leti v NM, montaža je MAK, optika je pa meopta MEOSTAR R1 7×56 z osvetljeno piko. Puško sem kupil z montirano optiko, montiral jo je puškar iz NM.

    lp

  9. #19
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Torej si jo verjetno kupil pri xxxxx in bvo on vedel kje dobiti montažo Mak. Hvala za info.
    Last edited by ZR7; 8. February 2010 at 12:01.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  10. #20
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Torej si jo verjetno kupil pri xxxxx in bvo on vedel kje dobiti montažo Mak. Hvala za info.


    tako ja , pr xxxxx sem uzel, vse skupaj.


    lp
    Last edited by ZR7; 8. February 2010 at 12:01.

Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •