Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 42

Tema: browning risanice A in EUROBOLT

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto browning risanice A in EUROBOLT

    A uporablja mogoče kdo od vas kaj omenjenega??

    Mogoče tole-

    Zaklep,proženje (direktno ali ima lahko tudi fr.naprožilo?),natančnost (v primerjavi z Skandinavskimi risanicami),vzdrževanje,..?
    Last edited by andrej win; 31. December 2008 at 15:21.
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  2. #2

    Privzeto

    Za razliko od večine pušk istega cenovnega razreda: tikka, remington , winchester, weatherby vanguard, howa itd., ki imajo modificirane in poenostavljene Mauser 98 zaklepe, imata A-bolt i Evrobolt zaklep s tremi zaklepnimi brazdami in 60 stopinjskim kotom odpiranja zaklepa.
    Ima pa tudi drsno varovalko na vratu pištolskega ročaja. Oboje se mi zdi ergonomsko dobra rešitev.
    Sprožilci so običajno brez naprožila, če se prav spomnim so jih delali saj v Evro-bolt varianti tudi s francoskim naprožilom.
    Glede vzdrževanja - imajo tudi nerjaveče izvedbe.

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Se pravi da so cene okrog 900-1200 eur-osnovni modeli??

    Kaj pa glede natančnosti,je v rangu tikke ?
    Tale puškica se mi zdi kar "prikupna",samo nevem kolk doug bi tale pištolski vrat našo gamsjo jago zdržal,da nebi počil?

    Pa cena takega modela me zanima,brez optike in nogic seveda!

    lp
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  4. #4

    Privzeto

    V rangu tikke hehe jaoo

  5. #5

    Privzeto

    Uporabljam eurobolt oziroma prejšnji model european v kalibru 7x64, cev 56 cm teža brez optike 3,5kg . Puško sem nabavil novo pred 10 leti sem zadovoljen in ne razmišljam o zamenjavi. Drsna varovalka na vratu zaklene sprožilec in zaklep pred odprtjem. Na koncu zaklepa je indikator, ko je puška napeta se vidi ali zazna s prstom.
    Sprožilec in naprožilo sta brez mrtvega hoda in nastavljiva , tovarniško nastavljena na 1,8 kg in 300g.
    Najbolj mi je všeč nabojnik , ki sprejme 4 naboje po pritisku na gumb izpade iz puške vendar obvisi na puški ga ni potrebno iskati po tleh ali po žepih za hranjenje pa se nabojnik odstrani.
    Na tarčo streljam bolj malo tako da ne vem točno kake grupe dela ja pa cca za 2€ kovanc.
    Čiščenje nekajkrat letno okvar nobenih. To je tudi vse kar pričakujem od puške zanesljivost in praktičnost. Za lov so pa vse puške , ki se jih na forumu omenja dovolj precizne.

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat zober je objavil: Pokaži objave
    V rangu tikke hehe jaoo
    A pol ni v tem rangu,al kaj?
    Nevem,ti povej

    lp
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    zober ne ve:)

  8. #8
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto BROWNING A-bolt

    uporablja mogoče kdo od vas kaj omenjenega??

    Mogoče tole-

    Zaklep,proženje (direktno ali ima lahko tudi fr.naprožilo?),natančnost (v primerjavi z Skandinavskimi risanicami),vzdrževanje,..?[/QUOTE]



    Zaklep se odpira hitro, rahlo drseče, brez zatikanja skratka elegantno nimaš kaj. Varovalo zaklepa in udarnega kladiva je na hrbtni strani, ob pritisku se odpre nabojnik (4+1) brez da pada po tleh ter ima možnost tudi odstranitve za lažje polnjenje oz. shrambo.
    Puška je zelo,zelo natančna tudi po nekaj zaporednih strelih(uporabljam naboje 30-06, 11,7g, PTS S&B).
    Cev ima dolgo 56 cm ter masa puške brez optike je 2,9 kg - zelo uporabna na lovu vrste zalaz.

    Z puško sem max. zadovoljen in je ne dam iz rok, res je zelo super puškica tako ,da jo res vsakemu priporočam.

  9. #9
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto a-bolt - nekaj slik

    Pri nakupu sem se odločal med a - bolt in tikko pa vam povem ni mi žal da sem kupil browninga.

  10. #10
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Jager Blaž se strinjam z teboj in tudi jaz svoje ne dam za noben denar. Od tvoje se razlikuje le v tem da je montiran Artemis 2100. Zanima pa me, (jaz sem svojo kupil iz druge roke ) pri katerem puškarju si montiral daljnogled in čigava je montaža.Jaz namreč rabim še ene rinke in sicer 30mm za Pentaflex 1-4 ki pa ima tubo 30 in ga bom imel poleg meopte za bližnja srečanja.Povezava 6240

    Povezava 6241

    Povezava 6242
    Last edited by Veper; 8. February 2010 at 00:40.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •