Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 42

Tema: browning risanice A in EUROBOLT

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto browning risanice A in EUROBOLT

    A uporablja mogoče kdo od vas kaj omenjenega??

    Mogoče tole-

    Zaklep,proženje (direktno ali ima lahko tudi fr.naprožilo?),natančnost (v primerjavi z Skandinavskimi risanicami),vzdrževanje,..?
    Last edited by andrej win; 31. December 2008 at 15:21.
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  2. #2

    Privzeto

    Za razliko od večine pušk istega cenovnega razreda: tikka, remington , winchester, weatherby vanguard, howa itd., ki imajo modificirane in poenostavljene Mauser 98 zaklepe, imata A-bolt i Evrobolt zaklep s tremi zaklepnimi brazdami in 60 stopinjskim kotom odpiranja zaklepa.
    Ima pa tudi drsno varovalko na vratu pištolskega ročaja. Oboje se mi zdi ergonomsko dobra rešitev.
    Sprožilci so običajno brez naprožila, če se prav spomnim so jih delali saj v Evro-bolt varianti tudi s francoskim naprožilom.
    Glede vzdrževanja - imajo tudi nerjaveče izvedbe.

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Se pravi da so cene okrog 900-1200 eur-osnovni modeli??

    Kaj pa glede natančnosti,je v rangu tikke ?
    Tale puškica se mi zdi kar "prikupna",samo nevem kolk doug bi tale pištolski vrat našo gamsjo jago zdržal,da nebi počil?

    Pa cena takega modela me zanima,brez optike in nogic seveda!

    lp
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  4. #4

    Privzeto

    V rangu tikke hehe jaoo

  5. #5

    Privzeto

    Uporabljam eurobolt oziroma prejšnji model european v kalibru 7x64, cev 56 cm teža brez optike 3,5kg . Puško sem nabavil novo pred 10 leti sem zadovoljen in ne razmišljam o zamenjavi. Drsna varovalka na vratu zaklene sprožilec in zaklep pred odprtjem. Na koncu zaklepa je indikator, ko je puška napeta se vidi ali zazna s prstom.
    Sprožilec in naprožilo sta brez mrtvega hoda in nastavljiva , tovarniško nastavljena na 1,8 kg in 300g.
    Najbolj mi je všeč nabojnik , ki sprejme 4 naboje po pritisku na gumb izpade iz puške vendar obvisi na puški ga ni potrebno iskati po tleh ali po žepih za hranjenje pa se nabojnik odstrani.
    Na tarčo streljam bolj malo tako da ne vem točno kake grupe dela ja pa cca za 2€ kovanc.
    Čiščenje nekajkrat letno okvar nobenih. To je tudi vse kar pričakujem od puške zanesljivost in praktičnost. Za lov so pa vse puške , ki se jih na forumu omenja dovolj precizne.

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat zober je objavil: Pokaži objave
    V rangu tikke hehe jaoo
    A pol ni v tem rangu,al kaj?
    Nevem,ti povej

    lp
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    zober ne ve:)

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    v rangu tikke so samo skandinavci in nič drugega

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    No,ampak verjetno tudi browning zaseda svoje mesto v nekem razredu..
    Men osebno se zlo dopade način izdelave teh pušk,kako je pa glede natančnosti same flinte v primerjavi z skandinavci pa nimam pojma,zato sprašujem?

    lp
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  10. #10
    Član od
    Sep 2008
    Lokacija
    Šibice
    Prispevki
    72

    Privzeto Natančnost

    O preciznosti kod risanica dalo bi se puno toga napisati.
    Nije važna toliko puška, koliko je važan metak. Sa jednom municijom može puška dati odličnu grupu, dok sa drugom to može biti katastrofa. Čak i promjena brzine jednog te istog zrna može višestruko poboljšati ili pogoršati preciznost, tako da grupa može biti 10mm,ali i 100mm.

Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •