Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 31

Tema: Lovski krst

  1. #11

    Privzeto

    Tak ko je napiso Davorin, mora bit lep spomin. Mene moti, da te na vsak način poskušajo na krstu napit in se po tem delat iz tebe norca. Jaz sem na svojem krstu izpil tri deci vina, kar je še kar v mejah normale. Davorin sicer ni mel te sreče, ampak je bil v redu. Kar se pa batin tiče so bile zmerne in primerne, se pa strinjam, da bi krst moral bit en lep lovski običaj, ne pa maščevanje al pa bognedaj izživljanje, kar se nemalokrat zgodi.

    LZ L
    Ni vsak sovražnik, ki te v drek porine in ni vsak prijatl, ki te z dreka vleče.

  2. #12
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    štajerska
    Prispevki
    473

    Privzeto

    ja no ta pa sm pozabo:icon_:alkohol-dobro da si me spomno, hvala luka!!! res je da te hočejo napit, sicer pa-dobeden ni vlival v tebe, sam si si kriv!!tudi jaz sem si bil

    mislim pa da se takšne velike neprailnosti oz tepenje, če lahko tako rečem ne dogajajo. mogoče še je kje tak, v večini pa mislim,pa tudi verjamem da se strinjate z mano, da se lovci trudimo, da to izpeljemo čim lepše in nepozabno!!tako ali tako se nam povprečje let visoko dviga, KAM BOMO PA PRIŠLI,ČE BOMO ŠE TAKO ODGANJALI MLADE LOVCE OD NAS...

  3. #13

    Privzeto

    Ni panike glede tepeža. Vsakič dobiš samo trikrat, pa je samo eden bolj taprav, tako da se sponmiš. Je starešina velik zagovornik nepretepanja in tako ni nič hudega, samo lepi spomini. Alko pa tudi ni problem, spiješ en glaž(pa ne od kumarc) no pol se pa spodobi da daš za par litrov.

    Mislim pa, da je opustitev lovskega krsta velika škoda za lovsko tradicijo in prijetno druženje.

    Naj bo še veliko lovskih krstov.

  4. #14
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Res je škoda. Kar se pa alkohola tiče, se da po moje tudi dogovorit, če ga tudi drugače ne piješ. Pa neki Jabi...

    Meni bi bil to najmanjši problem (tudi glaž od kumarc)
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  5. #15
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Ko so pred mnogo leti meni merili hlače ma lovskem krstu sem tisti skupinici ki je bila znana po teži palice in opojni substanci lepo razložil,da alkohol ne sodi več v moj način življenja in da bom ob premočnem udarcu preprosto le tega vrnil in to z obrestmi sem naletel na razumevanje in je vse potekalo tako da smo si vsi ohranili dogodek v lepi luči. Res pa je ,da sem imel odličnega zagovornika ,ki je kasneje postal celo predsednik LZS.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  6. #16
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Po uspešnem nedeljskem lovu smo izvedli še lovski krst.
    Bilo pa je nekako takole:

    najlepši lovec naše LD Ciril - Hrastodolški je pred krstno komisijo pripeljal zelenca Marcusa- Ljubljanskega ( otrok betona )

    Povezava 11202

    Sledil je popis osebnih podatkov in zelo , zelo težka obtožnica . Le spretnemu zagovorniku Mikličovskemu gre zahvala , da smo nekako pristopili k krstu in svečani zaobljubi .

    Povezava 11203
    Povezava 11204
    errare humanum est - motiti se je človeško

  7. #17
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Še komisija in krščenec

    Povezava 11208

    P.s. že nekaj časa pripravljam malo bolj resen članek o lovskem krstu. Pride na plano , ko bo dodelan.
    errare humanum est - motiti se je človeško

  8. #18
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Bravo!

    Škoda, da običaji zamirajo... Upam, da se tudi pri nas kaj zgane...

  9. #19
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    A tebe niso krstili ?

  10. #20
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    A tebe niso krstili ?
    So me že lani...

    S podaljšanim pripravniškim stažom...
    Tako je, če si program sproti izmišljujejo...


    Po prvem plenu in na skupni jagi ni bilo krsta... Mogoče bo 26.12., ko imamo zaključek s skupnimi lovi... Mogoče... Nihče še nič ni omenil...
    Sicer pa, kar sem v družini, ni bilo nobenega krsta...

Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •