Stran 4 od 17 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 161

Tema: LPN-ji, in narodni parki

  1. #31
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Jazbec potem mi pa povej zakaj je za eno razpisano delovno mesto lovskega čuvaja v LPNju prišlo čez 250 prošenj???? Pa še zadnjič ti pišem,da sem 11 let vse praznike,vse vikende ,celoten dopust in vsak tretji delovni dan vozil iz Ljublane v GL (gojitveno lovišče) 70km daleč brezplačno delat kot uradni pomočnik in sem vse to kar si ti napisal počel in tudi goste sem vodil in vozil divjačino v hladilnico in jo čistil in še marsikaj drugega.Zato Jazbec ne govori o delu vLPNju ker ga hudičevo dobro poznam.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  2. #32

    Privzeto

    Veper, nihče ne oporeka tvojih zaslug, vendar je v lovišču ki ga poznam točno tako kot sem zapisal. Verjamem pa da je v kakšnem drugem lovišču, ki je pod istim okriljem drugače.

    Nimam podatkov koliko je zaposlenih v ostalih LPN in narodnih parkih, ter kakšno je razmerje med napr. hektarji lovne površine/poklicni lovec...
    Ta podatek bi bil najbrž zanimiv, ker bi razkril marsikatero skrivnost o obremenitvi zaposlenih.

    Uradni pomočniki, so pri nas trije, ker so domačini, imajo pa res lepo jago. Za te bi se pa lahko v prvi vrsti dejalo da so priviligirani. Lovijo ko imajo čas, poleg netrofejne divjadi lahko jagaji še pujse...to pa je lov...pa četudi je zastonj.

    Moja sreča je samo v tem, da grem kdaj zraven. Takrat se lahko veliko naučim, saj je opazovati jelenjad pri belem dnevu svojevrsten užitek, še posebej če imaš z seboj izkušenega lovca, ki lahko oceni divjad praktično 100%.

    Zakaj je prišlo toliko prošenj, ne vem, vem pa to, da tudi v mojem podjetju dobimo vsak teden več kot 50 prošenj, zares vzamemo pa le redko katerega.
    Mogoče nekaj prispeva tudi napačna predstava,kaj naj bi lovec delel. Večina jih najbrž misli, fino je biti poklicni lovec, streljaš kar te je volja...realnost je drugačna.
    To je tako, kot da bi za lovca dejali, super je biti lovec, si zaželiš pečenke pa ajde v gmajno eno srno uplenit..pa sam veš da je resnica povsem drugačna..

  3. #33
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Vidim, da se Slovenski lovec, ki piše na teh straneh, ne more spraviti iz svoje kože. Vse gleda le skozi oči lastnih lovskih užitkov in šimfanja ali zagovarjanja profi lovske službe v LPN-ju.

    Bistva LPN-ja in napak tam se pa vsi ogibajo in hodijo okroh kot mačka okoli vrele kaše

    Zatorej poudarjam. Služba je služba, dobra ali slaba. To se samega namena LPN-jev ne dotika in tudi nihče tu kakor vidim nima nič proti delavcem v LPN-jih. Pač delajo kot jih komandirajo.
    Je pa nujno samo delovanje LPN-jev postaviti na mesto ki jim pripada in so ga dolžni izvajati. Vsem državljanom in živalim.
    Zloraba LPN-jev za lovski turizem je vredna stroge obsodbe! Izdajanje določenih področij v najem posameznikom pa bi bilo nujno potrebno zakonsko pretresti in obsoditi. Kolikor vem ZDlov te možnosti ne pozna.

  4. #34

    Privzeto

    Da ne bo tema kar ugasnila, saj je kar zanimiva, ali kdo ve kako je z orožjem, ki ga uporabljajo poklicni lovci v naših LPN in parkih? Ali je njihovo, ali službeno... kako je z naboji..?

  5. #35
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Da ne bo tema kar ugasnila, saj je kar zanimiva, ali kdo ve kako je z orožjem, ki ga uporabljajo poklicni lovci v naših LPN in parkih? Ali je njihovo, ali službeno... kako je z naboji..?
    Glede na to, da so tam v službi, zaposlenih naj bi bilo cca 100 poklicnih lovcev, je to njihovo službeno orodje in last firme. Če je drugače bi me zelo čudilo.

  6. #36

    Privzeto

    Nimaš popolnoma prav, v dveh loviščih so imeli (še imajo) svoje orožje, dobijo pa po 3 naboje za odstreljen kos. (Žitna gora in Ljubljanski vrh). Malo čudno, glede na to, da brez orožja ne morejo opravljati svojega dela.

  7. #37
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Jazbec prav vsi državni lovci imajo službeno orožje.Popolnoma druga stvar pa je ali ga uporabljajo. Ponavadi uporabljajo svoje orožje ker je primernejše oziroma ga raje uporabljajo ker so si ga kupili po svojem okusu.Koliko nabojev pa dobijo pa res ne vem ker to nikoli ni bil problem ,ki bi ga zaznal v 11 letih kolikor sem bil uradni pomočnik v GL Medved .Pa še to da je bila Žitna gora in seveda LJ Vrh do novega zakona celo v upravljanju LZS je mogoče nekaterim nova ker tega niso vedeli
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  8. #38

    Privzeto

    Veper, nimaš prav. Pred pol ure sem govoril z poklicnim lovcem in ima samo svoje orožje. So pa razlike med omenjenema loviščema in ostalimi.

    Do tega vprašanja pa sem prišel takrat, ko sem videl z kakšnimi puškami jagajo. Vse pove dejstvo, da ima puška na "vesti" več kot 1000 kosov divjadi.

  9. #39
    ZR7 Guest

    Privzeto

    To je pa tako, kot da bi drugje po firmah sami kupovali delovno opremo, od čevljev, zaščitnih sredstev do svinčnika. Malo nenavadno.
    Pa si res spraševal poklicnega lovca ali pomočnika, za katere vemo, da so običajni lovci, ki pač pomagajo tam?

  10. #40
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    KOnčno pa Jazbec neglede na to,da ima mogoče res svoje orožje ker ni zahteval službenega oziroma ga je odklonil ali pa ga ima deponiranega na firmi me resnično zanima kaj hočeš z tem povedati?? Mogoče da se nam morajo državni lovci smilit ker tako grdo ravnajo z njimi??MOgoče to da so zelo ubogi ker morajo delati pod takimi pogoji?? Nihče jih na sili v to službo,nihče ni namesto njih pisal prošenj in prav vsi so izkali vsa možna poznanstva in zveze ,da so to (zame najlepšo)službo dobili .Veliko od njih je verjetno celo podkupovalo za službo in sedaj me rasnično zanima kaj jim je tako hudega,ker še nisem slišal (pa se veliko družim z njimi) da bi kdo dal odpoved.Sem pa slišal kako so se borili za službo ko so naredili prekršek in jim je bila zagrožena odpoved. Jazbec tudi moja najstarejša puška ima recimo 500-600 kosov bilance pa kaj??? Imam še nekaj pušk z po nekaj kosov in vse še zelo dobro delujejo. Resnično Jazbec me zanima kaj hočeš povedati???
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

Stran 4 od 17 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •