Stran 3 od 17 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 161

Tema: LPN-ji, in narodni parki

  1. #21
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    ZR7, se popolnoma strinjam, vendar takšno je sedanje stanje v LPN-jih.
    ...
    To stanje je nujno čimprej spremeniti!
    Tako v prid živalim, kot tudi Slovenskega lovca. Sicer bomo imeli le še safari področja za petičneže krvavih oči.
    Dogajanja v LPN-jih so premalo transparentna, indicev o nepravilnosti pa je mnogo preveč, da bi Slovenski lovci in državljani lahko to spregledali. Enostavno nimamo pravice ne ukrepati!

  2. #22
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Jazbec poklicni lovci so plačani zato da so 8 ur na dan v lovišču. Torej ravno tako kot da bi stali za tekočim trakom in imeli 30 min pavze za malico. Torej je to toliko in toliko ur ,ki pa jih lahko razporedi po svoji volji in zahtevah lovišča.Namenjeni so raziskovalnemu delovanju in nikakor ne komercialnemu lovu,ki nima nič skupnega z naravovarstvom in nikakor ni v korist divjadi. Tereni LPNjev so najboljši kosi zemlje in tudi izbrani tako,da je kar najmanj škode po divjadi in na divjadi. V LPNjih lovijo samo ljudje z veliko denarja,nekateri revirji so v zakupu že kar lepo število let in to enemu in istemu zakupniku in torej tukaj govorimo o privatnem lovišču predvsem tujcev ki sicer plačajo vendar z malo tržne žilice mastno zaslužijo ker sklepajo posle z partnerji ki jih vodijo na lov. Poleg tega lahko prodajo recimo dva izredno dobra jelena in s tem pokrijejo nekaj slabših ki jih odstrelijo sami,in saj sam veš kako gre stvar naprej. Če te vprašam ali bi sprejel službo v državnem lovišču?? No odgovor je jasen ker je to najboljša služba ki si jo lovec lahko zaželi.
    Jazbec LPNje je potrebno preoblikovati,jih drastično zmanjšati in predvsem se mora v njih začeti izključno raziskovalno delo ki ga mora plačati država in ne divjad s svojimi trofejami.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  3. #23

    Privzeto

    Jaz grem takoj delat to,še zastonj mi nebi bilo teško!

  4. #24

    Privzeto

    No, saj smo na isti liniji. Me pa še nekaj zanima. A vam še seže spomin na strani revije Lovec (nekaj letnikov nazaj), kjer so prikazali porabo denarja, pridobljenega s članarinami. No ne tako majhen kos "torte" je bil za gojitvena lovišča. Torej so že takrat kljub komercialni usmeritvi slabo delali.

    Saj ne da sem proti LPN, samo urediti jih je potrebno. Pa nimam nič proti, če je kakšen med njimi komercialen, samo naj bo gospodaren, pa je vse OK.

  5. #25

    Privzeto

    Tukaj se pa motite, glede službe v LPN-ju. Z ta denar ne bi vzel te službe, ker je enostavno denarja premalo, služba pa se ne konča po 8 urah, pa si jih razporedi kakor češ. Taka služba traja kar cel dan, in to praktično vse leto.
    Je pa res, da bi se lahko malo bolj posvečali raziskovalni dejavosti, kot pa komercijalnem lovu, ampak od nečesa je treba živet...

  6. #26
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    LZS nima nič z LPNji .Torej jih tudi ne financira.Lpn ji so pod ZGS in ravno ta ustanova kroji usodo slovenskim lovcem.
    Dejstvo pa je ,da je pred časom LZS upravljala z dvama loviščema in sicer Ljubljanskim vrhom in če se ne motim Žitno goro. Sedaj z njima tudi LZS nima več nič.

    Jazbec plača res ni velika vendar kot sem že nekje napisal sem 11 let delal kot pomočnik v nekem gojitvenem lovišču (sedaj so to LPNji ) in verjemi mi,da napitnine sploh niso zanemarljive ali pa da se gosta ne izplača voziti po kilometerski tarifi po lovišču.Jazbec težko me boš prepričal v svojo trditev,razen če služiš prekleto dobro in udobno v naslonjaču in ti to seveda veliko pomeni.Vsekakor več kot pa lov.Meni je lov recimo sveta stvar in bi poklicno lovil tudi za polovico sedanje plače ki mimogrede znaša mislim da 900 e neto plus kilometrina.Vsaj leta 2006 je bilo tako .kako pa je sedaj pa res ne vem,vendar verjamem da je kar tam nekje.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  7. #27

    Privzeto

    Ja pismo katera služba je bolša kot ta dasi cel dan v gmajni!Jazbec pakje ti živiš!Jaz živim za jago to je res,pomoje mal bolan že hehe!A ma kdo kakšen strokovni izraz zato?

  8. #28

    Privzeto

    Veper nisem mislil, da jih lovci direktno plačujemo. Le nakazati sem hotel, kaj je bilo z "komercialnimi lovišči", ki so pa bila plačana tudi iz naslova članarin lovcev. Sedaj je samo "druga paknga".
    Se drugače strinjam s teboj. Morda imam le pomislek o tem, kako dojemaš jago, ko moraš kake hude plane naredit. Ker streljat po 100 komadov letno iz leta v leto se mi ne zdi glih uživanje v jagi. Pač "jaga" postane šiht.

  9. #29

    Privzeto

    Veper, lovec v LPN-ju ima toliko dela, da sploh ne vem kako ga lahko opravi. Za lovišče ki ga sam poznam, vem da so pred časom imeli več lovcev, vsak je imel svoj revir, pa še neko gospo so imeli zaposleno.
    Sedaj vse to opravlja en sam lovec, vse dni v letu. Pogojno rečeno, če bi celoten plan odstrela delel sam, bi mogoče še šlo, sedaj si pa predstavljaj, ko se začne jagat srnjaka, jih moraš imeti že vse ogledane, potem te gosti "hecajo" in nočejo streljat ker je drugače prehitro konec jage in njihovega "užitka"...doma te pa čaka dolg spisek gostov ki čakajo na prost termin, potem jelen, gams....pujsi..povsod ista pesem.
    Potem pa delovni dan izgleda takole, zjutraj jaga z gostom, nato obhodit vsa krmišča, mrhovišča, ( herculese so odpeljali..)popoldan spet na jago..če se kaj upleni gost sili v gostilno..ti pa moraš pripravit trofejo, da se zjutraj sveti kot nova...in zjutraj ponovno ista pesem. Praktično od maja do konca decembra ni predaha.
    Poleg tega sigurno najmanj enkrat tedensko budnica v smislu klica iz policije ali železnice o povoženi divjadi...
    V mesecih od januarja do aprila je malo zatišja, ampak urediti preže in ostala biotehnična dela...Ja šel bi to delat, ampak za pol manj od 900 evrov...hmm...bi morala boljša polovica res dobro zaslužit da bi lahko shajala z takimi dohodki bi šel. Ko bom zadel na lotu grem tudi zastonj.

    Kolikokrat je šel poklicni lovec na lov v svojo LD v lanskem letu? Kolikokrat? Niti enkrat, se vprašate zakaj? Pa imamo praktično vso divjad ki je pri nas avtohtona...

    Drugače pa samo da povem, ne sedim v naslonjaču, tudi za kompletne praznike sem bil v službi ( 4-izmenski turnus)...

  10. #30

    Privzeto

    Živjo
    Tu se pa povsem stinjam s tabo jazbec. Jaz osebno nebi nikoli vzel take službe in to samo zaradi enega razloga zaradi prepotentnih lovskih gostov,ki bi mi pobrali užitek do jage.
    lp

Stran 3 od 17 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •