Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 41

Tema: Ocenjevanje trofej

  1. #11

    Privzeto

    Fantje tako kot pravi zajec izmerite na hidrostatično tehtnico edino tako je ocena regularna vse uradne ocene CIC komisij temeljijo na tem načinu. Ker s tehtanjem in konstanto 0.23 dobimo le približne rezultate. Pri močnih trofejah je lahko razlika tudi nekaj točk. Sicer pa a je sploh važno ali imajo eno točko več ali manj saj na vse zadnje nas trofeje samo spominjajo na nek dogodek, ki smo ga preživeli na lovu.

  2. #12

    Privzeto

    Kar je pravilno se ve in je zapisano v knjigi o ocenjevanju trofej. Potem pa je odvisno od vsakega posameznika kako natančno hoče, če je za lastno uporabo. Sicer pa tudi sam mislim, da če je odrezano kar nekaj zgornjega dela lobanje ni odbitek 65g ampak manj. Torej ali pravilni rez ali pa hidrostatična vaga.

    So pa točke pomembne pri ocenjevanju trofej za izračun cen pri lovskem turizmu. Tu pa je spet odvisno od vsake posamezne LD kako to dela. Nikjer namreč ni napisano koliko mora LD računati za srnjaka in pa kako ga mora ocenjevati. Navsezadnje lahko v svoj cenik vpiše, da trofeji odvzame 100g ali pa doda 100g, če se vsi strinjajo s tem je ok, če pa se gost ali kdorkoli ne strinja pa lahko gre drugam, kjer se mu sistem zdi bolj pravičen. Tisti cenik LZS je le neka smernica in nikjer ne piše, da se ga morajo lovske družine držati kot pijanec plota

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  3. #13
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Gangi ne klobasaj neumnostiMešaš namreč ceno nadomestila naravi za izgubljeno žival in točke s katerimi ocenjujemo trofejo.Drži,da je cena poljubna,vendar točke se mora izračunavati in ocenjevati po dogovorjenih mednarodnih standardih in pika.In drži kot si napisal ,da se gost lahko sam odloča kje bo lovil vendar se lahko odloči tudi za mednarodno komisijsko oceno trofeje še posebno če gre za izjemno trofejo in kaj potem?? Bomo potem mogoče rekli,da v naši LD je pa drugače kot je zapisano v mednarodnih pravilih in zato v naši LD računamo zlato medaljo srnačjega rogovja že od 73 točk dalje???Mednarodni standardi so postavljeni ravno zato,da nebi na tej ravni prišlo do nesoglasij in to je preprosto kot "pasulj" vsekakor pa se strinjam,da je cena popolnoma poljubna stvar in če se gostu pove,da je cena za toliko in toliko CIC točk takšana in takšna je vse v redu,samo točke se izračunava in ocenjuje poCIC standardu.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  4. #14

    Privzeto

    Nemorš dodat 100 gramov,jaz bi te prijavil če bi kej takega naredil ali pa tpa ti plačal nebi to je ornk golfija!V glavnem nabavti si varicakovo knjigo in po njej delajte,ne pa nekaj po svoje!Če pa kakšen neve naj pride v našo ld pa ga bomo naučl!

  5. #15

    Privzeto

    Kolikor vidim se ne razumemo! Saj sem zgoraj napisal, da se trofeja ocenjuje kot se in nič drugače. Ampak potem odpade tudi razno razno preračunavanje s količnikom 0.23 in je merodajna edino hidrostatična vaga.

    V spodenjem delu pa sem zapisal, da če bilo to vprašanje postavljeno zaradi lovskega turizma je čist odvisno od LD do LD kako sestavlja ta izračun. Posamezna LD ima vso legitimno pravico, da reče, da je 1g = 10 EUR, ali pa 1g = 20 EUR in če bom jaz nekomu trofejo, ki je bila ocenjena s 90 CIC točkami zaračunal 3000 EUR se lahko piše v uh pa če jo da 100x ocenit mednarodni komisiji ali kamorkoli. To je bil smisel tega kar sem napisal, ne pa da bi hotel kakorkoli napačno izračunati pike.

    Tako imajo ene LD da ne odbijajo za rez (brez zobovja ampak nekoliko več kot po predpisih), drugi ne odbijajo za svežost, tretji nič, četrti imajo pavšalne cene,.... in odločitev o tem na kak način bo to urejeno je legitimna pravica vsake LD!

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  6. #16

    Privzeto

    Citat zober je objavil: Pokaži objave
    Nemorš dodat 100 gramov,jaz bi te prijavil če bi kej takega naredil ali pa tpa ti plačal nebi to je ornk golfija!V glavnem nabavti si varicakovo knjigo in po njej delajte,ne pa nekaj po svoje!Če pa kakšen neve naj pride v našo ld pa ga bomo naučl!
    Ne bi dodal 100g za izračun CIC točk, lahko pa dodam 100g pri ceni, ki jo bo moral lovski gost plačati.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  7. #17
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Ganges dodaš lahko le poljubno ceno na pravilen izračun cic točk.Torej trofeja mora biti pravilno ocenjena ,kar pomeni da je v vaši ali pa sosednji LD ocenjen enako torejpo CIC ,samo pri vas je točka pač dražja "zaradi upliva ultravijoletnih žarkov na plodnost belih miši" in če se gost z tem strinja je vse ok in veselje ob uplenitvi se lahko začne.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  8. #18

    Privzeto

    Fantje točke so točke denar pa denar. Pri točkah ne smemo po domače.
    Odbijanje teže od nepravilno odrezanega rogovja je takšno kot je zapisano v knjigi, ravno tako tudi na sveže rogovje.
    Če bomo v Sloveniji delali drugače se bomo samo osmešili.
    Veper ima pri svoji razlagi povsem prav.

    L. P.

  9. #19

    Privzeto

    Se strinjam, da ima Veper prav pri svoji oceni, ampak mi povejte kjer sem jaz povedal karkoli drugače glede ocenjevanja točk? Se strinjam s tem in tudi sam pravim tako, jaz sem svoje nadaljnje pisanje navezal le na to, če bi mogoče oseba ki je odpral prvi post v tej temi mislila v tej smeri. Drugače pa se tudi jaz popolnoma strinjam s tem, da so CIC točke lahko samo enake po celem svetu.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  10. #20
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Turisti iz Avstrije hočejo imeti trofejo odrezano tako kot je opisano v prvem postu. S poiskusi smo ugotovili, da je razlika reci in piši 10%. V Varičakovi knjigi so , če se ne motim opisani trije načini odreza trofeje... se previ če hočeš it na tak sistem ocenjevanja moraš trofejo odrezat tako kot je naslikano v knjigi. Glede teže boš najbolj zadel, če boš ocenjeval celo trofejo z zobmi vred.

Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •