Stran 4 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 41

Tema: Ocenjevanje trofej

  1. #31
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Daj Veper poslikaj še tisto stran, kjer so naslikani odrezi trofeje pri srnjadi.

  2. #32

    Privzeto

    Citat pumpa je objavil: Pokaži objave
    zdej pa prosim lepo preberite.
    ne sprašujem kaj delate z gosti in kako...
    mene zanima ali vsako trofejo zvagate z hidrostatično tehtnico.
    kajti po zakonu je potrebno za vsako trofejo vpisati cic točke v knjigo o odvzemu divjadi...
    Saj smo ti odgovorili na to. Velika večina lovskih družin vpisuje CIC točke v evidenčno knjigo po sistemu grami x 0.23 in nikoli ni nobenega problema. Zelo malo je takih, ki bi delali s hidrostatično vago, jaz pravzaprav ne poznam nobene.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  3. #33
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Mi samo kapitalne trofeje, povprečnih pa ne. Razen če ima uplenitelj izrecno željo, da ga ocenimo s hidrostatično.

  4. #34

    Privzeto

    Tako kot pravi Ganges, povprečni gredo po količniku 0,23, ostalo po CIC.

    Je pa tako, da so CIC točke namenjene tudi oz. predvsem spremljanju populacije, vendar tudi količnik 0,23 za povprečne srnjake zadovoljivo opravi svoj namen - ugotoviti kako je z močjo trofej kot pokazateljico o vitalnosti populacije - samo to je že druga tema. Če pa se gre za točke, za razstave ... pa je itak samo CIC po standardu.

    Drugače pa poglejte ponudnike lovnega turizma, pa boste videli da pri večini, ki ponujajo ne ravno najmočnejše trofeje vse prodajajo na težo ali dolžino (čekani), samo najmočnejše gre po CIC standardu.

  5. #35
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Jereb, daj malo razloži to: povprečni gredo po količniku 0,23, kapitalni pa po CIC.
    Kaj to pomeni, če ocenimo s količnikom 0,23 niso CIC točke?

  6. #36

    Privzeto

    Takole, jaz nimam niti enega ocnjenega po standardu, ker mi pač tudi točke ne pomenijo nič. Je pa tako, da (vsaj pri nas) večina lovcev nima za mar ali je 70, 75 ali pa 85 pik, kaj šele decimalke. Če bi se šlo pa za 120, bi pa radi vedeli točno CIC oceno in se oceni kot se mora.
    Pozor, če se gostu računa CIC točke, pa je seveda CIC standard za vse.

  7. #37
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    50

    Privzeto slike odžagane lobanje

    Povezava 2939

    Tukaj so slike iz Veričakove knjige, odbitki za nepravilno odžagano trofejo. Malo pozno glede na datum, ampak vseeno, mogoče bo komu koristilo.

    pa lz vsem
    Srakič

  8. #38
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    50

    Privzeto pa še razlaga

    Povezava 2940

    pa še razlaga pravilnega tehtanja in uporabe faktoraja 0,23.

    lz
    Srakič

  9. #39
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto

    pozdravljeni,

    Zanima me glede ocenjevanja trofej eno sledeče vprašanje. Vprašanje je:

    Pri katerih živalskih vrstah in kako bi lahko v ocenjevanje vključili tudi starost uplenjene živali?

    lp

  10. #40
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    100

    Privzeto

    Pri ocenjevanju trofeje gamsa lahko trofeja dobi od 1 do 3 dodatne točke zaradi starosti, spodnja meja je mislim da 6 let. Je pa to pri nas edina vrsta, kjer so točke posebej tudi samo za starost. (čeprav sem sam osebnega mnenja, da bi to lahko bilo še kje).

    Posledično pa starost vpliva na oceno trofeje tudi drugje. Če veš, da ima jelen najmočnejše rogovje pri 10,11,12 letih starostih, pa pri muflonu in kozorogu, kjer so rogovi vsako leto daljši. Tako, da je pri teh nekako, starejši je, trofejno močnejši je...
    "A predator's heart knows no remorse, it lives for the hunt, a natural force!"

Stran 4 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •